64 GB RAM'li Laptoplar

Bilgisayarını yalnızca dijital içerik tüketimi süreçlerinde değil proje geliştirme ve büyük verilerle çalışma noktasında da değerlendiren kullanıcılar, bilgisayarlarının yüksek performanslı olması kadar geniş kapasiteli bellekler (RAM) içermesine de önem veriyor. Genel kullanım senaryolarında makul sayılabilecek düzeylerdeki RAM’ler, akıcı çalışmayı ya da oyun süreçlerini olumsuz yönde etkilemezken; üç boyutlu modelleme, veri analizi, istatistik çalışmaları, simülasyon işlemlerinde değerlendirilen laptop modelleri, geniş kapasiteli RAM içermediği takdirde bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. Her türlü kullanım senaryosunu göz önüne alarak ürün gamını şekillendiren Monster, tam da bu nedenlerle 64 GB RAM laptop seçeneklerini kullanıcılarla buluşturuyor. 64 GB RAM laptop fiyatları ise tercih edilen dizüstü bilgisayarın teknik ve fiziki özelliklerine göre farklılık gösteriyor.

Core i9 64 GB RAM’li Laptop Seçenekleri Profesyonel Çalışmalarda Daima Üstün

64 GB RAM laptop modelleri söz konusu olduğunda Monster laptop’ların profesyonel çalışmalardaki rolüne odaklanmak gerekiyor. Mühendislik, mimari ve modelleme gibi alanlarda çalışanların gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanan çözümler, yüksek performanslı donanım bileşenleri sayesinde profesyonellerin ve dijital içerik üreticilerinin iş akışlarını önemli ölçüde hızlandırıyor. Intel’in yeni nesil yapay zekâ (YZ) destekli işlemcileri, karmaşık hesaplamaları, büyük veri analizlerini ve çoklu görev işlemlerini sorunsuz bir şekilde yönetebiliyor. Video düzenleme, 3B modelleme ve yazılım geliştirme gibi yoğun işlemci gücü gerektiren çalışma süreçlerinde Monster imzası taşıyan laptop modelleri, üstün performans sunuyor. Bu noktada 64 GB RAM kapasitesi, profesyonel uygulamalar için konforlu bir çalışma alanı sağlıyor. Büyük ölçekli projeler yürütülürken bile sistem hızının korunmasına yardımcı oluyor. Böylece kullanıcılar, projelerini daha hızlı tamamlayıp verimliliklerini artırabiliyor. RAM’in geniş kapasitesi, aynı anda birden fazla uygulamanın çalışmasına ve yönetilebilmesine olanak tanırken sistem performansında düşüş yaşanmasını da engelliyor.

Monster’ın muazzam performans sergileyen 64 GB RAM laptop modelleri yüksek hızlı SSD depolama birimleriyle geliyor. Sistem ve uygulama başlatma sürelerini azaltan, büyük dosyaların hızlı bir şekilde transfer edilmesini sağlayan SSD’ler, mekanik hard disklere kıyasla az enerji tüketip daha az ısı üretiyor. Ayrıca herhangi bir hareketli mekanik parça içermediği laptop’ın düşmesi ya da sarsılması gibi durumlarda veri kaybıyla karşılaşılmasının önüne geçiyor. 64 GB RAM laptop seçeneklerinin profesyoneller tarafından tercih edilmesinde, bu cihazlarda profesyonel segment NVIDIA RTX (Quadro) ekran kartlarının bulunması da etkili oluyor. NVIDIA RTX ekran kartları; gerçek zamanlı ışın izleme (ray tracing), yapay zekâ destekli grafik iyileştirmeleri ve yüksek çözünürlüklü video işlemeleri gibi süreçlerde görev alıyor. Mühendislik simülasyonlarından mimari görselleştirmelere, profesyonel video düzenlemeden animasyon oluşturmaya kadar geniş bir yelpazede kullanılan ekran kartları, dijital içerik üreticilerinin vizyonlarını sınırlamadan gerçeğe dönüştürmelerine zemin hazırlıyor.

