KARNE HEDİYESİ MONSTER NOTEBOOK'TA!

HEMEN İNCELE

Gamepad

Oyun dünyasında yaşadığınız deneyimin kalitesi, kullandığınız ekipmanlarla doğrudan ilişkili oluyor. Oyuncular, klavye ve fare ikilisine göre daha konforlu bir oyun deneyimi yaşamak üzere gamepad modellerini tercih ediyorlar. PC gamepad, ergonomik yapısı ve kullanıcı dostu özellikleriyle oyun tutkunlarına kesintisiz ve sürükleyici bir oyun keyfi sunuyor. Geliştirdiği oyun bilgisayarı seçenekleriyle Türkiye’deki oyuncuların gönlüne taht kuran Monster Notebook, sunduğu yüksek kaliteli Pusat gamepad ürünleriyle oyuncuların takdirini kazanıyor. Kablosuz bağlantı olanaklarına sahip olmasıyla ekstra rahatlık sağlayan Monster Pusat gamepad’ler, PC ağırlıklı kullanımın yanı sıra akıllı cihazlarla da mükemmel uyum yakalıyor.

Gamepad Nedir ve Gamepad’in Avantajları Nelerdir?

Oyun oynamak için tasarlanan, elde rahatça tutulabilen bir kontrol cihazı olarak tanımlanabilecek gamepad; çok sayıda tuşa, analog çubuklara ve bazen titreşim özelliklerine sahiptir. Oyunculara daha doğrudan ve son derece rahat bir kontrol imkânı sunan ve zaman zaman joystick ile karıştırılabilen kablosuz gamepad, laptop ve masaüstü bilgisayarların yanı sıra akıllı cihazlarla ve hatta konsollarla birlikte değerlendirilebilmektedir. Bu noktada gamepad önerisi listelerinde ilk sıralarda kendine yer bulan Monster Pusat gamepad modellerinden kapsamlı şekilde bahsetmeden önce gamepad’lerin tarihçesine kısaca bakmak yerinde olabilir.

Kökeni, 1960’larda çıkan “Spacewar!” adlı oyun için kullanılan “toggle” anahtarlarına kadar uzanan gamepad, oyun konsolu üreticilerinin önemli çalışmaları sayesinde oyunculara daha hassas ve rahat bir kontrol deneyimi sunacak şekilde evrimleşmiştir. Özellikle 1980’lerde Japonya merkezli oyun şirketlerinin efsanevi oyun kontrol cihazları, gamepad ve joystick tasarımında önemli bir dönüm noktası olarak görülmektedir. Bugün PC oyuncularının da favori oyun ekipmanları arasına dâhil olan gamepad oyun kolu modellerinin avantajlarını sıralamak gerekirse:

 • Ergonomik Tasarım: Gamepad’lerin ergonomik yapısı, uzun oyun seanslarında bile elde rahat bir tutuş sağlar. Bu, oyuncuların yorgunluk hissetmeden daha uzun süre oyun oynamalarına olanak tanır.
 • Doğrudan Kontrol: Gamepad çeşitleri, oyunculara oyun karakterlerini veya araçlarını doğrudan kontrol etme imkânı sunar. Analog çubuklar, karakterin hareket yönünü ve oyundaki kamera açısını hassas bir şekilde belirleyebilmelerini sağlar.
 • Tetik Düğmeleri: Bu düğmeler, genellikle yarış oyunlarında gaz ve fren gibi fonksiyonları içerip oyunculara daha gerçekçi bir deneyim sunar. İlgili tuşların basınç hassasiyetine sahip olması, oyunlarda araçlarını sabit hızda sürmek isteyenlere büyük kolaylık kazandırır.
 • Çok Fonksiyonlu Tuşlar: Gamepad modellerinde yer alan tuşlar, oyuncuların, oyun içindeki birçok aksiyonu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmelerini mümkün kılar. Monster Pusat wireless gamepad modellerindeki aydınlatmalı tuşlar, oyun süreçlerinde rahatlıkla değerlendirilebilir.
 • Titreşim Özelliği: Birçok gamepad, oyun içindeki etkileşimlere gerçek zamanlı olarak tepki veren titreşim özellikleriyle donatılmıştır. Bu sayede oyuncular, oyunun atmosferini daha derinden hissetme imkânı yakalar ve oyunun atmosferine kendilerini kaptırabilirler.
 • Uyumluluk: Modern gamepad’ler, oyun bilgisayarı modellerinden akıllı cihazlara kadar birçok platformla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Tamamen kablosuz bağlantıyı olanaklı hâle getiren Bluetooth teknolojisi, çoklu platform kullanımında önemli pay sahibidir.

