Oyuncu Monitörü

Yeni nesil oyunlar, etkileyici anlatılarının yanı sıra sinematik sahneleri ve fotogerçekçi grafikleriyle artık birer sanat eseri olarak değerlendiriliyor. Güçlü bir gaming laptop sahibi olan oyun tutkunları, bu muhteşem görsel şöleni tam anlamıyla deneyimlemek için doğru ekipmana ihtiyaç duyuyor. Oyuncu monitörü modelleri, göz alıcı grafikleri en ince detayına kadar göstermekle kalmıyor, aynı zamanda rekabetçi oyunlarda milisaniyelerin bile kritik öneme sahip olduğu anlarda size avantaj sağlıyor. Muazzam bir hikâyenin içinde kaybolmak veya dünyanın dört bir yanından oyuncularla rekabete girmek isterseniz; Monster Notebook imzalı Aryond serisindeki en iyi oyuncu monitörü çeşitleri, oyun deneyiminizi zirveye taşıyacak anahtar hâline geliyor.

Oyuncu Monitörü Modellerinin Normal Monitörlerden Farkı Nedir?

Monster Aryond gaming monitör seçeneklerinden kapsamlı şekilde bahsetmeden önce oyuncu monitörlerinin, günlük yaşamda kullanılan normal monitörlerden ne gibi farklarının olduğunu belirtmek gerekir. Zira bazı kullanıcılar, sektör standartlarını karşılayan geniş ekranlı LCD monitörleri, oyuncu monitörü tavsiyesi listelerine ekleyebilmektedir. Bu hatalı yaklaşım, oyuncu monitörü modelleri ile normal monitörlerin kıyaslanmasıyla ortadan kaldırılabilir. Maddeler hâlinde sıralamak gerekirse:

 • Ekran Genişliği: Sürükleyici oyun seansları ve verimli çalışma süreçleri geçirebilmeniz için 24 inç, 27 inç, 32 inç gibi genişliklerde üretilen oyuncu monitörü modellerinden farklı olarak normal monitörler, daha küçük ekranlarla yapılandırılır.
 • Panel Tipi: AMOLED, IPS ve VA gibi renk doğruluğu, hız konusunda fark yaratan paneller, en iyi oyuncu monitörü modelleri tarafından kullanılırken normal monitörler, TN ve nadiren IPS panellerle üretilir.
 • Çözünürlük: Ekrana yansıyan grafiklerin ve yüksek tanımlı multimedya içeriklerinin daha keskin görünmesini sağlayan ve size, ekstra çalışma alanı kazandıran çözünürlük, düz ekranlı ve kavisli oyuncu monitörü modellerinde, Full HD (1080p) seviyesinden başlayıp 4K (2160p) çözünürlüğe kadar uzanır. Normal monitörlerde ise bu değer, daha çok 1080p düzeyindedir.
 • Yenileme Hızı: Ekran tazeleme/yenileme hızı konusunda pek çok oyuncu monitörü 240Hz ve üzeri değerlere rahatlıkla çıkarak yenileme hızı konusunda üstünlüğünü kanıtlar. Bu değer, normal monitörlerde genelde 60 Hz, en fazla 75 Hz civarındadır. Ekran yenileme hızı, oyunları akıcı oynayabilmeniz noktasında son derece önemlidir.
 • Tepki Süresi: Hareketli sahnelerin daha net görünmesinde etkili olan tepki süresi, gaming monitör modellerinde 1 milisaniye ve daha düşük değerlerde seyrederken normal monitörlerde 4 milisaniye ve üzeri değerler görülür.
 • Adaptif Senkronizasyon Teknolojisi: Full HD ve 2K oyuncu monitörü modellerinde kullanıcıların en çok aradığı özelliklerden biri olan adaptif senkronizasyon teknolojisi, ekran kartı ile monitörün, aralarında farklı iletişim kurarak oyun esnasında görüntü yırtılması/tearing yaşanmasının önüne geçer. AMD FreeSync ve NVIDIA G-Sync teknolojileri, gaming monitör çeşitlerinde kendine yer bulur ancak normal monitörlerde bu tip teknolojiler bulunmaz.
 • Tasarım ve Ergonomi: İnce çerçeveli oyuncu monitörü modellerinin ekran yükseklikleri ve açıları kolayca ayarlanabilir, ayrıca birçok çözüm, pivot desteğine de sahiptir. Normal monitörler ise kısıtlı öne ve arkaya eğim yetenekleri haricinde kullanıcılarına pek esneklik sağlamaz.
 • Bağlantı Olanakları: Hem oyun bilgisayarı hem de güncel nesil oyun konsollarının yüksek ekran yenileme hızı gereksinimlerine yanıt veren yeni nesil HDMI, DisplayPort ve USB portları gaming monitör modellerinde bulunur. Normal monitörlerde ise daha az sayıda ve eski tip bağlantı portları yer alır.

