Oyuncu Ekipmanları

Oyun dünyasında başarı elde etmek istiyorsanız, hem konforlu bir oyun süreci yaşamanız hem de oyun seanslarınızı doğru oyuncu ekipmanları ile geçirmeniz gerekir. Bu noktada “Hangi gamer ekipmanları hangi özelliklere sahiptir?”, “En iyi oyuncu ekipmanları hangileridir?” gibi soruların yanıtlarını bilmeniz, ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri edinmenizi sağlar. Oldukça geniş bir yelpazede bulunan Monster Notebook imzalı gaming ekipmanları, gerek profesyonel gerekse casual oyunculuk yaşantınızdaki ihtiyaçlarınıza cevap verir.

Gaming Mouse Modelleri, Önemli Oyuncu Ekipmanları Arasında

Oynadığınız oyunlar, yarış dışındaki türlerse, FPS, gerçek zamanlı strateji ve aksiyon oyunlarıyla zaman geçiriyorsanız, standart bir mouse yerine oyuncu mouse kullanmanız, sizin yararınıza olur. Geleneksel mouse modellerinden farklı olarak yüksek yüzey tarama hızlarına sahip olan gaming mouse’lar, aynı zamanda uzun soluklu kullanımlar için özelleştirilen tuşlarla gelir. Programlanabilir yapıda olmaları sayesinde oyun içinde yönettiğiniz araç veya karakterin işlevlerini, klavye tuşları yerine fare tuşlarıyla gerçekleştirebilmenize olanak veren oyuncu mouse’ları, ergonomik tasarımları ve PTFE tabanlarıyla sizi memnun eder.

Pusat ailesindeki Monster Notebook imzalı oyuncu mouse seçenekleri, kusursuz bir oyun süreci yaşamanıza yardımcı olur. Kablolu veya kablosuz formdaki oyuncu fareleri, ayarlanabilir ağırlık, 1 milisaniyelik raporlama hızı, RGB LED fonksiyonu, makro tanımlama gibi özeliklere sahiptir.

Mouse Kullanım Becerilerinizi Gaming Mouse Pad ile Zirveye Çıkarın

Sıkı bir MOBA veya FPS oyuncusuysanız, rol yapma oyunlarında veya şehir inşa simülasyonlarında gamer ekipmanları arasında bulunan mouse’ları daha etkili değerlendirmeniz, oyunlardaki başarınızı doğrudan etkiler. PTFE veya standart tabanlı olması fark etmeksizin mouse’unuzun altına konumlandırabileceğiniz gaming mouse pad çeşitleri, mouse hâkimiyetinizi zirveye taşıyabilmenizi sağlar.

Farklı ölçülerde üretilen ve mouse’unuzun, üstün reflekslerinize en hızlı şekilde cevap verebilmesine yardımcı olan Pusat gaming mouse pad modelleri, yeni nesil kumaş teknolojileriyle geliştirilir. Soyulmalara karşı dayanıklılık gösteren ve bunu, dikişli kenarlarıyla mümkün kılan mouse pad’ler, hem lazer hem de optik sensörlü oyuncu fareleriyle tam uyumludur. Kullanım sonrasında temizlenebilmesiyle de oyuncuların beğenisini kazanan modeller, kıvrılabilir tasarımlarıyla oyun partilerinizde yanınızda taşıyabileceğiniz oyuncu ekipmanları arasına dâhil olur.

Oyuncu Klavyeleri, Oyunlardaki Başarınızı Artıran Gaming Ekipmanlarından

Özellikle rekabetçi dünyada başarınızı artırmak istiyorsanız, oyun başarımınıza gölge düşürebilecek bilgisayar bileşenlerinden uzak durmanız ve standart bilgisayar çevre birimleri kullanmamanız önerilir. Oyunlardaki karakterinizi ve zaman zaman araçlarınızı yönetirken destek aldığınız klavye, dikkatle seçmeniz gereken oyuncu ekipmanları arasında bulunur. Verdiği hissiyat, tuş seyahat mesafesi, dayanıklılık gibi konularda membran klavyelerin arasından sıyrılan mekanik tuşlu oyuncu klavye seçenekleri, rakiplerinize karşı daha atik davranabilmenize yardım eder.