PC Joystick ve Gamepad Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zaman zaman gamepad ile karıştırılabilen joystick, genellikle bir taban üzerinde hareket eden ve hareket yönünü ya da açısını, kontrol edilen cihaza gerçek zamanlı olarak bildiren analog çubuktan ve tuşlardan oluşan bir giriş cihazıdır. Kimi oyun çevrelerince uçuş çubuğu şeklinde de isimlendirilebilen PC joystick modelleri, özellikle uçuş simülasyonları ve savaş oyunları gibi belirli oyun türlerinde daha gerçekçi bir tecrübe sunmak için kullanılır. Gamepad gibi kökleri 1960’lı yıllara kadar uzanan joystick, Türkiye’de “kara kutu” olarak da bilinen klasik oyun konsoluyla birlikte gelen kontrolcünün ortaya çıkmasıyla yaygınlaşmıştır. Oyun dünyası için dönüm noktası kabul edilen bu joystick’ler, dönemin iki boyutlu oyunlarının keyifle oynanmasına büyük katkı sağlamıştır. İlerleyen dönemlerde çıkan joystick çeşitleri ise üç boyutlu dünyaları keşfetmeyi ve bu alanlarda gezinmeyi kolaylaştırmıştır.

Bu noktada, joystick ve gamepad arasındaki temel farkları sıralamak gerekirse:

 • Kullanım Amacı: Gamepad’lerden farklı olarak joystick çeşitleri, genellikle uçuş simülasyonları ve savaş oyunları gibi belirli oyun türlerinde daha gerçekçi bir deneyim sunmak için tercih edilir. Bluetooth gamepad seçenekleri ise FPS’den yarışa, dövüşten platforma kadar çok daha geniş bir oyun yelpazesinde değerlendirilebilir.
 • Tasarım: Joystick, genellikle tek bir büyük çubuktan ve üretilen modele göre birkaç tuştan oluşurken gamepad’ler çok sayıda tuş ve analog çubuklarla gelir.
 • Hareket Kabiliyeti: Joystick’ler, üç eksenli modeller de içerebilmekle birlikte genellikle iki eksen üzerinde hareket ederken gamepad’lerin analog çubukları çok yönlü hareket kabiliyetine sahiptir.

Akıllara hangi oyun türleri için hangi ekipman seçilmeli gibi bir soru geliyorsa buna da yanıt vermek gerekebilir:

 • Uçuş Simülasyonları ve Savaş Oyunları: Bu tür oyunlarda daha gerçekçi bir deneyim sunan PC joystick çeşitleri, özellikle simülasyon türünün takipçileri tarafından sıklıkla tercih edilir. Savaş sahasında askerlerin yönetildiği ancak helikopter ve uçak gibi askerî araçların da kullanılabildiği FPS oyunlarında da oyuncular, joystick modellerinden destek alabilmektedir.
 • Spor, Aksiyon ve Macera Oyunları: Gamepad modelleri, bu tür oyunlarda daha geniş ve konforlu kontrol seçenekleri sunarken oyunculara daha rahat bir oyun süreci yaşatır. Hassas formdaki analog çubuklara ek olarak basınca duyarlı tetik tuşları, klavye ve fare ikilisiyle gerçekleştirilemeyecek bazı hamlelerin yapılabilmesine izin verir.

Oyun Seanslarınızın Vazgeçilmez Ekipmanı: Pusat Clutch Gamepad

Oyuncuların beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve onlara kesintisiz bir oyun deneyimi sunmak amacıyla tasarlanan Monster Pusat Clutch gamepad, bu alanda adından sıkça söz ettiren ürünlerden biridir. Monster Notebook, Pusat Clutch oyun kolu serisiyle oyunculara ergonomik, fonksiyonel ve estetik bir çözüm de sunar. Xbox kontrolcüsünden ilham alınarak hazırlanan gamepad tuş yerleşimi, kullanıcı dostu yapısı ve özgün özellikleriyle dikkat çeker.

