RTX 3050 Ti'lı Laptoplar

Oyun dünyasının sınırları, her geçen gün daha da genişliyor ve bu dünyanın zengin detaylarına adım atmak için güçlü bir donanıma ihtiyaç duyuluyor. Monster Notebook, oyuncuların bu ihtiyacını, NVIDIA GeForce RTX 3050 ve NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti ekran kartlarına sahip oyun bilgisayarı modelleriyle karşılıyor. NVIDIA’nın güncel teknolojileriyle donatılan RTX 3050 Ti laptoplar, en yeni ve detaylı grafikler içeren oyunları bile sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor. Güçlü işlemciler, yüksek kapasiteli RAM’ler ve hızlı SSD’lerle desteklenen RTX 3050 notebook seçenekleri, ekran kalitesi ve klavye ergonomisiyle de oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyor. RTX 3050 ve RTX 3050 Ti laptoplar, gerçekçi grafikler ve kesintisiz bir oyun deneyimi arayan oyuncular için kusursuz bir seçeneğe dönüşüyor. Oyun dünyasının kapıları, GeForce RTX 3050 ve GeForce RTX 3050 Ti ekran kartları içeren Abra ailesindeki gaming laptop modelleriyle sonuna kadar açılıyor.

GeForce RTX 3050 ve 3050 Ti Notebook ile Oyun Dünyasına Yeni Bir Soluk

Sürekli gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün daha gerçekçi ve sürükleyici deneyimler sunan oyun dünyasında bu deneyimleri en üst seviyede yaşamak için güçlü bir ekran kartına ihtiyaç vardır. NVIDIA’nın etkileyici performans gösteren ekran kartlarından GeForce RTX 3050 ve 3050 Ti mobil sürümleri, bu ihtiyacı karşılamak için tasarlanmıştır. Dâhil oldukları oyun bilgisayarı modellerinin bütçe dostu olmalarını sağlarken sundukları performansla dikkat çeken kartlar, oyun tutkunlarının da beğenisini kazanır.

RTX 3050 Ti laptoplar ve RTX 3050 laptop çeşitleri içinde bulunan ekran kartları, NVIDIA’nın Ampere mimarisi üzerine inşa edilip 8 nm üretim teknolojisiyle geliştirilmiştir. Önceki nesille kıyaslandığında enerji verimliliği ve performans konusunda fark yaratan ekran kartlarından RTX 3050 Ti, daha yüksek CUDA çekirdek sayısı sayesinde daha fazla performans sunar. GeForce RTX 30 serisindeki diğer ekran kartları gibi tensör ve ray tracing çekirdekleri içeren kartlar, oyunlardaki görsel hesaplamalarını hızla gerçekleştirerek kesintisiz ve akıcı bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar.

Birçok oyuncunun fotogerçekçi sahneler eşliğinde oyun oynamasına olanak veren ray tracing (ışın izleme) teknolojisi, RTX 3050 Ti notebook modelleriyle sorunsuz şekilde değerlendirilebilir. Gerçekçi aydınlatma, gölgelendirme ve yansımalarla oyun dünyalarını daha da canlı kılma potansiyeline sahip teknoloji, Monster Abra ailesindeki RTX 3050 Ti laptoplar için üstün performansın da anahtarı konumunda bulunuyor.

Yüksek Performanslı Donanımlarla Akıcı Kullanım Deneyimi

Intel ve NVIDIA ile teknoloji partneri olan Monster Notebook, bilgisayar donanım bileşenlerinin, kullanım deneyimini tamamen değiştirdiğinden hareketle Abra ailesindeki gaming laptop modellerinde, güçlü donanım birimlerine yer vermektedir. Maddeler hâlinde sıralamak gerekirse:

 • Intel İmzalı Güçlü İşlemci: Bir mobil işlemci olarak üretilmiş olsa da RTX 3050 notebook çeşitlerinin üstün performans kazanmasını mümkün kılan Intel imzalı işlemciler, oyun süreçlerinde, işlemci kaynaklı darboğazlarla karşılaşmanızı engeller. Çoklu görevleri kolaylıkla sürdürebilmenize imkân veren, oyundan grafik tasarım uygulamalarına dek her türlü yazılımda kesintisiz bir deneyim yaşatan Intel işlemci, aynı zamanda enerji verimliliği noktasında da takdir kazanır.
 • Geniş Kapasiteli RAM: Aynı anda birden fazla uygulamayı kullanmak istediğinizde ya da yüksek miktarda sistem belleğine gereksinim duyan oyunları/yazılımları çalıştırdığınızda RTX 3050 laptop modellerinin akıcı çalışmasında etkili olan RAM, Abra ailesindeki oyun bilgisayarlarına değer katar. Dijital içerik üretimi esnasında veya oyun seanslarında hızlı veri erişimine olanak veren geniş kapasiteli RAM’ler, RTX 3050 Ti notebook modellerinin toplam performansını da artırır.
 • Yüksek Hızlı SSD: RTX 3050 laptop fiyat açısından ulaşılabilir aralıklarda bulunsa da Monster Notebook tarafından yüksek hızlı ve geniş boyutlu SSD depolama birimleriyle donatılır. Abra ailesindeki laptop modellerinin birer performans “canavar”ı olmasında önemli payı bulunan yüksek hızlı SSD’ler, RTX 3050 Ti laptoplar’da da kullanılmaktadır.

RTX 3050 Ti Laptoplar’ın Özellikleri de Dikkat Çekici

Monster Abra ailesindeki RTX 3050 laptop ve RTX 3050 Ti laptoplar, beraberlerinde getirdikleri imkânlarla oyun oturumlarında ekstra keyif almanızı sağlar. İlgili oyun bilgisayarı modellerinin detaylarındaki performans özelliklerinden bazılarını sıralamak gerekirse:

 • Yüksek Kaliteli Ekran: Abra ailesindeki RTX 3050 Ti laptoplar, yüksek çözünürlük, yüksek yenileme hızı, düşük tepki süresi ve geniş renk gamı sunan ekranlarıyla göz alıcı bir görsel deneyimi sağlar. Yenileme hızının yüksek olması, oyunlarda ve videolardaki kesintisiz akıcılığı tecrübe etmenize yardımcı olurken kaliteli panele sahip ekranların geniş görüş açıları, her yönden net ve canlı görüntülerin keyfini çıkarmanıza zemin hazırlar.
 • RGB LED Aydınlatmalı Klavye: Uzun oyun oturumlarınızda bile size rahatsızlık vermeyecek ergonomik tuşlu ve RGB LED aydınlatmalı klavye, RTX 3050 laptop çeşitlerinin şıklığını zirveye taşır. Kişiselleştirilebilir aydınlatma olanakları, hızlı tepki süreleri ve dayanıklı fiziksel yapılarıyla dikkat çeken klavye, RTX 3050 laptop ve RTX 3050 Ti laptoplar ile muhteşem oyun süreçleri yaşamanıza olanak verir.
 • Çeşitli Kablolu ve Kablosuz Bağlantı İmkânları: Farklı cihazlarla ve ağ ekipmanlarıyla entegrasyon hâlinde çalışması için özel olarak yapılandırılan RTX 3050 ve RTX 3050 Ti notebook modelleri, gerek kablolu gerekse kablosuz bağlantı seçenekleriyle size esneklik kazandırır. Yeni nesil USB, HDMI, DisplayPort gibi fiziksel, Wi-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantılar, taşınabilir oyun bilgisayarlarının işlevselliğini artırır.

GeForce RTX 3050 Ti Notebook’ların Performansı Nasıl?