Monster Notebook’un Pusat ailesindeki mekanik oyuncu klavye modelleri, reflekslerinize en hızlı yanıtı verecek gaming ekipmanları içinde yer alır. Kırmızı renk mekanik anahtarlarla yapılandırılan, tüm tuşları, anti-ghosting desteğiyle gelen, bilek desteğiyle uzun oyun oturumlarınızda size rahatlık sağlayan çözümler, programlanabilir tuş ve fiziki ses kadranı gibi ekstralarla etkileyicilik kazanır. Yazılımsız makro tuşlarıyla güçlendirilen klavyelerin anahtarları, 10 milyonlarca aktivasyon ömrüne sahiptir ve RGB LED aydınlatmalıdır.

Oyunlardaki Rakipleri Duymak veya Duymamak Oyuncu Kulaklık Modellerine Bağlı

Oyunculara görsel ve işitsel bir tecrübe yaşatmak üzere inşa edilen video oyunlarındaki sesleri en doğru şekilde duyabilmek için başarılı ses ekipmanlarına ihtiyacınız vardır. Ancak bugünün koşullarında apartman dairelerinde, geniş sürücülere sahip hoparlörler kullanmak her zaman mümkün değildir. İşte bu süreçte gaming ekipmanları kapsamında bulunan oyuncu kulaklığı modelleri, oyunlardaki sesleri kusursuz biçimde duyabilmenize imkân tanır.

Geniş sürücüleriyle oyunlardaki bas, orta ve tiz frekanslı sesleri başarıyla oluştururken yerleşik mikrofonlarıyla, takım arkadaşlarınızla sesli iletişim kurabilmenize olanak veren Monster Pusat oyuncu kulaklık seçenekleri, 7.1 sanal çevresel ses desteği sunabilmektedir. Bu sayede oyunlardaki ses efektlerini üç boyutlu deneyimlerken bilhassa rekabetçi yapımlardaki rakiplerinizin yerlerini, ayak seslerinden tespit edip kendinizi veya takımınızı öne geçirecek taktikler geliştirebilirsiniz. Ergonomik tasarımlı olmalarıyla uzun soluklu oyun oturumlarınızda baş ve kulaklarınızda ağrı yaratmayacak olan modeller, titreşim gibi sıra dışı özellikler de taşır.

Oyun Merkeziniz Kulaklık Standı ile Daima Düzenli Kalsın

Oyun oynarken, film izlerken ya da müzik dinlerken kullandığınız gaming kulaklığınız, bilgisayar masanız yeterince geniş değilse kullanılmadığı anlarda masanızda beklediğinizden daha fazla yer kaplayabilir. Böyle durumların önüne geçmek ise kulaklık standı ile hayli kolaydır.

Oyuncu ekipmanları içinde yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan ve Monster Notebook yorumuyla bambaşka bir form kazanan Pusat kulaklık standı seçenekleri, aynı anda birden fazla sayıda kulak üstü kulaklığı taşıyabilecek şekilde geliştirilmiştir. Oyun seanslarınızda, diğer tüm oyuncu birimleriniz gibi RGB LED aydınlatmasıyla size motivasyon sağlayacak olan stantlar, aynı zamanda veri transferi ve cihaz şarjı için değerlendirebileceğiniz USB portlarıyla gelir. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca size eşlik edecek headset standları; laptop, masaüstü bilgisayar ve tablet ile kullanılabilir.

Ekran Yenileme Hızı Yüksek Oyuncu Monitörü ile Rakiplerinizi Kaçırmayın

Etkileyici ve başarılı bir oyun süreci yaşamak için güçlü bir bilgisayarın yanı sıra güncel ihtiyaçlara çözüm getirebilen, oyunculara yönelik tasarlanan bilgisayar çevre birimleri de mühimdir. Oyunlardaki aksiyon dolu sahneleri, saniye saniye takip edebilmenize imkân veren oyuncu monitörü, yalnızca oyunlardan keyif almanızı sağlamaz, rakiplerinizi, gerçek zamanlı olarak görebilmenize de ortam hazırlar.