Monster Pusat Clutch kablosuz gamepad modellerinin öne çıkan bazı özelliklerini sıralamak gerekirse:

 • Ergonomik Tasarım: Uzun oyun seansları düşünülerek dizayn edilen Pusat Clutch joystick, elin doğal yapısına uygun bir formda üretilmiştir. Bu sayede oyuncular, yorgunluk hissetmeden saatler boyunca oyun oynayabilirler.
 • Yüksek Hassasiyet: En iyi gamepad seçeneklerinde bulunan analog çubuklar ve özel tuşlar, oyuncuların en hızlı hareketlerine bile yanıt verebilecek şekilde üretilmiştir. Özellikle hızlı refleksler gerektiren oyunlarda büyük bir avantaj sağlayan gamepad bileşenleri, oyunculardan tam not alır.
 • Kablosuz Bağlantı: Monster Pusat Clutch Bluetooth gamepad, kablosuz bağlantı özelliği sayesinde oyunculara özgürce hareket etme imkânı tanır. Böylece kabloların yaratabileceği karışıklık ve konfor düşüşü ortadan kalkar ve oyun sırasında daha rahat bir deneyim yaşanması mümkün olur.
 • Uzun Pil Ömrü: Pusat Clutch gamepad modellerindeki yüksek kapasiteli pil, oyuncuların kesintisiz oyun tecrübesi yaşamalarına zemin hazırlarken uzun soluklu kullanım sonrasında azalan şarj durumu, düşük pil uyarısı ile kullanıcılara bildirilir. Bu özellik, oyuncuların şarj işlemini unutmamaları için oldukça kullanışlıdır.
 • Aydınlatmalı Tuşlar: Oyuncuların, oynadıklarını oyunun atmosferine kendilerini kaptırabilmelerinde etkili rol oynayan aydınlatmalı tuşlar, karanlık ortamlarda bile tuşlara kolayca erişim olanağı sunar.
 • Telefon Tutma Aparatı: Monster Pusat Clutch PC gamepad, mobil oyuncular da düşünülerek telefon tutma aparatıyla gelir. Bu sayede mobil oyun dünyasının nabzını, başarılı oyun ekipmanlarından destek alarak takip etmek isteyen oyuncular, mobil oyunları da en üst düzeyde deneyimleyebilirler.
 • Akıllı Cihaz Desteği: Pusat Clutch joystick çeşitleri, gaming laptop modelleri ve dünyanın önde gelen oyun şirketlerinin el oyun konsollarının yanı sıra akıllı cihazlarla da mükemmel uyum sağlar. Böylece oyuncular, farklı platformlarda da diledikleri oyunu Pusat Clutch konforuyla oynayabilirler.

Canavar Gibi Oynamak İçin Monster Pusat Clutch Gamepad’i Seçin

Oyuncular için genellikle zorlu bir süreç olan ve kritik kararların sonucunda yapılan gamepad seçimi, oyun deneyiminin pozitif ya da negatif yönde değişmesine neden olabilir. Zira doğru bir gamepad, oyun seanslarının verdiği keyfi zirveye taşırken yanlış bir seçim, oyuncunun performansını ve oyunlardan aldığı zevki olumsuz etkileyebilir.

Ergonomi, bu seçim sürecini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Oyuncunun el yapısına uygun, rahatça kavrayabildiği bir gamepad, uzun oyun maratonlarında bile konforu korumaya yardımcı olur. Monster Pusat Clutch gamepad, bu konuda öne çıkan bir modeldir ve ergonomik yapısı sayesinde oyunculara saatlerce rahat bir oyun deneyimi yaşatır.

Bağlantı türü de gamepad ve joystick seçiminde dikkate alınması gereken bir diğer faktördür. Wireless gamepad şeklinde de adlandırılan kablosuz gamepad çeşitleri, oyunculara hareket özgürlüğü sunarken kablolu modeller kadar hızlı tepki sürelerine de sahiptir. Monster Pusat Clutch gamepad modelleri de hızlı tepki süreleri sayesinde oyuncuların refleksif hamlelerine olması gerektiği gibi yanıt verir.

Gamepad modellerinin tuş yerleşimi/şemaları, hassasiyeti ve ek özellikleri de seçim kriterleri arasında yer alır. Özellikle analog çubukların hassasiyeti, oyun içi hareketlerin doğruluğu için kritiktir. Gamepad önerisi yapan oyuncuların listelerinde ilk sıralara yerleşen Monster Pusat Clutch, yüksek hassasiyetli analog çubukları ve aydınlatmalı tuşlarıyla, oyuncuların ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri bir araya getirir.