Oyun ve multimedya içeriklerinin güçlü bilgisayarlara biraz daha fazla ihtiyaç duyması, bilgisayar donanımlarının bu ihtiyaca yanıt vermesini zorunlu kılmaktadır. Bu noktada, GeForce RTX 30 serisinin giriş segmentinde bulunmasına karşın tatmin edici bir başarım sergileyen GeForce RTX 3050/Ti ekran kartları ve konumlandırıldıkları Monster Abra oyun bilgisayarları, oyun seanslarınızda beklentilerinizi karşılar. Orta seviye grafik ayarlarına sahip oyunlarda, 1080p çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi yaşatan RTX 3050 Ti laptoplar, MOBA gibi rekabetçi oyunların yanı sıra özellikle strateji ve macera oyunlarını rahatça çalıştırabilir. Bunun yanında yine rekabetçi FPS türü oyunlar da oyuncuların akıcılık için sınırı şeklinde değerlendirdikleri 60 fps bandının üzerindeki değerlerde kolayca oynanabilir.

Görsel anlamda oyunlara seviye atlatan ray tracing ve NVIDIA’nın yapay zekâ/derin öğrenme çalışmalarının bir neticesi olan DLSS’yi, RTX 3050 laptop modellerinde değerlendirebilirsiniz. Yer aldığı segmente karşın özellikle DLSS özelliği oyun içinde etkinleştirildiğinde ciddi anlamda bir fps sıçraması gözleyebilir, normalde akıcı çalışmayan oyunların 60 fps değerinin çok üstünde oynanabildiğine tanıklık edebilirsiniz. RTX 3050 ekran kartına kıyasla biraz daha “kas” gücü bulunan RTX 3050 Ti ise ham hesaplama konusunda birkaç fps’lik bir farkla küçük kardeşinin önüne geçer. Intel’in güçlü işlemcileriyle donatılan oyun bilgisayarları, RAM ve SSD desteğiyle performans tarafındaki beklentilerinize yanıt verir. Sunduğu yüksek performansa karşın GeForce RTX 3050 ve RTX 3050 Ti laptop fiyat aralıkları, erişilebilir noktadadır.

PC Oyunculuğundan Vazgeçemeyenlerin Adresi, IPS Ekranlı “Canavar”lar

Monster Notebook imzalı RTX 3050 laptop modelleri, oyunseverler için benzersiz bir deneyimin kapısını aralar. IPS panelli ekranlarla desteklenen bilgisayarlar, geniş görüş açıları sayesinde her pozisyondan net ve canlı renklerle oyununuzu veya videonuzu takip edebilmenizi sağlar. 144 Hz ve üzeri değerlerdeki yenileme hızı, görsellerin daha akıcı olmasını mümkün kılar, böylece oyunlarda rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Yüksek yenileme hızı ile oyunlarda akıcılığı yükselten ekran, video düzenleme, grafik tasarım gibi profesyonel işlerde de kesintisiz bir deneyim yaşamanıza olanak tanır.

Oyun haricî uygulamalarda ve yaratıcı süreçlerde de RTX 3050 Ti laptoplar içeren Abra ailesi, detayları daha net görmek için idealdir. Tercihinize bağlı olarak 15,6 ve 17,3 inç genişliğindeki ekranlar, genel kullanımlarda haricî bir monitöre ya da televizyona gereksinim duymadan çalışmalarınızı sürdürmenize imkân verir. İnce çerçeveli yapılarıyla bilgisayarların genel şıklığını destekleyen ekranlar, Monster Notebook imzalı “canavar”ların en güçlü yanlarından biridir.

GeForce RTX 3050 Ti Notebook Modelleri Oyuncuların Yeni Gözdesi

Oyun dünyasının büyülü atmosferinde, her bir pikselin ve hareketin önemi büyüktür. Bu nedenle oyuncuların arayışı her zaman daha derin, daha gerçekçi ve daha kesintisiz bir deneyim yönündedir. GeForce RTX 3050 Ti notebook modelleri, bu arayışın sonucu olarak karşınıza çıkmaktadır. Estetik ve performansın başarılı bir bileşimi olan bilgisayarlar, hem bütçe dostu fiyatlarıyla hem de sundukları üstün performansla oyuncuların kalbini fetheder. Rekabetçi oyunların hızla değişen dinamiklerinde Abra ailesindeki modeller, oyunculara âdeta unutulmaz bir deneyim yaşatır. Uluslararası turnuvaların vazgeçilmezi konumundaki rekabetçi oyunlardan hoşlananlar için RTX 3050 Ti laptop seçeneklerinin sunduğu keskin grafikler ve akıcı oyun deneyimi, sanal arenalarda zaferin anahtarı hâline gelebilir.