Monster Notebook imzalı Aryond ailesindeki oyuncu monitörü çeşitleri, 240 Hz ve üstü ekran yenileme hızları, 1 milisaniyelik tepki süreleri ve 31,5 inç düzeyine ulaşan ekran genişlikleriyle mükemmel oyun deneyimine hazır olmanızı sağlar. Yüksek performanslı panelleriyle renk doğruluğu konusunda da beklentilerinizi karşılayacak olan gaming monitörler, HDR10 gibi yeterlilikleri sayesinde multimedya takip süreçleri için de idealdir.

Koltuğunuza Kurulun ve Favori Oyununuzu Bir de Gamepad ile Tecrübe Edin

Farklı oyunlar oynayarak farklı deneyimler yaşamanız, sizin için her zaman heyecan verici olabilir. Bu heyecanı, biraz daha konforlu sürdürmek için mouse ve klavye dışında kullanabileceğiniz gamepad, tercih edebileceğiniz Monster Notebook imzalı gaming ekipmanları içinde yer alır.

Ergonomik yapısı ve hassas kontrol olanakları sağlamasıyla özellikle yarış, dövüş, platform gibi oyun türlerinde bambaşka bir keyif yaşamanızı sağlayan Pusat Clutch gamepad modelleri, rahat ama etkileyici bir oyun deneyimi için uygundur. Dünya çapında oyuncuların en sevdikleri gamepad şemasıyla yapılandırılan, LED göstergeli XYAB tuşları bulunan, değiştirilebilir D-Pad’i ile size esneklik kazandıran gamepad’ler, titreşimli geri bildirim özelliğine sahiptir. Bluetooth ve 2,4 GHz bağlantı modu, telefon tutma aparatı gibi imkânları, Pusat Clutch modellerini işlevselliğini artırır.

Notebook Soğutucu, Isı Yönetimi ve Enerji Verimliliği Konusunda Yardımcınız

Sahip olduğunuz taşınabilir bilgisayar, yüksek performans gerektiren uygulamaları kullanırken ya da oyun oynarken normalden fazla ısınıyor olabilir. Bu gibi durumlarda, işlemci ve ekran kartı gibi birimler, kendilerini frenleyerek aşırı ısınmanın önüne geçmeye çalışabilir ancak bu, birtakım performans kayıplarını da beraberinde getirir. Notebook soğutucu çeşitleri, ısı yönetimi ve enerji verimliliği noktasında yardımcınız olur.

Monster Notebook imzalı Pusat notebook soğutucu modelleri, laptop’ınızın ağır yük altında bile anlamlı sıcaklık değerlerinde çalışabilmesini sağlar. Yüksek devir hızına sahip fanları ve laptop’la tam temas hâlindeki yüzeyleri sayesinde laptop içindeki hava sirkülasyonunun en iyi şekilde devam etmesine imkân veren soğutucular, temel işlevinin yanında USB çoklayıcı görevi de görür.

Oyunlardaki Başarınız Oyuncu Koltuğu Konforunda Gelsin

Gerek yapay zekâ temelli gerekse gerçek birer oyuncu olan rakiplerinize karşı başarı elde etmeniz, yalnızca yetenekleriniz ve oyunlardaki stratejilerinizle ilgili değildir, oyun esnasındaki konforunuzla da yakından ilişkilidir. Oyuncu koltuğu kullanarak elde edeceğiniz rahat bir oturma pozisyonu, uzun saatler süren oyun seanslarınızda sizi başarıya götüren unsurlardan biri olabilir.

Pek çok oyuncu için en iyi oyuncu ekipmanları arasında kabul edilen oyuncu koltuğu, Monster Notebook yorumuyla farklı bir form kazanır. Ergonomik ve vücut formuna uygun tasarımıyla gereksinimlerinizi karşılayan Oron oyuncu koltuğu modelleri, üç boyutlu kolçak, boyun ve bel desteği, geriye yatma mekanizması gibi özelliklere sahiptir. 4 Class amortisörlerle üretilen koltuklar, metalden aksamlı geniş ayaklıklarıyla dayanıklılık konusunda son derece iddialıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncu ekipmanları nelerdir?