Uyumluluk konusu ise yeni bir gamepad edinme arifesindeki oyun tutkunları için son derece önemlidir. Seçilen gamepad’in, kullanılan platform veya oyun konsoluyla uyumlu olması beklenir. Monster Pusat Clutch, en iyi gamepad modellerinde olduğu gibi geniş uyumluluk yelpazesiyle farklı platformlarda sorunsuz bir oyun tecrübesi yaşatır.

Oyun Deneyiminiz Pusat Clutch PC Gamepad ile Boyut Değiştirecek

Sıkı oyuncuların birer uzvu hâline gelen klavye ve fare ikilisiyle başarılı ve etkileyici oyun seansları gerçekleştirmek mümkündür. Ancak bu ikili, özellikle uzun oyun maratonları sırasında bazı fiziksel rahatsızlıklara yol açabilir. Oyuncular, klavye ve fare kullanımı sırasında doğru duruşu korumakta zorlanabilirler, bu da zamanla duruş bozukluklarına ve kas ağrılarına neden olabilir. Ayrıca masa başında sabit bir pozisyonda oyun oynamak, oyuncuların hareket özgürlüğünü kısıtlayıp konfor sıkıntılarına yol açabilir. Pusat Clutch Wireless gamepad, bu sorunlara mükemmel bir çözüm sunar. Oturma odası konforunda, koltuğunuza ya da kanepeye rahatça yerleşerek oyun oynanabilmesini mümkün kılar. Pusat gamepad modelleri, duruş bozuklukları riskini azaltırken oyuncuların daha rahat bir oyun süreci yaşamalarına olanak tanır. Gamepad’in ergonomik yapısı, elin doğal pozisyonuna uyum sağlar, bu da uzun oyun oturumları esnasında dahi rahat bir tutuşa imkân tanır.

Pusat Clutch’un tetik tuşları, oyuncuların, oyun içindeki araç ve silah kontrolünü daha efektif bir şekilde gerçekleştirmelerine ortam hazırlar. Hassas tetik mekanizması sayesinde oyuncular daha hızlı ve doğru tepkiler verebilirler. Özellikle yarış ve FPS oyunlarında avantaj sağlayan tetik sistemine ek olarak analog çubukların hassasiyeti de oyun içi hareketlerin doğruluğunu artırır. Pusat Clutch gamepad, kablosuz bağlantı özelliğiyle oyun alanında kablo karmaşası yaşanmasını da engeller. Monster Notebook imzalı Pusat Clutch PC Gamepad, klavye ve fare ikilisinin sunduğu deneyimin ötesine geçerek oyunculara daha konforlu, rahat ve etkileyici bir oyun tecrübesi vadeder. Pusat Clutch gamepad fiyatları erişilebilir aralıklarda olduğu için oyun tutkunları, bütçelerini zorlamadan diledikleri renkteki gamepad modelini satın alıp oyunların büyülü dünyasına kendilerini kaptırabilirler.

Favori Mobil Oyunlarınıza Pusat Clutch Gamepad ile Hükmedin

Android işletim sistemi için hazırlanıp yayımlanan mobil oyunlar, teknolojik gelişmeler kadar oyunları da yakından takip eden kullanıcılar için vazgeçilmez eğlence kaynaklarından biri hâline gelmiştir. Ancak bu oyunları telefondan ya da tabletten oynamak, bazen beklenenden daha zor olabilir. Özellikle yoğun aksiyon sahneleri ya da strateji gerektiren anlarda, ekranın tamamını görmek ve hızla tepki vermek büyük bir önem taşır. Fakat parmakların ekranı kaplaması, bazı kritik anlarda oyun içindeki detayların gözden kaçmasına neden olabilir. Ayrıca aksiyon dolu anlarda dokunmatik kontrol işlemi, fiziksel kontrol kadar keskin ve hatasız gerçekleşmeyebilir. Bu da oyuncuların, oyundan elde ettikleri genel deneyimi olumsuz etkileyebilir.