Monster Aryond Full HD ve 2K oyuncu monitörü çeşitleri, bir gaming monitör modelinde bulunması gereken tüm teknik özellikleri bir arada sizlere sunarak gereksinimlerinize cevap verir.

Aryond Oyuncu Monitörleriyle Sürükleyici Bir Oyun Deneyimine Hazır Olun

Bağımsız ya da yüksek prodüksiyonlu (AAA) oyunlarla vakit geçirmekten hoşlansanız da oyunları sürükleyici bir şekilde deneyimlemeniz, sahip olduğunuz oyun bilgisayarı kadar oyuncu monitörüne de bağlıdır. Oyuncu bilgisayarlarını, ekipmanlarını ve aksesuarlarını, oyunculardan aldığı geri bildirimlerle şekillendiren Monster Notebook, Aryond gaming monitör çeşitleriyle dikkat çeker. Hem düz hem de kavisli/curved yapıdaki Aryond monitörler, endüstri standartlarını yakalamakla kalmaz, bu standartların da ötesine geçen teknik özelliklerle elini güçlendirir.

Oyun deneyiminizi en üst seviyeye taşımaya yardımcı Aryond Full HD ve 2K gaming monitör modelleri, panel yapıları sayesinde görüntü kalitesi ve oyuncuların ihtiyaç duyduğu hassaslığı beraberinde getirir. Ekran genişlikleri 32 inç boyutlarına kadar ulaşan, ekran yenileme hızları ise 240 Hz ve üzerine çıkan Aryond oyuncu monitörü çeşitlerini, laptop ve masaüstü formundaki bilgisayarlarla değerlendirebilirsiniz. Monster’ın kendine has tasarım detayları ve renkleriyle güçlendirilen monitörler, edindiğiniz diğer Monster Notebook imzalı ekipman/aksesuarlarla görsel anlamda şiirsel bir uyum yakalar. Ayrıca bu monitörler, düşük tepki süreleriyle, özellikle rekabetçi yapımlarda üstün reflekslerinize mükemmel şekilde ayak uydurur.

2K gaming monitör edinerek kendinizi âdeta oyunun içindeymiş gibi hissetmek istiyorsanız, Aryond serisinde bulunan kavisli oyuncu monitörü sizin için ideal olabilir. Sektörün benimsediği kavis değerleriyle gözlerinizin doğal kavisine uyum sağlayan ve size, ekrandakileri görme konusunda kolaylık sağlayan kavisli monitörler, uzun soluklu oyun seanslarınızda göz yorgunluklarınızı asgari düzeye indirir. Daha önceleri takım olarak katıldığınız karşılaşmalardan gözlerinizin yorulması nedeniyle erken ayrılmak zorunda kaldıysanız, Aryond serisindeki oyuncu monitörü modellerinden dilediğinizi tercih ederek bu tatsız durumları geride bırakabilirsiniz.