Oyun deneyiminizi zenginleştirmek üzere geliştirilen ürünler, oyuncu ekipmanları kapsamında yer alır. Bunlar arasında; oyuncu mouse’u, gaming klavye, oyuncu kulaklığı/headset’i, oyuncu monitörü, notebook soğutucu, headset standı, gaming mousepad, gamepad gibi çözümler yer alır.

Oyuncu ekipmanı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Oyun süresince hem oyun içi başarınızı hem de oyundan aldığınız keyfi artıracak oyuncu ekipmanlarını alırken; uyumluluk, performans ve ergonomi gibi parametreleri göz önünde bulundurmanız önerilir. Bununla birlikte, oyuncu ekipmanı markasının, satış sonrası desteği de önemlidir.

En iyi oyuncu ekipmanı markası hangisi?

Geliştirdiği gaming ürünlerinin yanı sıra satış sonrası ürün desteğiyle Türkiye’deki oyun tutkunlarının favorisi olan Monster Notebook, en iyi oyuncu ekipmanı markalarında ilk sırada yer alır. Geliştirdiği bazı gaming ekipmanları için sunduğu yazılım desteği de Monster Notebook’un alanında öncü olmasını sağlamaktadır.

 • Pusat Control S Mousepad
  5.0 (2)

  Pusat
  Control S Mousepad

  • 300x260mm​
  • Jacquard Kontrol Tipi Ultra Dayanıklı Kumaş​
  • Doğal İşlenmiş Kaymaz ve Yıpranmaz Kauçuk
  • Çekme ve Kıvrılma Önleyici Tasarım​

  399,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Control M Mousepad

  Pusat
  Control M Mousepad

  • 450x400mm​​
  • Jacquard Kontrol Tipi Ultra Dayanıklı Kumaş​
  • Doğal İşlenmiş Kaymaz ve Yıpranmaz Kauçuk
  • Çekme ve Kıvrılma Önleyici Tasarım​

  499,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Control XL Mousepad
  4.5 (2)

  Pusat
  Control XL Mousepad

  • 900x400mm​
  • Jacquard Kontrol Tipi Ultra Dayanıklı Kumaş​
  • Doğal İşlenmiş Kaymaz ve Yıpranmaz Kauçuk
  • Çekme ve Kıvrılma Önleyici Tasarım​

  649,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Aryond A24 V1.1 144 Hz Gaming Monitör
  4.7 (27)

  Aryond A24 V1.1
  144 Hz Gaming Monitör

  • 24" Çerçevesiz Flat Ekran 16:9
  • 144 Hz Ekran Yenileme Hızı
  • 1 Ms Tepki Süresi
  • FAST IPS Panel
  • 1920x1080 FHD Çözünürlük
  • Dikey Kullanım İmkanı
  • HDR10 ve MPRT Teknolojileri

  3.999,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Clutch Gamepad (Siyah)
  4.5 (46)

  Pusat
  Clutch Gamepad (Siyah)

  • Çoklu Platform Desteği
  • 12 Saat Çalışma Süresi
  • Titreşim ve Hareket Sensörü
  • Telefon Tutma Aparatı
  • XYAB RGB Led Göstergeleri
  • Değiştirilebilir D-Pad
  • XInput/DirectInput Desteği

  1.599,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Clutch Gamepad (Yeşil)
  4.7 (35)

  Pusat
  Clutch Gamepad (Yeşil)

  • Çoklu Platform Desteği
  • 12 Saat Çalışma Süresi
  • Titreşim ve Hareket Sensörü
  • Telefon Tutma Aparatı
  • XYAB RGB Led Göstergeleri
  • Değiştirilebilir D-Pad
  • XInput/DirectInput Desteği

  1.499,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat 7.1 Surround Lite RGB Oyuncu Kulaklığı
  4.7 (103)

  Pusat 7.1 Surround Lite RGB
  Oyuncu Kulaklığı

  • 50 mm Kulaklık Sürücüleri
  • 7.1 Sanal Surround Ses
  • Dayanıklı ve Konforlu Tasarım
  • Titreşimli Bas Özelliği
  • Çok Yönlü Mikrofon

