KARNE HEDİYESİ MONSTER NOTEBOOK'TA!

HEMEN İNCELE

Gaming Mouse

Bilgisayar oyunları, dijital dünyada maceralara atılmak için en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Ancak bu maceralarda başarılı yakalayabilmeniz için; harika refleksleriniz, kişisel yetenekleriniz ve akıllıca uyguladığınız stratejiler, her zaman yeterli gelmiyor. Bu noktada, kullandığınız oyun bilgisayarı ve bilgisayar çevre birimlerinin de en az oyunlardaki hünerleriniz kadar önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor. Standart bir mouse, günlük işler için yeterlilik gösterebiliyor fakat konu, oyun dünyasında sizi zafere taşıyacak hız ve hassasiyete geldiğinde oyuncu mouse modelleri devreye giriyor. Monster Notebook imzalı Pusat serisi, oyuncu faresi çeşitlerinin, oyun seanslarında ne kadar kritik bir role sahip olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Pusat Oyuncu Faresi Modellerinin Fark Yaratan Teknolojileri

Hâlihazırda oyun oturumlarınıza ve günlük bilgisayar kullanım süreçlerinize eşlik eden standart bir mouse kullanıyorsanız, Monster Pusat gaming mouse modellerinden dilediğinize yönelebilirsiniz. Farklı oyun türleriyle değerlendirilebilecek şekilde dizayn edilen, böylece en iyi oyuncu mouse seçenekleri arasına adını yazdıran çözümler, beraberinde, fark yaratan teknolojileri de getirir. Oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanıza yardım edecek ve oyunlarda başarınızı artırmanıza ortam hazırlayacak Pusat oyuncu mouse çeşitlerinin teknik imkân ve teknolojilerini sıralamak gerekirse:

 • Ergonomik Tasarım: Her oyuncunun el yapısının ve büyüklüğünün farklı olduğunu bilen Monster Notebook, Pusat ailesindeki oyuncu faresi modellerini ergonomik bir tasarımla hazırlayıp karşınıza çıkarır. Uzun saatler boyunca devam edecek oyun maratonları düşünülerek tasarlanan gaming mouse modelleri, elinize tam oturan bir yapıya sahiptir. Bu sayede gerek mouse’un kendisini gerekse mouse üzerindeki tuşları, sorunsuz şekilde kontrol edebilirsiniz.
 • Yüksek DPI Ayarı ve Raporlama Hızı: Güçlü gaming mouse modellerinin gizli kahramanı olan teknik özellikler, DPI ayarları ve raporlama hızlarıdır. Oyun süresince yüksek tarama hızına gereksinim duyduğunuz anlarda; rahat, hızlı ve hassas hareket etmenizi sağlayan Pusat serisi oyuncu mouse modelleri, özellikle FPS türü oyunlarda, rakiplerinize karşı avantaj kazanmanıza olanak verir. Ayrıca yüksek raporlama hızıyla elini daha da güçlendiren, Pusat RGB gaming mouse seçenekleri, MOBA ve FPS gibi oyun türlerinde mouse hareketlerinizin ve tıklamalarınızın bilgisayara gecikmesiz şekilde, gerçek zamanlı olarak iletilmesini sağlar.
 • Programlanabilir Tuşlar: Oyunlarda hızı, yalnızca yüksek DPI ve raporlama değerleriyle değil gaming mouse modellerindeki programlanabilir tuşlarla da elde edebilirsiniz. Pusat kablolu ve kablosuz gaming mouse seçeneklerinin sunduğu programlanabilir tuşlarla, en sık kullandığınız komutları bu tuşlara atayarak oyun oturumlarınızda, rakiplerinize karşı avantaj kazanabilirsiniz.
 • Makro Ayarları: Oynadığınız oyunlarda, kullandığınız sessiz oyuncu mouse, makro ayarlarıyla güçlendirilmişse, rakiplerinizin korkulu rüyası hâline gelebilirsiniz. Pusat serisi oyuncu mouse çeşitlerindeki makro ayarları sayesinde birden fazla tuşa basma işlemini, tek bir tuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, yüksek dayanıklılık, RGB aydınlatma, alternatif bağlantı seçenekleriyle yapılandırılma gibi özellikleri, Pusat kablolu ve kablosuz oyuncu mouse modellerinin öne çıkan diğer teknolojileri arasında sıralanabilir.