Geniş renk yelpazesi sayesinde oyun ve multimedya içeriklerindeki görsellere ait renkleri olması gerektiği şekilde görmenizi sağlayan Aryond gaming monitör modelleri, yüksek kontrast değerleriyle gerçekçi görseller eşliğinde oyun oynamanıza da ortam hazırlar. Renk zenginliği ve yüksek kontrast değerleri, savaş alanındaki düşmanlarınızı daha kolay tespit etmenize ve oyunlardaki çevre detaylarını kusursuz biçimde görüntülemenize olanak tanır.

Aryond Serisi Gaming Monitörlerin Başarısı, Teknik Ayrıntılarında Saklı

Bir oyun meraklısı olarak oyuncu monitörü almayı planlıyorsanız, sayısız seçenek arasında kararsız kalabilirsiniz. Monster Aryond serisinde bulunan modeller, alanında uzman teknoloji editörlerinin oyuncu monitörü tavsiyesi listelerine rahatlıkla girerek yaşadığınız kararsızlığı kolayca sonlandırabilir. Zira bu modeller, taşıdıkları teknik özelliklerle harika birer alternatiftir. Amacınız, edindiğiniz gaming monitör ile en yeni oyunları, akıcı görsellerle oynamak ve oyundan maksimum keyfi almaksa, Aryond serisindeki modellerin teknik ayrıntıları, sizi bu “canavar”larla tanışma konusunda daha da heyecanlandırabilir:

 • İdeal Ekran Boyutları: 31,5 inç genişliğine varan Monster Aryond oyuncu monitörü modelleri, size, oyunları daha geniş ekranda deneyimleme fırsatı sunarken hiçbir ayrıntıyı kaçırmayarak kusursuz bir oyun süreci yaşamanıza da olanak tanır.
 • Yüksek Çözünürlükle Gelen Keskinlik: Tek kişilik veya çevrim içi çok oyunculu oyunların tadı, yüksek çözünürlüklü monitörlerde çıkar. İşte tam bu nedenle Aryond gaming monitör seçenekleri, minimum Full HD çözünürlükten WQHD çözünürlüğe kadar destek verir.
 • Yenileme Hızında Zirve, Tepki Süresinde Çok İyi: Oyunlardaki akıcılık, bilgisayarınızın donanımına da bağlıdır fakat bilgisayarınızdan gelen yüksek sayıda oyun karesini ekrana doğru şekilde yansıması, “canavar” gibi bir oyuncu monitörü ile mümkün olur. Aryond serisindeki; 240, 165 ve 144Hz gaming monitör modelleri, özellikle rekabetçi oyunlarda sizi başarı listelerinde en üst noktaya taşıyabilir. Tepki süresi konusunda da başarılı iş çıkaran Aryond serisi, 1 milisaniyelik MPRT değerlerine sahiptir.
 • Senkronizasyon Teknolojileri Burada: Oynadığınız her oyunu, mükemmel görseller eşliğinde oynamak istiyorsanız, FreeSync ve G-Sync teknolojilerini beraberinde getiren Aryond gaming monitör modelleri, sizi hedefinize ulaştırır.
 • HDR10 ile Göz Alıcı Görseller: Hem güncel oyunların hem de yüksek tanımlı videoların HDR içeriğini tecrübe etmeniz, HDR10 desteğine sahip Aryond oyuncu monitörü modelleriyle mümkündür.
 • Şıklık ve Konforun Buluşma Noktası: Monster Notebook’un kendine has tasarım detaylarını taşımakla kalmayıp RGB LED aydınlatma gibi ekstralarıyla oyun seanslarınızda size motivasyon sağlayan Aryond 144Hz gaming monitör çeşitleri, ergonomik yapıdadır. Ekran yüksekliğini ayarlamanızı sağlayan asansör, dikey pozisyonlama imkânı, sağa-sola hareket olanağı, Aryond oyuncu monitörü modellerinin temel özelliklerindendir.
 • Yerleşik Hoparlör ve Geniş Bağlantı Seçenekleri: İşletim sistemi, multimedya içerikleri ve oyunlardaki sesleri, temel düzeyde işitebilmenizi mümkün kılan dâhilî hoparlörler içeren Aryond gaming monitör seçenekleri, monitörünüzü, güncel nesil konsollara bağlayabileceğiniz portlara da sahiptir.