  1.299,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Gaming Headset Lite
  4.8 (89)

  Pusat
  Gaming Headset Lite

  • 40mm Kulaklık Çapı
  • 210cm Kablo Uzunluğu
  • USB Üzerinden Bağlantı

  999,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat V11 Oyuncu Mouse
  4.7 (58)

  Pusat V11
  Oyuncu Mouse

  • Ayarlanabilir 10000 DPI
  • 8 Adet Programlanabilir Tuş
  • 1 Ms Raporlama Hızı
  • 7 Renkli, Efektli RGB Aydınlatma
  • Dayanıklı ve Konforlu Tasarım

  749,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat One Shot Pro Kablosuz Oyuncu Mouse
  4.5 (45)

  Pusat One Shot Pro
  Wireless Mouse

  • Ayarlanabilir 16000 DPI
  • Şarj Edilebilir Batarya
  • USB Tip-C şarj + Qi Kablosuz Şarj Desteği
  • 5 Farklı Profil Desteği
  • 8 Adet Programlanabilir Tuş

  1.399,00 TL

  GELİNCE HABER VER
 • Pusat V8 MMO Oyuncu Mouse
  4.8 (78)

  Pusat V8 MMO
  Oyuncu Mouse

  • 18 Adet Programlanabilir Oyun Tuşu
  • Ayarlanabilir 12400 DPI (Yazılım ile) Yüzey Tarama Hassasiyeti
  • Özelleştirilebilir RGB Aydınlatma
  • %100 FTPE Teflon Ayak Pedi (Skatez)
  • Konforlu ve Dayanıklı Tasarım

  999,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat K3 Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi
  4.8 (301)

  Pusat K3 Pro
  Mekanik Oyuncu Klavyesi

  • Kırmızı Mekanik Switch
  • Tüm Tuşlar için Anti-Ghosting Özelliği
  • Kişiselleştirilebilir RGB Aydınlatma
  • Bilek Desteği ve Tam Boyutlu Tasarım
  • Programlanabilir Tuşlar ve Ses Kadranı

  1.899,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Gaming Headset Stand
  4.9 (17)

  Pusat
  Gaming Headset Stand

  • Ayarlanabilir RGB Işıklı Sağlam ve Dayanıklı Tasarım
  • 2 Adet USB Çıkışı
  • Data Transferi ve Şarj Etme İmkanı

  599,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Pusat Notebook Soğutucusu
  4.4 (115)

  Pusat
  Notebook Soğutucusu

  • Alüminyum Kasa
  • Dual 2 Fan
  • Hydro Bearing

  1.299,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Oron Pro Oyuncu Koltuğu
  5.0 (1)

  Oron Pro
  Oyuncu Koltuğu

  • Napa Deri
  • Class 4 Amortisör
  • Sessiz Silikon Tekerler
  • 90-180 Derece Geriye Yatma
  13.999,00 TL

  9.999,00 TL

  İNDİRİM

  %29

  SEPETE EKLE
 • Yeni
  Aryond A27 V2 180 Hz 1Ms Curved Oyuncu Monitörü
  5.0 (2)

  Aryond A27 V2 180 Hz
  Curved Oyuncu Monitörü

  • 27" Çerçevesiz Curved Geniş Ekran 16:9
  • 180 Hz Ekran Yenileme Hızı
  • 1 Ms Tepki Süresi
  • Dahili Hoparlör
  • 1440P QHD Çözünürlük
  • Dikey Kullanım İmkanı
  • HDR10 ve MPRT Teknolojileri

  7.999,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Aryond A32 V2 180 Hz Oyuncu Monitörü
  5.0 (5)

  Aryond A32 V2
  180 Hz Oyuncu Monitörü

  • 31,5’’ Çerçevesiz Curved Geniş Ekran 16:9
  • 180 Hz Ekran Yenileme Hızı
  • 1 Ms Tepki Süresi
  • Dahili Hoparlör
  • 2560x1440 QHD Çözünürlük
  • HDR10 ve MPRT Teknolojileri

  8.999,00 TL

  SEPETE EKLE