Bunların yanı sıra Monster Notebook’un sizlere sunduğu; satın alım aşamasında donanım özelleştirme olanakları, ömür boyu bakım garantisi, tamamlayıcı garanti ve daha nice avantaj, Abra ailesindeki GeForce RTX 3050 laptop ve RTX 3050 Ti laptop modellerini tercih etmeniz için birer etken olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

NVIDIA GeForce RTX 3050 ekran kartlı laptopların VRAM’i kaç GB?

8 nm üretim teknolojisiyle geliştirilen ve GeForce RTX 30 serisinin mobil cephedeki giriş seviyesi çözümü olan GeForce RTX 3050, 4 GB kapasiteli, GDDR6 yapısında VRAM’e sahiptir. 1080p ve daha düşük çözünürlüklerde akıcı bir oyun deneyimi yaşanabilmesini sağlayan ekran kartı, yine bu çözünürlükler için optimum boyutta VRAM’le donatılmıştır.

NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti ekran kartlı laptopların VRAM’i kaç GB?

Küçük kardeşi gibi yine 8 nm üretim teknolojisiyle hayat bulan ancak kardeşinden; gölgelendirme ünitesi, tensör çekirdeği ve ray tracing çekirdeği gibi bazı birimlerin sayılarının yüksek olması nedeniyle ayrılan GeForce RTX 3050 Ti, 4 GB VRAM kapasitesiyle gelir. Grafik belleğinin formu, GDDR6 şeklindedir.

RTX 3050 ve RTX 3050 Ti ekran kartları ne zaman çıktı?

2020’nin son aylarında teknoloji dünyasının karşısına çıkan ve önceki nesil ekran kartlarına oranla büyük bir performans sıçraması yaratan GeForce RTX 30 serisinin amiral gemisi çözümleri sonrasında, ilgili serinin mobil üyeleri de hızla üretildi. Bu noktada gerek GeForce RTX 3050 gerekse GeForce RTX 3050 Ti ekran kartları, 11 Mayıs 2021 tarihinde oyun bilgisayarlarında yerlerini aldı.

RTX 3050 ve RTX 3050 Ti ekran kartları kaç watt?

Oyun grafiklerini ve grafik ağırlıklı tüm işlemleri sorunsuzca yürütebilmek adına farklı oranlarda elektrik sarf eden ekran kartlarından GeForce RTX 3050, 80 Watt + 15 Watt (Dynamic Boost 2.0) güç tüketimine sahiptir. GeForce RTX 3050 Ti modeli ise 60 Watt + 15 Watt (Dynamic Boost 2.0) düzeyinde elektrik harcar. Ancak bu güç tüketim değerlerinin, laptop şarjdayken ya da bataryadan çalışırken değişiklik göstereceğini unutmamak gerekir.

RTX 3050 ve RTX 3050 Ti ekran kartları kaç bit?

Grafik işlem birimlerindeki bileşenler dışında aralarında büyük bir fark bulunmayan GeForce RTX 3050 ve GeForce RTX 3050 Ti ekran kartlarının her ikisi de 128-bit bellek veri yolu genişliğine sahiptir. GDDR6 belleklerin çalışma frekansları ve bellek veri yolu genişliği hesaplandığında, bellek bant genişliği boyutunun 192 GB/s olduğu ortaya çıkar.

RTX 3050 ekran kartlı laptop hangi oyunları açar?