Aryond Kavisli Oyuncu Monitörü Modellerinin Oyun Deneyimine Katkıları

Bazı oyuncuların özellikle tercih ettikleri kavisli monitörler, oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefleyen teknolojik yeniliklerden biridir. Hem görsel hem de işlevsel avantajlarıyla oyun tutkunları için vazgeçilmez bir bileşen hâline gelen kavisli monitörler, Monster Aryond ile bambaşka bir yorumla karşınıza çıkar. Daha sürükleyici ve gerçekçi bir oyun ve multimedya deneyimi yaşamanızı sağlayan Aryond kavisli gaming monitör modellerinin, oyun deneyiminize olan katkılarını sıralamak gerekirse:

 • Sürükleyici Oyun Deneyimi: Monster Aryond kavisli monitörler, görsel alanınızı daha geniş bir şekilde kapsayarak oyunun içindeymiş gibi bir his yaşamanızı sağlar. Bu, özellikle açık dünya veya simülasyon oyunları gibi geniş manzaraların ve detaylı grafiklerin ön planda olduğu yapımlarda size fark edilir bir avantaj kazandırır.
 • Göz Rahatlığı İçin Önemli: Kavisli ekranlar, gözlerinizin doğal kavisine uygun bir yapıya sahip olduğundan özellikle uzun oyun seanslarında bile göz yorgunluğunu en aza indirir. Eğer arkadaşlarınızla saatler süren raid’lere katılıyor, uzun soluklu çevrim içi karşılaşmalardan geri kalmak istemiyorsanız, Aryond kavisli oyuncu monitörü seçenekleri, sizin için idealdir.
 • Daha Az Görsel Bozulma: Düz ekranlı ve çok geniş ekranlı monitörlerde, ekranın kenarlarına doğru oluşabilecek görsel bozulmalar, kavisli ekranlarda gözlenmez. Bu sayede oyun içindeki nesneler ve karakterler, ekranın her noktasında daha net ve gerçekçi biçimde görünür.
 • Çok Geniş Görüş Açısı: Kavisli monitörler, geniş bir görüş açısına sahip olmakla birlikte oyun içindeki tüm detayları, daha geniş bir perspektiften görebilmenize olanak verir. Bilhassa strateji oyunları veya çok oyunculu FPS oyunları gibi geniş bir alanda gerçekleşen yapımlarda, size ekstra avantaj sağlar.
 • Doğal Derinlik Hissi: Sektör standartlarına uygun kavis açılarına sahip Aryond oyuncu monitörü modelleri, oyunlarda doğal bir derinlik hissi yaşamanızı mümkün kılar. Üç boyutlu grafiklere sahip oyunlarda veya multimedya içeriklerinde sanal gerçeklik oyunlarında daha gerçekçi bir deneyim sunar.
 • Doğru Renkler ve Üstün Kontrast: Oyuncu monitörü fiyatları göz önüne alındığında ulaşılabilir fiyat aralıklarında yer alan Aryond Bazı kavisli monitörler, renkleri ve kontrastı daha canlı bir şekilde yansıtarak oyunlardaki görselleri daha etkileyici şekilde deneyimlemenizi sağlar.

FreeSync ve G-Sync Destekli Aryond Monitörlerle Sıra Dışı Oyun Tecrübesi

Oyuncular için hummalı bir çalışma içinde olan teknoloji markaları, grafik işlem birimi teknolojileri kadar monitör teknolojileri üzerinde de mesai harcamaktadır. Teknoloji markalarının nihai hedefi, oyuncuların, daha pürüzsüz ve etkileyici bir oyun deneyimi yaşamalarıdır. Buradan hareketle, Monster Aryond oyuncu monitörü modellerinde de bulunan NVIDIA’nın G-Sync ve AMD’nin FreeSync teknolojileri, oyun deneyiminizi daha akıcı ve kesintisiz hâle getirmek için öne çıkar.