Gaming Mouse ile Oyun Deneyiminizi Nasıl Üst Seviyeye Taşırsınız?

Oyun dünyasında, ortalama bir oyuncu olmak yerine, adı daima başarılı skorlarla anılan ünlü bir oyuncu olmayı hedefliyorsanız, seçtiğiniz oyun bilgisayarı kadar ekipmanınızın da ne kadar kritik bir role sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Oynadığınız oyunun kalitesi, grafikleri ya da hikâyesiyle sınırlı değildir ve asıl önemli konu, sizin oyun içinde nasıl bir deneyim yaşadığınızdır. İşte bu deneyimin niteliğini belirleyen önemli faktörlerden biri, şüphesiz, kullandığınız oyuncu mouse modelidir. Tasarımlarıyla sıradan mouse çeşitlerinden ayrılan en iyi gaming mouse seçeneklerinin özelliği, estetik bir farklılıktan ibaret değildir. Pusat ailesindeki gaming mouse çeşitleri, oyun içindeki reflekslerinizi, stratejilerinizi ve rakiplerinizle olan etkileşiminizi bile baştan aşağı değiştirip karşılaşmaların kaderini sizin belirlemenizi sağlayabilir. Oyun tutkunlarının ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan oyuncu mouse modelleriyle adından sıkça söz ettiren Pusat ailesinin üyeleri; yüksek DPI düzeyleri, milisaniyelerle ölçülen tepki süreleri ve ergonomik yapılarıyla oyun tecrübenizi bir üst seviyeye değil, zirveye taşır. Programlanabilir tuşları sayesinde oyun içi hareketlerinizi kişiselleştirme imkânı da sunarak kendinize özgü bir oyun deneyimi yaşamanıza olanak verir.

Oynadığınız oyunlara ve oynayış stilinize göre doğru seçilmiş bir RGB gaming mouse ile rakiplerinize karşı oyunlarda daha hızlı, etkili ve yenilmez olabilirsiniz. Oyunun her anını kontrol altında tutmak, her hareketinizle rakiplerinize karşı üstünlük kurmak için Pusat ailesinden bir gaming mouse seçebilirsiniz. Size, oyun dünyasında yeni bir kapı açan Pusat kablolu ya da kullanım esnasında size esneklik kazandıran wireless gaming mouse çeşitleri, milisaniyelerin bile karşılaşmalarda büyük fark yarattığı rekabetçi oyunlarda öne geçmeniz noktasında önemli rol üstlenir. Böylesi mouse modelleri, kablosuz teknolojileri sayesinde size hareket özgürlüğü sunar ve oyun deneyiminizi kesinlikle kısıtlamaz. Oyuncular için özel olarak tasarlanan sensörlerle yapılandırılan, tabanları, yüksek performanslı skatezlerle desteklenerek en hassas hamlelerinizi bile yüzeyden bağımsız, mükemmel biçimde yapabilmenize imkân tanıyan oyuncu mouse modelleri, sizin de favori oyun ekipmanınız hâline gelebilir ve oyun tecrübenizi tamamen değiştirebilir.