64 GB RAM’li Laptop Modelleri Sürükleyici Bir Oyun Deneyimi Yaşatıyor

Güncel teknolojilerle geliştirilen bilgisayar oyunları, bundan birkaç sene öncesinin oyun bilgisayarı modellerini bile terletirken ilgili yapımları yüksek çözünürlükte, akıcı görsellerle oynamak isteyenler, seçimlerini Intel Core i5 ve i7 64 GB RAM laptop çeşitlerinden yana kullanıyor. Monster tarafından üretilen gaming laptop modelleri, hâlihazırda Monster’ın teknoloji partneri olan Intel ve NVIDIA’nın donanım bileşenleriyle gücünü katlıyor. Oyun bilgisayarlarındaki temel donanımlardan söz etmek gerekirse:

 • Üstün Performanslı Intel İşlemciler: Özellikle açık dünya oyunları ve çevrim içi çok oyunculu yapımlar, işlemcilerin çok fazla çekirdeğine yük bindiriyor. Böylesi durumlarda işlemcilerin çekirdek sayısı kadar frekans değerleri de önem kazanıyor. Intel’in en güçlü mobil işlemcilerini beraberinde getiren 64 GB RAM DDR4 laptop modelleri, oyunların, işlemci performans sınırına takılmadan keyifle deneyimlenmesine olanak veriyor. Dahası, işlemcilerin performansı sayesinde canlı oyun yayınları ve video kayıtları da herhangi bir başarım düşüşü olmaksızın yapılabiliyor.
 • Gelişmiş Özelliklere Sahip NVIDIA Ekran Kartları: NVIDIA’nın geliştirdiği ekran kartlarının yüksek performanslı mobil versiyonlarını (Max-P) çözümlerinin en önemli bileşenlerinden biri hâline getiren Monster, 64 GB RAM laptop çeşitlerinin gücünü perçinlemesini sağlıyor. Fotogerçekçi görsellere sahip oyunların yüksek hesaplama gücü ve geniş kapasiteli video belleği (VRAM) gereksinimlerine yanıt veren oyuncu bilgisayarları, NVIDIA’nın öncülüğünü yaptığı gerçek zamanlı ışın izleme, yapay zekâ destekli süper örnekleme gibi grafik iyileştirme ve performans artırma imkânlarını da taşıyor.
 • Sürükleyiciliği Zirveye Taşıyan Ekranlar: Monster, oyunculara yönelik geliştirdiği 64 GB RAM DDR5 laptop modellerinde, “altın oran” olarak nitelendirilen en-boy oranlarına sahip ekranlar kullanıyor. 16 ve 17 inç genişliğindeki IPS panelli 16:10 ekranlar, 16:9 ekranlara kıyasla daha fazla alan sunarak oyun sahnelerine daha fazla hâkim olunabilmesini mümkün kılıyor. Genellikle WQHD+ ve üzeri çözünürlüklerdeki yüksek yenileme hızlı ekranlar, yüksek tempolu oyunlarda oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde edebilmelerinde etkili oluyor.

Intel Core i7 64 GB RAM’li Laptop Modellerinin Avantajları Saymakla Bitmiyor

Monster’ın çok yönlü kullanıma müsait olacak şekilde geliştirdiği 64 GB RAM laptop çeşitleri, gerek mobil iş istasyonu gerekse oyun bilgisayarı yapısında olabiliyor. Kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun çözümleri kolayca edinerek ilgili modellerin avantajlarından yararlanmaya başlıyorlar. Bu aşamada, Monster imzalı 64 GB RAM DDR4 laptop seçeneklerinin dikkat çekici yanlarından bahsetmek gerekiyor:

 • Nöral İşlem Üniteli Intel İşlemciler: Intel’in teknoloji dünyasında büyük yankı uyandıran hibrit mimarili işlemcileri, nöral işlem üniteleri içeriyor ve bu sayede yapay zekâ hesaplamaları gerçekleştirebiliyor. Intel’in AI Boost adını verdiği nöral işlem üniteleri, OpenVINO başta olmak üzere birçok yapay zekâ çerçevesini destekliyor.
 • Geniş RAM Kapasitesi ve Yüksek Performanslı Bileşenler: 64 GB RAM DDR5 laptop çeşitleri, üç boyutlu modelleme, CAD/CAM yazılımları ve benzeri sistem kaynaklarını yoğun kullanan araçların akıcı çalışmasını mümkün kılıyor. Özellikle büyük ve detaylı tasarım işleme süreçleri, geniş kapasiteli RAM ve yüksek performanslı işlemci/ekran kartı ile kolaylaşıyor. Mimari görselleştirme ve yapı simülasyonları üzerine çalışanların beklentilerini bilen Monster, profesyonellerin projelerini verimli ve takım arkadaşlarıyla iş birliği hâlinde sürdürebilmelerine olanak veren çözümler sunuyor. Kullanıcıların aynı anda birden fazla projeyle çalışabilmelerine ortam hazırlayan 64 GB RAM laptop modelleri, masaüstü formundaki eski nesil iş istasyonlarının emekliye ayrılmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak teknoloji meraklıları ve profesyoneller için uzun vadeli bir yatırım olarak da değerlendirilen Intel Core i9 64 GB RAM laptop seçenekleri hem bellek kapasiteleri hem de işlemci ve ekran kartı özellikleriyle zamana âdeta meydan okuyor. Monster’ın sunduğu satın alım aşamasında donanım/yazılım özelleştirme fırsatı ise bu “canavar”ların, çok daha güçlü ve uzun soluklu kullanıma müsait hâle gelmesinde etkili rol oynuyor.

En Gelişmiş Soğutma Çözümleriyle Gelen Stabilite ve Performans

Monster’ın kullanıcılarla buluşturduğu Intel Core i9, i7 ve i5 64 GB RAM laptop seçenekleri, yüksek performanslı donanımlarını, etkili bir şekilde soğutabilmek için gelişmiş paylaşımlı soğutma sistemleriyle geliyor. CPU (merkezî işlemci) ve GPU’yu (grafik işlemci) aşırı ısınmadan koruyarak uzun oyun seansları ya da yoğun iş yükleri sırasında bile sistem performansının korunmasını sağlayan mekanizma, 64 GB RAM laptop modellerinin alametifarikaları içinde bulunuyor.

Paylaşımlı soğutma, birden fazla soğutma borusu ve fan kullanarak ısıyı eşit bir şekilde dağıtıyor ve bilgisayar kasası dışına çıkarıyor. Bu, özellikle yüksek işlem gücü gerektiren uygulamalar ve oyunlar için kritik önem taşıyor zira sistem stabilitesi ve güvenilirliği, ilgili soğutma çözümünün başarılı biçimde çalışmasıyla sağlanıyor. Paylaşımlı soğutma sistemi, işlemci ve grafik işlemcinin termal sınırlarını zorlayan durumlarda bile bu bileşenlerin optimum performans sergilemesine olanak tanıyor.

Oyunculara yönelik 64 GB RAM laptop seçeneklerinde genellikle çift fan ve 6 adet soğutma borusu bulunurken mobil iş istasyonu konumundaki bilgisayarlarda ise 4 fan ve 8 soğutma borusu yer alabiliyor. Bu soğutma konfigürasyonu, taşınabilir bilgisayarların içerdiği donanım özelliklerine ve modellerin, hangi şekilde konumlandırıldıklarına göre değişiklik gösteriyor.

Güvenlik Özellikleriyle Hem Laptop Hem de Veriler Güvende

Monster tarafından geliştirilen laptop modelleri, güvenlik ve veri koruması konusunda öne çıkan özellikleriyle dikkat çekiyor. TPM 2.0 (Trusted Platform Module), cihazın güvenliğini artırarak şifreleme anahtarlarını, şifreler ve diğer önemli verileri, fiziksel bir çip üzerinde güvenli bir şekilde saklıyor. Windows 11 işletim sisteminin çalışabilmesi için mutlak surette bilgisayarda bulunması gereken TPM 2.0, özellikle iş dünyasında ve hassas verilerle çalışan profesyoneller için büyük önem arz ediyor. Kızılötesi kamera ile Windows Hello desteği, kullanıcıların yüz tanıma aracılığıyla hızlı ve güvenli şekilde oturum açmalarını sağlıyor. Windows Hello, parola tabanlı sistemlere göre daha güvenli ve kullanışlı bir çözüm olarak kabul ediliyor.