Böylesi sorunları ortadan kaldırmak için Pusat Clutch gamepad ideal bir çözüme dönüşür. Taşıdığı teknik olanaklarla sofistike bir oyun kontrol cihazına dönüşen joystick, Bluetooth bağlantısı sayesinde telefon, tablet hatta akıllı televizyonlarla bile kolayca eşleştirilebilir. Mobil oyunlardan alınan keyif, bu sayede bilgisayar ya da konsol oyunu deneyimiyle eş değer bir seviyeye çıkar. Ekranın tamamını rahatça görmek, oyun içerisindeki detaylara hâkim olmak, oyun içi aksiyona anlık ve sorunsuz fiziksel tepkiler verebilmek, Pusat Clutch gamepad’in sunduğu avantajlardan sadece birkaçıdır. Özellikle mobil dünya için hazırlanan FPS oyunlarında, Monster Pusat Clutch PC gamepad kullanıldığında savaş alanındaki rakipler daha net görülür, stratejik hamleler rahatça planlanır ve uygulanır. Bir yarış oyununda virajlar daha doğru şekilde alınıp oyun içi powerup’lar kolayca kullanılabilir ve rakipler, hangi zorluk düzeyi seçilirse seçilesin daima geride bırakılabilir.

Pusat Clutch Gamepad, mobil oyun deneyimini daha konforlu bir kılmakla kalmaz oyunlardaki başarı oranını da artırmaya yardım eder. Akıllı telefon veya tabletlerin dokunmatik ekranlarının koyduğu sınırlamalardan kurtulup fiziksel tuşların tatmin edici tepkisini hissetmek, oyunlarda daha hızlı ve doğru hamleler yapmayı olanaklı kılar. Mobil oyun tutkunları için Pusat Clutch gamepad, oyun tecrübesini üst seviyeye taşıyan bir araç olarak dikkat çeker.

Bilgisayardaki Eşli Oyunları Clutch Gamepad Farkıyla Tecrübe Edin

PC platformunda yayımlanan ve oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan eşli oyunlar, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’deki oyun tutkunları arasında da oldukça popülerdir. Aynı ekranda, arkadaşlarla ya da aile bireyleriyle oynanan bu tür yapımlar, takım ruhunu canlandırıp sosyal etkileşimi de artırır. Ancak klavye ve fare ikilisi, bu tür oyunlarda genellikle yetersiz kalır. İşte bu noktada Pusat Clutch gamepad devreye girer. Birbirleriyle takım arkadaşı ya da rakip olan oyun tutkunları, Clutch gamepad’le eşli oyunları çok daha rahat ve keyifli bir şekilde oynarlar. Özellikle “Overcooked”, “Rocket League” veya “EA Sports FC” gibi popüler oyunlarda, PC gamepad modellerinin sunduğu kontrol olanakları, oyun deneyimini bambaşka bir noktaya getirir.

Oyun kontrolcü ve joystick fiyatları değerlendirildiğinde rahatlıkla ulaşılabilecek fiyat aralıklarında yer alan Clutch gamepad modellerinin titreşimli geri bildirim özelliği, oyun atmosferini derinden hissetmeye olanak tanır. Özellikle savaş, yarış ve spor oyunlarında, gerçekleşen her hareketin, her çarpışmanın ya da her golün fiziksel bir geri bildirimle hissedilmesi, oyunun gerçekçiliğini ve atmosferini güçlendirir. Ayrıca, Pusat Clutch gamepad’in ışıklı tuşları, oyunun önemli anlarında, özellikle karanlık ya da loş ışıklı ortamlarda oyun tutkunlarına büyük avantaj sağlar.

Takım tabanlı yapımlarda, strateji ve koordinasyon gerektiren sahnelerde, Pusat Clutch gamepad’in sunduğu hassas kontrol, oyuncuların rakiplerine karşı üstünlük kurmalarına yardımcı olur. Örneğin, bir savaş oyununda, takım arkadaşlarıyla birlikte düşman üssüne baskın yaparken gamepad’in sunduğu hızlı ve doğru tepkiler, oyunun kazanılmasında kritik bir rol oynar.

Canavar Gibi Oyun Süreçleri İçin Canavar Gamepad'in Bakımını İhmal Etmeyin

Oyuncuların bireysel ya da eşli oyun süreçlerine seviye atlatmak üzere edindikleri Pusat Clutch gamepad’in, diğer tüm oyuncu ekipmanları gibi bakıma gereksinimi vardır. Gamepad modellerinin uzun süre boyunca ilk günkü performansıyla kullanılabilmesi için yapılması gerekenler oldukça basittir. Bunları sıralamak gerekirse:

 • Genel Temizlik: Pusat Clutch gamepad modellerinin düzenli olarak mikrofiber bezle silinerek muhtemel toz ve kirden arındırılması önerilir. Özellikle analog kolların ve tuşların arasında biriken tozun temizlenmesi önemlidir.
 • Nemden Koruma: Elektronik cihazlar için nem, en büyük düşmanlardan biridir ve bu durum, Clutch gamepad için de geçerlidir. Gamepad’in suya yakın yerlerde kalmamasına özen gösterilmesi gerekir. Eğer cihaz nem aldıysa, kontrolcüyü kullanmadan önce tamamen kurumasının beklenmesi tavsiye edilir.
 • Düşmelere Karşı Koruma: Monster Pusat Clutch gamepad, son derece dayanıklı bir yapıya sahip olsa da sert düşmeler, cihazın iç mekanizmasına zarar verebilir. Bu nedenle oyun oynarken veya cihazı saklarken dikkatli olunması önerilir.
 • Bağlantı Portlarına Dikkat: Clutch gamepad modellerinin şarj noktası olan USB-C portu, cihazın kısa sürede şarj edilmesine imkân tanır. Fakat bu portun zarar görmemesi için kablo bağlantısını yaparken portun zorlanmaması ve önerilen tipte kabloların değerlendirilmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gamepad alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Gamepad edinirken bir dizi teknik özelliğe dikkat edilmesi önemlidir. Bu özellikler; dayanıklılık, ergonomik tasarım, pil ömrü, kablosuz bağlantı seçenekleri, PC, konsol veya mobil cihazlarla uyumluluk, tuş yerleşimi ve tepki süresi şeklinde sıralanabilir. Bunlara ek olarak titreşim olanakları, aydınlatma imkânları ve benzeri ekstralar da satın alım aşamasında dikkate alınabilir.

Gamepad bilgisayara nasıl bağlanır?

Gamepad’i bilgisayara bağlamak için genellikle USB kablosu veya kablosuz alıcı kullanılır. Kablosuz gamepad modelleri ise genellikle Bluetooth veya 2,4 GHz frekansında çalışır. Bluetooth bağlantı sürecinde gamepad’i eşleştirme moduna alıp bilgisayarınızdaki ayarlar menüsünden cihazı seçmeniz, gamepad ile bilgisayar arasındaki bağlantının kurulması için yeterlidir. 2,4 GHz kablosuz alıcılar ise gamepad’in tak-çalıştır formunda değerlendirilebilmesine olanak verir.

Gamepad ile oyun oynamanın avantajları neler?

Klavye ve fare ikilisini kontrol etmek için genellikle bilgisayar ekranının hemen karşısında olmak gerekir. Bu, zaman zaman oturuş ve duruş bozukluklarına bağlı olarak küçük rahatsızlıklarla karşılaşılmasına zemin hazırlayabilir. Gamepad ile oyun oynamanın avantajları arasında öne çıkan temel unsur, ergonomik bir oyun deneyimidir. Ayrıca oyundaki karakter ve araç kontrolünün hassasça gerçekleştirilebilmesi, bazı oyun içi hareketlerin rahat yapılabilmesi ve hızlı tepki süreleri, gamepad ile oyun oynamanın avantajları arasında sayılabilir.

Gamepad nasıl kullanılır?

Her oyun için aynı kullanım senaryoları geçerli olmasa da oyunların büyük kısmında sol analog çubuk, karakterin/aracın hareketini, sağ analog çubuk ise kamera hareketini kontrol eder. A, B, X, Y tuşları ve tetik tuşları ise oyun içi eylemlerde kullanılır. Gamepad’in diğer tuşları menü erişimi, oyunu duraklatma ve diğer işlevlerde işe yarar. Ancak oyuncular, varsayılan gamepad şemasını, oyundan oyuna değiştirebilir ve farklı tuşlara farklı işlevler atayabilirler.

En iyi gamepad markası hangisi?

Geliştirdiği oyun bilgisayarları, ekipmanları ve aksesuarlarıyla Türkiye’deki teknoloji tutkunlarının favori markalarından birine dönüşen Monster Notebook, gamepad modelleriyle de son derece iddialıdır. Dünya çapında en çok tercih edilen ve sevilen gamepad tasarımlarından ilham alarak geliştirdiği Pusat Clutch gamepad modelleriyle oyuncuların takdirini kazanan Monster Notebook, hem ürün kalitesi hem de satış sonrası desteğiyle en iyi gamepad markaları arasına adını yazdırmış durumdadır.

2 adet kayıt bulundu.
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:2