RGB Gaming Mouse: Ergonomi ve Tasarımın Gücü

Oyun dünyasında, arkadaşlarınızla ya da dünyanın dört bir yanından rakiplerinizle geçirdiğiniz, saatler süren oyun maratonları, dizi maratonlarına kıyasla çok daha fazla enerji ve konsantrasyon gerektirir. Zira oyun maratonlarında, oyuncunun fiziksel ve zihinsel dayanıklılığı kadar kullandığı ekipmanın performansı ve kalitesi de önem arz eder. Bu yoğun ve rekabetçi ortamda kullandığınız gaming mouse modelinin ergonomik tasarıma sahip olması, oyun oturumlarınızın daha konforlu ve sorunsuz geçmesini mümkün kılar. El ve bilek sağlığı için risk oluşturabilen, yanlış seçilmiş standart ekipmanlardan farklı olarak elin doğal pozisyonunu destekleyen ergonomik Pusat oyuncu mouse seçenekleri, konforunuzdan ödün vermeden oyununuza devam etmenize imkân tanır. El ve bileğinizde daha az yorgunluk hissetmeniz için özel tasarlanan Pusat ailesindeki en iyi gaming mouse modelleri, hedeflediğinizden daha uzun süre ve yüksek performansla oyunlarınıza devam etmenize destek olabilir.

RGB LED aydınlatmalı klavye tuşlarına sahip gaming laptop modelleriyle tam uyum yakalayan RGB aydınlatmalı Pusat gaming mouse çeşitleri, oyun seanslarınızdaki öncelikli motivasyon kaynaklarınızdan birine dönüşebilir. Sahip olduğunuz sessiz oyuncu mouse çeşitlerinin, sofistike ve modern bir görünüm kazanmasına katkıda bulunan RGB LED aydınlatma, aynı zamanda oynadığınız oyunun atmosferini de güçlendirir. Beğenileriniz çerçevesinde ve tarzınıza uygun şekilde değiştirebileceğiniz RGB LED aydınlatmaları, örneğin siber punk temalı bir oyunda mor renge dönüştürebilir, hack&slash tarzı bir yapımda kırmızı olarak ayarlayabilirsiniz. Farklı oyun profilleri oluşturup saklayabilmenize izin veren Pusat ailesindeki kablolu ve kablosuz oyuncu mouse modelleri, alternatif aydınlatma şemaları hazırlayıp pratik şekilde değerlendirebilmenize olanak tanır. Bireysel oyun süreçlerinizde olduğu kadar arkadaşlarınızla fiziksel olarak da bir araya gelip gerçekleştirdiğiniz mini turnuvalarda farkınızı ortaya koymanızı sağlayan RGB LED aydınlatmalı Pusat oyuncu mouse modellerini, oyuncu topluluğu içinde sosyal bir etkileşim aracı şeklinde değerlendirebilirsiniz. Katılacağınız turnuva, etkinlik ve LAN partilerinde benzersiz aydınlatmalar sunan gaming mouse’unuz ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kablolu mu, Kablosuz mu? Hangi Gaming Mouse Modelini Seçmelisiniz?

Oyun süreçlerinde size pek de yardımı dokunmayan standart fareyle vedalaşıp Pusat ailesindeki kablolu veya kablosuz gaming mouse modelleri arasında seçim yapmak, sizi biraz zorlayabilir. Hem kablolu hem de kablosuz oyuncu mouse modellerinin kendilerine özgü avantajları vardır ve bu avantajları bilmeniz, gereksinimlerinize en uygun çözümü edinmenize yardımcı olabilir.

Kablolu Gaming Mouse Modellerinin Avantajları

 • Kesintisiz Oyun Tecrübesi: Pil değiştirme veya şarj gibi ekstra işlemler gerektirmeyen kablolu gaming mouse modelleri, uzun ve önemli oyun seanslarınızda azalan şarj kaynaklı sürprizlerle karşılaşmanızı engeller.
 • Yüksek Tepki Süresi: Rekabetçi oyunlarda son derece önemli hamlelerinizin, ekrana anında yansımasını hedefliyorsanız, düşük tepki süresine/yüksek raporlama düzeyine sahip kablolu çözümleri tercih edebilirsiniz.
 • Stabil Bağlantı: Özellikle çevrim içi karşılaşmalarda oyuncu mouse modellerinin stabil bir bağlantı sunması çok önemlidir. Kablolu modeller, kablosuz ağ sinyallerinin yoğunluğu nedeniyle sinyal kesinti ve kayıplarıyla karşı karşıya kalmanızı engeller.
 • Erişilebilir Fiyat: Oyun ekipmanları almak için kısıtlı bir bütçeniz varsa ve oyuncu mouse fiyatları sizin için yüksek kalıyorsa doğrudan doğruya Pusat ailesindeki kablolu gaming mouse modellerine yönelebilirsiniz.