64 GB RAM laptop seçeneklerinde BIOS Lock ve HDD Lock gibi özellikler de bulunuyor. Cihazın hem yazılım hem de donanım seviyesinde korunmasına olanak tanıyan özelliklerden BIOS Lock, BIOS ayarlarının yetkisiz değişikliklere karşı korunmasını sağlıyor. HDD Lock ise disk üzerindeki verilerin yetkisiz erişimlere karşı korunmasına zemin hazırlıyor. İş istasyonu formundaki bilgisayarlarda yer alan MIL-STD-810G sertifikasyonu ise laptop’ın, çeşitli zorlu çevresel koşullara karşı dayanıklılığını kanıtlıyor. Bilgisayarın fiziksel güvenliğinin yüksek düzeyde olduğunu ifade eden standart, pek çok kullanıcı tarafından bilgisayarın tercih nedeni hâline geliyor.

Yeni nesil uygulama ve oyunları, gerçekten yeni nesil özelliklere sahip “canavar” gibi bilgisayarlarla deneyimlemeyi hedefliyorsanız, Monster’ın oyun tutkunlarına ve profesyonellere seslenen laptop’larını inceleyebilir, kendinize uygun 64 GB RAM laptop modelini hemen satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

64 GB RAM’li Laptop’lar ile Neler Yapılabilir?

Geniş RAM kapasitelerinin yanı sıra diğer donanım bileşenleriyle de yüksek performanslı olduğunu kanıtlayan 64 GB RAM’li laptop modelleriyle; kapsamlı dijital içerik üretimi, üç boyutlu modelleme, veri analizi gibi profesyonel işlemler rahatlıkla yapılabiliyor. Gaming laptop olarak konumlandırılan modellerle en yeni oyunlar, yüksek kare/saniye değerleriyle deneyimlenebiliyor.

64 GB RAM’li Laptop’ların Avantajları Neler?

Bir bilgisayarın yüksek performans göstermesinde etkili olan donanım bileşenleri arasında yüksek kapasiteli RAM’ler de yer alıyor. Böylece ilgili bilgisayarlar, üstün performans kabiliyetlerini, çoklu görev imkânlarıyla da perçinliyor. Oyun oynarken canlı yayın yapabilmek, veri analizi gerçekleştirirken gündelik bilgisayar kullanımını sürdürmek gibi senaryolar, 64 GB RAM kapasitesiyle kolaylaşıyor.

64 GB RAM’li Laptop Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Geniş kapasiteli RAM, akıcı ve etkili bilgisayar kullanımı için mutlak surette gerekli olsa da RAM, bilgisayarın performansını tek başına belirlemiyor. Bu nedenle, 64 GB RAM’li laptop satın alırken; bilgisayarın işlemci, ekran kartı ve ekran gibi özelliklerine, soğutma çözümlerine, bağlantı olanaklarına da dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca, RAM odaklı donanım yükseltmesi beklentisi olan kullanıcıların, laptop’ta ekstra RAM slotu olup olmadığını da öğrenmeleri öneriliyor.

 • Markut M7 V6.1.2 17,3" Workstation

  Markut M7 V6.1.2
  17,3" Workstation

  • Intel® Raptor Lake Core™ i9-13980HX 24C/32T; 36MB L3; P-CORE Max 5.60 GHZ, E-CORE Max 4.0GHZ; 55W
  • Nvidia 12 GB RTX 3500 Ada (115 Watt + 25 Watt DB 2.0) 192-Bit DX12
  • 17,3" 4K Ultra HD 3840x2160 IPS 144Hz Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 4000MHz
  • 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır.)
  • 3 Adet Disk Desteği (3x M.2 SSD)
  • Beyaz Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm İncelik
  • 3.3Kg Ağırlık
  144.499,00 TL

  141.999,00 TL

  İNDİRİM

  %2

  SEPETE EKLE
 • Semruk S7 V9.3.4 17" Oyun Bilgisayarı

  Semruk S7 V9.3.4
  17" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Raptor Lake Core™ i9-13980HX 24C/32T; 36MB L3; P-CORE Max 5.60 GHZ, E-CORE Max 4.0GHZ; 55W
  • Windows 11 Pro
  • NVIDIA® GeForce® RTX4090 Max-Performance 16GB GDDR6 256-Bit DX12
  • 17" QHD+ 2560x1600 240 HZ 16:10 IPS Mat LED Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 1.1V 5200MHz
  • 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • SteelSeries Her Tuşa Ayrı Renk Atama RGB Klavye
  • 28.75mm İncelik
  • 3 Kg Ağırlık
  • Monster Shield Premium Backpack Sırt Çantası Hediye