Temel düzeyde grafiklere sahip oyunları herhangi bir sorun veya kare/saniye düşüşü olmaksızın çalıştırabilen GeForce RTX 3050 ekran kartı, daha güncel ve grafik ağırlıklı yapımları, 1080p ve daha düşük çözünürlüklerde 30-60 fps aralığında açabilir. Ancak bu noktada oyunların hangi oyun motorunu kullandığı, grafik ayarlarının seviyesi ve benzeri değişkenler, kare/saniye oranlarını değiştirebilir. Rekabetçi oyunlarda tatmin edici bir başarım sergileyen GeForce RTX 3050 ekran kartı, daha önceki yıllarda çıkan oyunları ise 60+ fps ile rahatça çalıştırır.

 • Abra A5 V21.1.3 15,6" Oyun Bilgisayarı
  5.0 (1)

  Abra A5 V21.1.3
  15,6" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Alder Lake Core™ i5-12450H 8C/12T; 12MB L3; E-CORE Max 3.30GHZ P-CORE Max 4.40GHZ; 45W
  • Windows 11 Home Single Langugage
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 6GB GDDR6 96-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 500GB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm Kalınlık
  • 2kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  27.899,00 TL

  25.899,00 TL

  İNDİRİM

  %7

  SEPETE EKLE
 • Abra A5 V21.1.4 15,6" Oyun Bilgisayarı
  5.0 (4)

  Abra A5 V21.1.4
  15,6" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Alder Lake Core™ i5-12450H 8C/12T; 12MB L3; E-CORE Max 3.30GHZ P-CORE Max 4.40GHZ; 45W
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 6GB GDDR6 96-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır.)
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm Kalınlık
  • 2kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  26.599,00 TL

  24.599,00 TL

  İNDİRİM

  %8

  SEPETE EKLE
 • Abra A5 V21.1.5 15,6" Oyun Bilgisayarı

  Abra A5 V21.1.5
  15,6" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Alder Lake Core™ i5-12450H 8C/12T; 12MB L3; E-CORE Max 3.30GHZ P-CORE Max 4.40GHZ; 45W
  • Windows 11 Home Single Langugage
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 6GB GDDR6 96-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
  • 32GB (2x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm Kalınlık
  • 2kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  31.199,00 TL

  29.899,00 TL

  İNDİRİM

  %4

  SEPETE EKLE
 • Abra A5 V21.1 15,6" Oyun Bilgisayarı
  3.0 (2)

  Abra A5 V21.1
  15,6" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Alder Lake Core™ i5-12450H 8C/12T; 12MB L3; E-CORE Max 3.30GHZ P-CORE Max 4.40GHZ; 45W
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 6GB GDDR6 96-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 500GB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır.
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm Kalınlık
  • 2kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  24.999,00 TL

  22.999,00 TL

  İNDİRİM

  %8

  SEPETE EKLE
 • Abra A5 V21.1.1 15,6" Oyun Bilgisayarı

  Abra A5 V21.1.1
  15,6" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Alder Lake Core™ i5-12450H 8C/12T; 12MB L3; E-CORE Max 3.30GHZ P-CORE Max 4.40GHZ; 45W
  • Windows 11 Home Single Langugage
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 6GB GDDR6 96-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm Kalınlık
  • 2kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  29.499,00 TL

  27.499,00 TL

  İNDİRİM

  %7

  SEPETE EKLE
 • Abra A5 V21.1.2 15,6" Oyun Bilgisayarı
  4.9 (9)

  Abra A5 V21.1.2
  15,6" Oyun Bilgisayarı

  • Intel® Alder Lake Core™ i5-12450H 8C/12T; 12MB L3; E-CORE Max 3.30GHZ P-CORE Max 4.40GHZ; 45W
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 6GB GDDR6 96-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
  • 32GB (2x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır.
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 23mm Kalınlık
  • 2kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  28.299,00 TL

  26.999,00 TL

  İNDİRİM

  %5

  SEPETE EKLE