Kablosuz Gaming Mouse Modellerinin Avantajları

 • Benzersiz Hareket Özgürlüğü: Bağlantı kurduğu birimle arasında metrelerce mesafe bulunsa dahi sorunsuz bir kullanım deneyimi yaşatan kablosuz oyuncu mouse çeşitleri, size, benzersiz bir hareket özgürlüğü sunar. Kablosuz fare sayesinde gaming laptop modelinizi televizyona bağlayıp oyun seansına oturma odası konforunda bile devam edebilirsiniz.
 • Düzenli Bir Masaüstü: Bilgisayar veya çalışma masanızın üzerindeki kablo karmaşasından zaman zaman rahatsız oluyorsanız, kablosuz alıcılı veya Bluetooth oyuncu mouse modelleri size göredir.
 • Düşük Giriş Gecikmesi: Yeni nesil teknolojileri kullanan Pusat oyuncu mouse modelleri, neredeyse sıfır giriş gecikmesiyle çalışır ve kablolu mouse’larla benzer bir performans gösterir.
 • Gelişmiş Teknolojiler: Üzerlerindeki RGB LED aydınlatmaların yanı sıra, Qi teknolojili kablosuz şarj olanakları, geniş batarya kapasiteleri, özel sensörler ve kablolu gaming farelerden geride kalmayan diğer teknik olanaklar, kablosuz modellerin, en iyi oyuncu mouse kategorisine girmesini sağlar.

Oyuncu Mouse Modellerinde DPI Düzeyi Neden Önemlidir?

Kablolu veya wireless gaming mouse olması fark etmeksizin, oyunculara yönelik hazırlanan farelerin belli başlı özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan en önemlisi, DPI (Dots Per Inch/İnç Başına Nokta) olarak isimlendirilen özelliktir. Gaming mouse modellerinin DPI seviyesi yüksek olursa, fare küçük bir hareketle yüksek oranda bir alanın görüntülenebilmesini veya masaüstü uygulamalarında imlecin daha geniş bir alanda hareket etmesini mümkün kılar. Kablolu ya da Bluetooth oyuncu mouse çeşitlerinde oyun içindeki performansınızı doğrudan doğruya etkileyen kritik bir faktör olan DPI, bilhassa rekabetçi yapımlarda size ekstra avantaj kazandırabilir. Bu aşamada, oyuncu farelerinde yüksek DPI seviyesinin neden önemli olduğunu birkaç maddede anlatılabilir:

 • Hız: Yüksek DPI değerleri, fare imlecini, minimum eforla ve hızlı bir şekilde ekranın bir ucundan diğer ucuna taşımanıza olanak verir. Özellikle yüksek tempolu oyunlarda kamera açısını hızla değiştirmeniz ve hedefinize odaklanmanız gerektiğinde yüksek DPI, sizi öne çıkarabilir.
 • Hassasiyet: Oyuncu mouse hareketlerinin daha hassas olmasını sağlayan yüksek DPI seviyesi, FPS türü yapımlarda daha etkili hamleler yapabilmenize imkân tanır. İşletim sistemi üzerinden farenin işaretçi hızını artırmakla DPI seviyesinin yüksek olması apayrı durumlardır ve hız artırma, kesinlikle yüksek DPI’nın yerini almaz.
 • Özelleştirme Olanağı: Yüksek DPI seviyelerine sahip bir gaming mouse edindiyseniz, ilgili fareyi mutlak surette en tepe DPI seviyesinde kullanmanız gerekmez. Hem donanımsal hem de yazılımsal olarak DPI düzeyini değiştirmeniz mümkündür. Fare işaretçisinin daha yavaş ancak hassas tarama yapması gerektiği anlarda DPI seviyesini kolayca azaltabilirsiniz.
 • Ergonomi: Oyuncu mouse çeşitleri, yalnızca fiziksel yapılarıyla değil DPI özellikleriyle de size ergonomi sağlar. Mousepad kullanıyor olsanız da farenizi sert bir zeminde değerlendiriyor olsanız da en az bilek hareketiyle istediğiniz düzeyde alanı, doğru DPI ayarıyla görüntüleyebilir, el ve bileklerinizdeki yorgunluğu azaltabilirsiniz.