  150.899,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Semruk S7 V9.2.3 17" Oyun Bilgisayarı
  4.8 (4)

  Semruk S7 V9.2.3
  17" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Raptor Lake Core™ i9-13950HX 24C/32T; 36MB L3; E-CORE Max 4.0GHZ P-CORE Max 5.50 GHZ; 55W
  • Windows 11 Pro
  • NVIDIA® GeForce® RTX4070 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
  • 17" QHD+ 2560x1600 240 HZ 16:10 IPS Mat LED Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 1.1V 5200MHz
  • 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • SteelSeries Her Tuşa Ayrı Renk Atama RGB Klavye
  • 28.75mm İncelik
  • 3 Kg Ağırlık
  • Monster Shield Premium Backpack Sırt Çantası Hediye

  91.399,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Semruk S7 V9.1.3 17" Oyun Bilgisayarı

  Semruk S7 V9.1.3
  17" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Raptor Lake Core™ i7-13700HX 16C/24T; 30MB L3; E-CORE Max 3.70GHZ P-CORE Max 5.00 GHZ; 55W
  • Windows 11 Home Single Language
  • NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
  • 17" QHD+ 2560x1600 240 HZ 16:10 IPS Mat LED Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 1.1V 4800MHz
  • 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • SteelSeries Her Tuşa Ayrı Renk Atama RGB Klavye
  • 28.75mm İncelik
  • 3 Kg Ağırlık
  • Monster Shield Premium Backpack Sırt Çantası Hediye

  76.599,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Markut M7 V6.2.2 17,3" Workstation

  Markut M7 V6.2.2
  17,3" Workstation

  • Intel® Raptor Lake Core™ i9-13980HX 24C/32T; 36MB L3; P-CORE Max 5.60 GHZ, E-CORE Max 4.0GHZ; 55W
  • Nvidia 16 GB RTX 5000 Ada (150 Watt + 25 Watt DB 2.0) 256-Bit DX12
  • 17,3" 4K Ultra HD 3840x2160 IPS 144Hz Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 4000MHz
  • 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır.)
  • 3 Adet Disk Desteği (3x M.2 SSD)
  • Beyaz Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm İncelik
  • 3.3Kg Ağırlık
  210.499,00 TL

  207.999,00 TL

  İNDİRİM

  %1

  SEPETE EKLE
 • Markut M7 V6.1.3 17,3" Workstation

  Markut M7 V6.1.3
  17,3" Workstation

  • Intel® Raptor Lake Core™ i9-13980HX 24C/32T; 36MB L3; P-CORE Max 5.60 GHZ, E-CORE Max 4.0GHZ; 55W
  • Windows 11 Pro
  • Nvidia 12 GB RTX 3500 Ada (115 Watt + 25 Watt DB 2.0) 192-Bit DX12
  • 17,3" 4K Ultra HD 3840x2160 IPS 144Hz Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 4000MHz
  • 2x 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • 3 Adet Disk Desteği (3x M.2 SSD)
  • Beyaz Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm İncelik
  • 3.3Kg Ağırlık

  154.599,00 TL

  SEPETE EKLE
 • Semruk S7 V9.3.3 17" Oyun Bilgisayarı

  Semruk S7 V9.3.3
  17" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Raptor Lake Core™ i9-13980HX 24C/32T; 36MB L3; P-CORE Max 5.60 GHZ, E-CORE Max 4.0GHZ; 55W
  • Windows 11 Pro
  • NVIDIA® GeForce® RTX4090 Max-Performance 16GB GDDR6 256-Bit DX12
  • 17" QHD+ 2560x1600 240 HZ 16:10 IPS Mat LED Ekran
  • 64GB (2x32GB) DDR5 1.1V 5200MHz
  • 2x 2TB SOLIDIGM P41 PLUS M.2 SSD PCIe 4.0x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • SteelSeries Her Tuşa Ayrı Renk Atama RGB Klavye
  • 28.75mm İncelik
  • 3 Kg Ağırlık
  • Monster Shield Premium Backpack Sırt Çantası Hediye

  157.499,00 TL

  SEPETE EKLE