NVIDIA G-Sync teknolojisi, Monster Notebook imzalı oyun bilgisayarı modellerindeki ekran kartlarına da hayat veren NVIDIA’nın ekran yenileme hızı senkronizasyon teknolojisidir. Bu teknoloji, oyun sırasında ekran yırtılmasını ve takılmasını önlemek için grafik kartı ile monitör arasında senkronizasyon sağlar. G-Sync destekli Aryond monitörler, en yüksek standartlar için titizce test edilir. Bu sayede her oyunda pürüzsüz, yırtılmalardan uzak ve sürükleyici bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Yine G-Sync destekli Aryond gaming monitör çeşitleri, ekrandaki içeriğe anında tepki veren ultra pürüzsüz grafikler için; benzersiz bir frekans aralığı, asgari gecikme süresi ve en yüksek yenileme hızlarını sunar. Tüm bunlar; yırtılma, takılma, titreme ya da diğer görsel hatalar olmaksızın her oyunu keyifle deneyimlemenize hizmet eder.

FreeSync teknolojisi ise AMD tarafından geliştirilen bir ekran yenileme hızı, adaptif senkronizasyon teknolojisidir. Sektör tarafından hızla kabul gören teknoloji, G-Sync ile benzer bir çalışma mantığına sahiptir. Ekran kartı ve monitör arasındaki iletişimi optimize eder, böylece oyun esnasında yırtılma ve takılma gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller. Ekran kartının, her kare hızı seviyesinde monitörle daimi iletişim hâlinde olmasını sağlayan FreeSync, kare/saniye hızı dalgalanmalarının, ekranda sorunlu görseller oluşturmasının önüne geçer.

Önceleri haricî bir modül bulunduran özel monitörlerde bulunan G-Sync, artık FreeSync uyumlu monitörlerde de etkinleştirilebilmektedir. Böylece Monster Aryond oyuncu monitörü modellerinde her iki teknolojinin size yaşatacağı sıra dışı oyun tecrübesine hazır hâle gelirsiniz.

Gaming Monitör Modellerinde Ergonomi ve Tasarımın Önemi

Her geçen gün biraz daha büyüyen oyun dünyasının bir parçası olan oyuncular, ergonomik yönden başarılı, tasarım bakımındansa ilgi çekici çözümleri tercih etmektedir. Oyuncu monitörü modelleri de bu tercihler arasında yer alır. Gerçekleştireceğiniz uzun oyun maratonları sırasındaki kambur duruşlarınız, iskelet-kas ağrıları ve göz yorgunluğu gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu noktada, oyuncu monitörlerinin ergonomik tasarımı, bu sorunlardan korunmanızda kritik bir rol oynar.

Monster Aryond oyuncu monitörü 240Hz çeşitlerinde de bulunan ayarlanabilir ekran yüksekliği, ekran döndürme özellikleri ve mavi ışık filtreleri, Aryond serisi monitörlerin sunduğu ergonomik avantajlardan yalnızca birkaçını temsil eder. Monster tarafından hem sektörü standartları gözetilerek hem de oyunculardan alınan geri bildirimlerle geliştirilen Aryond serisi gaming monitör modelleri, rahatlığınızı ve sağlığınızı ön planda tutan ergonomik tasarımıyla dikkat çeker. Bazı modellerde yer alan pivot özelliği, ekranı dikey kullanma olanağı sunarak belirli oyun ve uygulamalarda daha geniş bir görüş alanı sağlar. Ayrıca yazılım geliştirme gibi süreçlerde de ekranın dikey vaziyetteyken tamamına hâkim olarak kod kontrolü ve düzenlemesi yapmanızı da kolaylaştırır. Monitörlerdeki eğim ayarı, oturma pozisyonunuza göre ekranı en ideal açıya getirmenize olanak tanır. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda konforunuz daima en üst düzeyde olur. Ayrıca, Aryond oyuncu monitörü modellerinin ince çerçeveli tasarımı, çoklu ekran kurulumlarında kesintisiz bir görüntü deneyimi yaşamanızı mümkün kılar. Özellikle simülasyon türü yapımlara ilgi duyuyor ve kokpitin içini eksiksiz şekilde görüntülemeyi planlıyorsanız, böylesi kurulumları Monster Aryond monitör seçenekleriyle rahatlıkla yapabilirsiniz. Sunduğu teknik ve yapısal özelliklere karşın Aryond oyuncu monitörü fiyatları, bütçenizi zorlamayacak aralıklarda kalır.