Monster Notebook imzalı Pusat gaming mouse modellerinde, 20.000 ve üzerinde DPI seviyesine sahip modeller bulunur. İlgili oyuncu farelerinin DPI düzeylerini, yazılım aracılığıyla değiştirebileceğiniz gibi hazırlayacağınız profiller arasında, mouse tuşu yardımıyla da geçiş yapabilirsiniz.

Oyun Tarzınıza Uygun Gaming Mouse Tercih Edin

Pek çok farklı oyun türüne ev sahipliği yapan oyun dünyasında, oyuncuların da kendilerine has birer oyun tarzı vardır. Oyun tutkunlarının kendi tarzlarına en uygun ekipmanları seçmeleri, oyun deneyimlerini pozitif yönde etkiler. Pusat gaming mouse modelleri, oyun türlerinin çeşitliliği göz önünde bulundurularak üretilmiştir ve her oyuncunun ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikleri beraberinde getirir.

FPS oyunları, keskin nişan alma yetenekleri ve hızlı/refleksif tepkiler gerektirir. Böylesi kullanım senaryolarına yanıt verebilecek Pusat oyuncu mouse modelleri, düşük tepki süreleri ve yüksek DPI değerleriyle oyuncuların, hamlelerini diledikleri gibi gerçekleştirebilmelerine ortam hazırlar. %100 PTFE süper kaygan skatezlerle yapılandırılan ve kauçuk formundaki gövdeleriyle kolayca kavranabilen Pusat oyuncu fareleri, FPS türü oyunlarda sizin de beklentilerinize fazlasıyla cevap verir.

Devasa çok oyunculu çevrim içi oyunlar ya da bir diğer deyişle MMO oyunları, dijital dünyadaki karakterin farklı yeteneklerini ve hareketlerini hızla kullanmayı gerekli kılar. Dâhil olunacak raid’lerde ekstra başarılar elde etmek ve takım bazlı galibiyetler almak, kullanılan gaming mouse’a da bağlıdır. Monster Notebook’un MMO oyuncularına özel hazırladığı MMO oyuncu fareleri, programlanabilir çok sayıda tuşu, DPI değişim tuşu ve turbo tuşlarıyla dikkat çeker. Ayarlanabilir mouse ağırlıkları da içeren MMO oyuncu mouse modelleri, çevrim içi dünyalarda geçireceğiniz uzun saatlerde, elinizin altında bulunarak size de eşlik edebilir.

Strateji ve macera oyunları, geniş bir harita üzerinde detaylı hareketler eşliğinde planlama yapmayı gerektirir. Pusat ailesinde yer alan oyuncu mouse çeşitleri, ergonomik tasarımları, hassas sensörleri ve uzun ömürlü tuşları sayesinde geniş oyun dünyalarını, sorunsuz şekilde keşfedebilmenize zemin hazırlar.

Yalnızca oyun oturumlarınızda değil genel bilgisayar kullanım süreçlerinizde veya dijital içerik üretimlerinizde de size eşlik edecek olan Monster Pusat gaming mouse modelleri, grafik tasarım, resim ve video düzenleme yazılımları başta olmak üzere yaratıcı uygulamalarda kullanılmak için idealdir. Değiştirilebilir DPI seviyesi, bu tür yazılımlarla çalışırken hassas hareketler yapabilmenize ve projenizi, mükemmel şekilde oluşturabilmenize imkân tanır. Bütçenizi yormayacak aralıklarda bulunan Pusat oyuncu mouse fiyatları, hayalinizdeki ekipmana kolayca kavuşmanıza yardım eder.