Aryond Oyuncu Monitörlerinin Gelişmiş Bağlantı İmkânlarından Yararlanın

Oyuncu monitörü modellerinin en belirleyici özelliklerinden biri, taşıdığı bağlantı seçenekleridir. Bu seçenekler, monitörlerin oyun performansının yanında çoklu görev kabiliyetlerini de doğrudan etkiler. Monster Aryond gaming monitör çeşitleri, bu konuda sizlere oldukça geniş bir yelpaze sunar. Yeni nesil HDMI, DisplayPort ve USB portlarıyla güçlendirilen monitörler, hem yüksek hızlı veri aktarımı hem de yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sağlar. İlgili portlar sayesinde oyun konsollarınız, bilgisayarlarınız ve diğer cihazlarınız arasında hızlı ve kesintisiz bir bağlantı kurabilirsiniz. Bunun yanında aynı portlar, ultra yüksek çözünürlüklerde bile ileri düzeyde ekran yenileme hızlarını destekler.

Monster Aryond oyuncu monitörü seçeneklerindeki çoklu görev kabiliyeti, sizin gibi oyun tutkunlarıyla birlikte profesyonel kullanıcılara da hitap eder. Grafik tasarım, video düzenleme veya kodlama gibi işlerde birden fazla uygulamayı aynı anda kullanmanız gerekebilir. Aryond serisi monitörler, bu gereksinimleri karşılamak için yüksek çözünürlük ve geniş ekran boyutlarıyla ideal bir çalışma alanı hazırlamanıza yardım eder. Ayrıca, gaming monitör modelleri özel teknolojileriyle farklı kaynaklardan gelen görüntüleri aynı ekranda kolayca gösterebilir. Özellikle oyun oynarken aynı zamanda bir video izlemek veya bir uygulamayı takip etmek isteyen oyuncular için büyük bir avantajdır. Monster Aryond serisi oyuncu monitörleri, zengin bağlantı seçenekleri ve çoklu görev yeterlilikleriyle oyun seanslarınız ve diğer tüm kullanım senaryolarınız için idealdir.

Standart Monitörleri Emekli Edin, Aryond ile Gerçek Oyun Deneyimine Başlayın

Aralarında sizin de bulunduğunuz birçok oyuncu, standart monitörlerle oyun oynamanın sınırlamalarını çok iyi bilir. Ancak artık bu sınırlamaları aşmanın zamanı geldi zira Monster Aryond serisi oyuncu monitörü modelleri, sizi gerçek bir oyun deneyimine davet etmektedir. Eski monitörlerinizde yaşadığınız yırtılma, takılma ve gecikme sorunlarına Aryond ile veda edebilirsiniz. Yüksek yenileme hızları, keskin görüntü kalitesi ve yüksek tepki süreleriyle Aryond gaming monitör çeşitleri, oyunları, tıpkı geliştiricilerinin tasarladığı gibi deneyimlemenizi sağlar.

Monster Aryond serisi, teknik özellikleriyle birlikte ergonomik tasarımıyla da öne çıkar. Uzun oyun oturumlarında bile rahatlığınızı ve sağlığınızı koruyan ayarlanabilir ekran yüksekliği, pivot özelliği ve mavi ışık filtreleriyle göz yorgunluğunu asgari düzeye indirir. Ayrıca, Aryond oyuncu monitörleri, ince çerçeveli yapıları sayesinde çoklu ekran kurulumları için de idealdir.