En İyi Oyuncu Mouse’larındaki Makro Ayarlarıyla Önde Olun

Rekabetin hız kesmeden devam ettiği oyun dünyasında, her oyuncu, en iyi performansı göstermek ve rakiplerini geride bırakmak için ekipmanlarını daima günceller ve yeni stratejiler geliştirir. Bu rekabetçi ortamda, her milisaniyenin bile değerli olduğu anlar yaşanır. Oyun tutkunları, rakiplerinin bir adım önünde yer alabilmek adına her türlü avantajdan yararlanmaya çalışır ve makro da bu avantajlardan biridir. Pusat gaming mouse modellerinde bulunan makro özelliği de bu noktada devreye girer; oyunculara, oyun içinde hızlı ve etkili hareket etme olanağı sunar.

Bir dizi eylemi, tek bir tuşa atayarak tek tıklamayla yapabilmenize olanak veren özellik olarak tanımlanabilecek makro, oyun içinde sıklıkla başvurulan kombinasyonların tek tuşla, pratik biçimde gerçekleştirilmesini de sağlar. Makro, oyun içi hareketlerinizi daha öngörülebilir ve kontrollü hale getirir, böylece oyun içindeki kararlarınızı daha hızlı ve efektif bir şekilde uygulamanıza yardımcı olur. Oyun tutkunlarına; hız, kolaylık ve stratejik hamle yapabilme imkânı sunan makro özelliği, adrenalin dolu anlarda uygulanması gereken kompleks fare-klavye kombinasyonlarının en az eforla tamamlanmasına imkân verir.

MMO oyunlarında tekrar edilen işlemler, farklı oyun türlerinde hızlı envanter erişimi, silah değişimi, eşya kullanımı, dövüş oyunlarındaki karmaşık özel hareketler, strateji oyunlarında ordu yönetimi ya da bina inşası gibi sayısız alternatif, Pusat gaming mouse çeşitlerindeki makrolarla yapılabilir. Bu, oyuncuların oyun içinde daha az zaman harcamalarını ve daha etkili sonuçlar elde etmelerini sağlar. Ayrıca makro kullanımı, oyuncuların, oyun içindeki tepki sürelerini kısaltarak rakiplerine karşı daha hızlı hareket etmelerine olanak tanır. Oyunculara belirgin avantajlar kazandıran makro; FPS, MMO ve MOBA gibi oyun türlerinde rahatlıkla kullanılabilir ancak bazı çevrim içi çok oyunculu yapımların, makro kullanımını kısıtladığını unutmamak gerekir. Makro ayarlarınızı kişiselleştirerek oyun içinde sıkça kullandığınız hareketleri veya kombinasyonları hızla ve etkili biçimde uygulayarak oyunları daha keyifli ve rekabetçi hâle getirebilirsiniz.

Pusat Gaming Mouse Modelleri Reflekslerinize Uyum Sağlıyor

Oyun dünyasında başarının anahtarı, hızlı ve doğru reflekslere sahip olmaktır. Ancak bu reflekslerin etkili bir şekilde kullanılabilmesi için doğru ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Pusat gaming mouse modelleri, tam da bu gereksinimi karşılamak üzere tasarlanmıştır. Hassas sensörleri, ergonomik yapısı ve özelleştirilebilir tuşlarıyla Pusat gaming fareleri, en iyi oyuncu mouse çeşitleri arasına adını yazdırır. Oyuncuların, reflekslerini en üst düzeyde kullanmalarına olanak tanıyan modeller, oyun esnasında yaşanan her türlü hareketi, en hızlı ve doğru şekilde algılayarak oyunculara gerçek zamanlı bir tepki sunar. Bu sayede Pusat gaming mouse modelleri, kullanıcıların, rakiplerine karşı her zaman bir adım önde olmalarını sağlar. Gelişmiş yazılım desteği, özelleştirilebilir RGB LED aydınlatma, DPI imkânı ve oyuncuların, bir oyuncu faresinden bekleyeceği tüm özellikleri beraberinde getirmesi, Pusat ailesindeki oyuncu mouse modellerini değerli kılar.