Artık standart monitörlerle yetinmek zorunda değilsiniz ve mümkün olan en kısa sürede, var olan monitörünüzü emekli edebilirsiniz. Oyun süreçlerinizde gerçek bir fark yaratmak istiyorsanız, Aryond serisi oyuncu monitörlerini tercih edebilirsiniz. Unutmayın, gerçek bir oyuncu için en iyi ekipman, en iyi deneyimi de beraberinde getirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncu monitörü alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Keyifli ve kusursuz bir oyun deneyimi yaşayabilmeniz için oyuncu monitörü alırken; ekran genişliği, çözünürlük, ekran yenileme hızı, tepki süresi, renk doğruluğu, görüş açısı, bağlantı seçenekleri ve adaptif senkronizasyon gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Monitörü oyun haricî zamanlarda da kullanacaksanız, pivot desteği, ekran kavisi ve benzeri değişkenleri de göz önünde bulundurmanız önerilir.

Oyuncu monitörünün avantajları nelerdir?

Akıcı ve sürükleyici bir oyun tecrübesi yaşamanızın anahtarı konumundaki oyuncu monitörleri, yüksek ekran yenileme hızları ve düşük tepki süreleriyle öne çıkar. NVIDIA ve AMD tabanlı adaptif senkronizasyon teknolojileri ise zaman zaman karşılaşılan tearing/yırtılma etkilerini ortadan kaldırırken takılma sorunlarını asgari düzeye indirir. Ayrıca oyuncu monitörlerinin yüksek çözünürlüklü olması, oyunlardaki görselleri daha keskin görüntüleyebilmenize de imkân tanır.

Oyuncu monitörü kaç inç olmalı?

Bilgisayar masanızla koltuğunuz arasındaki mesafeye bağlı olarak değişmekle birlikte oyun tutkunları arasında en popüler oyuncu monitörü genişlikleri, 24 ila 27 inçtir. Özellikle yakın mesafeden ekran takibi noktasında yeterlilik sergileyen bu genişlikler, rekabetçi oyunlarda, ekranın tamamına hâkim olabilmenizi de sağlar. Ancak 31,5 ve üzeri genişlikteki oyuncu monitörleri de giderek yaygınlaşmaktadır. Bilhassa hikâye odaklı yapımlarla vakit geçirmek isteyen oyuncular, sinematik bir deneyim yaşamak adına bu genişliklerdeki monitörleri tercih ederler.

Oyuncu monitörü hangi panel olmalı?

Renk başarımı ve kontrast değerleri konusunda OLED, en iyi panel tipi olmakla birlikte pek çok oyuncunun karşılayamayacağı maliyetlerle oyuncu monitörlerinde kendine yer bulur. Bu nedenle oyuncular, yaygın şekilde IPS ve VA panelli monitörleri kullanırlar. Kusursuz renk doğruluğu ve geniş görüş açıları sunan IPS paneller, son dönemde yüksek yenileme hızlarını da destekler. VA panelli monitörler ise yüksek kontrast değerleri, IPS panele yakın renk başarımı ve kavisli monitör üretilebilmesine imkân sağlamasıyla öne çıkar.

En iyi oyuncu monitörü markası hangisi?

Oyun ve teknoloji dünyasındaki trendleri yakından takip etmekle birlikte oyun meraklılarından aldığı geri bildirimlerle ürün gamını şekillendiren Monster Notebook, başarılı laptop, ekipman ve aksesuarlarıyla birlikte Aryond adı altında oyuncu monitörleri de üretmektedir. Farklı ekran genişliklerine ve panel tiplerine sahip Aryond monitörler, Monster’ın en iyi oyuncu monitörü markaları arasına adını yazdırmasını sağlar. Monster Notebook’un sunduğu satış sonrası desteği ve uzman teknik kadrosu sayesinde Aryond monitörleri uzun yıllar boyunca, güvenle kullanabilirsiniz.

FİLTRELE
ÖZELLİK SEÇİMİ
Fiyat Aralığı Bilgi
SIRALAMA
3 adet kayıt bulundu.
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:3