Sıkça Sorulan Sorular

Gaming mouse alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Standart mouse modellerinden teknik ve yapısal anlamda birçok farklılıkları bulunan gaming mouse modellerini alırken; ergonomi, tuş sayısı, sensör tipi, DPI ayarı ve düzeyi, ayaklık yapısı, aydınlatma özellikleri gibi unsurlara dikkat edilmesi önerilir. Bunların yanı sıra makro ayarının olup olmadığı, kablosuz mu kablolu mu olduğu gibi faktörlerin de göz önünde bulundurulması tavsiye edilir.

Gaming mouse bilgisayara nasıl bağlanır?

Kablolu yapıdaki gaming mouse modelleri, bilgisayarlardaki USB portlarına bağlanarak çalıştırılabilir ve ek bir yazılım olmaksızın işlevsel şekilde değerlendirilebilir. Kablosuz formdaki oyuncu mouse fareleri ise hem 2,4 GHz frekansı üzerinden hem de Bluetooth aracılığıyla bilgisayarla eşleştirilebilir. 2,4 GHz frekansıyla kullanılan gaming mouse’ların alıcıları bilgisayarın USB portuna takılıp mouse çalıştırılabilir. Bluetooth teknolojisine sahip mouse’lar ise bilgisayarlardaki kablosuz ağ ayarlarında bulunan Bluetooth fonksiyonunun etkinleştirilip eşleştirme işleminin tamamlanması sonrasında kullanılabilir.

Oyuncu faresinin avantajları neler?

Uzun oyun seanslarında kullanıcıların el ve bileklerinin yorulmasını önleyecek şekilde ergonomik tasarımla sunulan oyuncu fareleri, yüksek raporlama değerleri ve DPI düzeylerine sahiptir. Bu da oyunlarda, ekrana yansıyan daha fazla alanın, en az eforla ve gecikmesiz görüntülenebilmesine imkân tanır. Programlanabilir tuşlar, oyunlarda atanabilecek ekstra tuşlar, makro ayarları, oyun süreçlerinde motivasyon sağlayan RGB aydınlatmalar da oyuncu faresi modellerinin avantajları arasında sayılabilir.

Oyuncu mouse kaç DPI olmalı?

Bu sorunun net bir yanıtı olmamakla birlikte soruya, oynanan oyunun türü ve ekran çözünürlüğü çerçevesinde genel bir yanıt vermek gerekirse, 1080p çözünürlüklü bir monitörle, FPS türü bir oyun oynanacaksa, DPI seviyesinin en azından 2000-3000 aralığında bulunması uygun olur. Bu, hızlı hareket eden hedeflere karşı anında tepki vermek için mutlak gerekliliktir. Ancak oyuncu, yine FPS türü bir yapımda örneğin keskin nişancı gibi bir roldeyse, DPI seviyesinin 1000 civarında olması önerilir. Zira keskin nişancı tüfeğiyle yapılacak hassas atışlar için farenin daha yavaş hareket etmesi ve oyuncuya, hedefe odaklanma noktasında yardım etmesi önemlidir. Bahse konu tüfekle zoom/yakınlaştırma yapıldığında, DPI düzeyinin dinamik olarak daha da düşürülmesi gerekebilir.

En iyi gaming mouse markası hangisi?

Geliştirdiği oyun bilgisayarlarıyla Türkiye’deki oyuncuların gönlünde taht kuran Monster Notebook, ürettiği Pusat serisi oyuncu faresi modelleriyle de en iyi gaming mouse markaları arasında ilk sırada yer alır. Bunda, yalnızca ortaya koyduğu Pusat oyuncu mouse’larının kalitesi değil, satış sonrası müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı da etkilidir. Kullanıcılar, edindikleri Pusat oyuncu farelerini, garanti kapsamı çerçevesinde Monster Notebook’un uzman isimlerden oluşan teknik servis ekibine ücretsiz olarak ulaştırıp kısa sürede işlemlerini sonuçlandırabilir.

3 adet kayıt bulundu.
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:3