Karne Kampanyası İçin
Son Gün 30 Haziran

HEMEN İNCELE
Son
Gün
Kalan Süre

Çözüm Yardım ve Destek Merkezi

Aradığınız sonuç bulunamadı.
Sipariş
 • Yeni Monster Notebook’umu nasıl sipariş edebilirim?

  Web sitemiz üzerinden ürünlerimizi inceleyebilir, teknik özelliklerini karşılaştırabilir ve sipariş verebilirsiniz.

 • Siparişimin durumunu nasıl öğrenebilirim?

  Üyeliğim’e giriş yaparak, Hesabım menüsünde yer alan Siparişlerim seçeneğine tıklayıp, siparişinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

 • Yedek parça ya da aksesuarları nasıl satın alabilirim?

  Yedek Parça siparişlerinizi 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimize 09:00-19:00 saatler arasında iletişime geçerek verebilirsiniz (ADAPTÖR, SSD, HDD, RAM, BATARYA, HDD SABİTLEME APARATI). Aksesuar siparişlerinizi de Web sitemizde bulunan Oyuncu Ekipmanları sayfasından verebilirsiniz.

 • Siparişimi nasıl değiştirebilirim?

  Sipariş değişikliği talepleriniz için 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimize 09:00-19:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

 • Siparişim eksik veya hatalı gelirse, Monster Notebook ile nasıl iletişime geçebilirim?

  Siparişinizin tarafınıza eksik veya hatalı ulaştığını düşünüyorsanız, 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimize 09:00-19:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

Ödeme
 • Parçalı ödeme nedir, nasıl yapabilirim?

  Parçalı ödeme yöntemi sayesinde; Ödemelerinizi birden fazla kartla gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz ödemenizin bir kısmını Havale/EFT ile yapabilir ve kalan tutarı birden fazla kart ile ödeyebilirsiniz.

  Siparişinizin hızlı şekilde tarafınıza ulaşması için, ödeme yaparken https://odeme.monsternotebook.com.tr/ ekranında yer alan Açıklama bölümüne lütfen SIP0123456789 şeklindeki sipariş numaranızı yazınız.

  Siparişiniz ve yaptığınız ödemeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra siparişiniz sevk edilecektir. Detaylı anlatım için videomuzu izleyebilirsiniz.

 • Taksit seçeneklerim nelerdir?

  Taksit seçenekleri bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte, dönemsel kampanyaları web sitemizin ana sayfasında açıklanan bannerlar üzerinden takip edebilirsiniz.

  Ürüne ait taksit seçeneklerini ürün özelleştirme sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

 • Ödeme seçenekleri nelerdir?

  Ödeme Seçenekleri sayfasında detaylı açıklamalarını görebileceğiniz gibi, alışverişlerinizi kredi kartınız ile tek çekim veya taksitli olarak yapabilir, parçalı ödeme seçeneğiyle aynı alışveriş için birden fazla kartı aynı anda kullanabilirsiniz. Dilerseniz, havale/EFT, GarantiPay, BKM Express ve kapıda ödeme yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

  Kapıda ödeme, adresinizde kredi kartınızdan tek çekim ile yapılır (azami 10bin TL ile sınırlıdır). Kapıda ödeme hizmet bedeli 50 TL’dir.

Teslimat
 • Ürünü mağazadan teslim alabilir miyim?

  Siparişinizi oluştururken ‘’mağazadan teslim’’ seçeneğini işaretleyebilir, İstanbul, Ankara, İzmir mağazalarımızdan birini tercih ederek siparişinizi belirlediğiniz mağazamızdan teslim alabilirsiniz.

 • Teslimat adresini değiştirebilir miyim?

  Teslimat adresi değişikliği talebinizi iletmek için, 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimize 09:00-19:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz. Talebiniz, siparişinizin durumuna göre değerlendirmeye alınacaktır.

 • Satın aldığım ürün taşıma esnasında hasar alırsa ne yapmalıyım?

  Ürünün kutusunda hasar varsa kargo görevlisine, Hasar Tespit Tutanağı tutturunuz. Kutuda hasar yok ancak üründe hasar varsa Durum Tespit Tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Ürün ile birlikte Tutanağı Servisimize göndermelisiniz.

Ürün Karşılaştırma
 • Ürünleri nasıl karşılaştırabilirim?

  Ürün özellik sayfalarında bulunan ‘’Karşılaştır’’ butonunu kullanarak modelleri birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Ürün Özelleştirme
 • Ürünümü özelleştirerek satın alabilir miyim?

  Satın almak istediğiniz modelin sayfasında ‘’ÖZELLEŞTİR VE SEPETE EKLE’’ butonuna tıklayarak ürünü tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

Teknik Servis Ürün Durumu
 • Onarımdaki cihazımın durumunu nasıl öğrenebilirim?

  Cihazınızın onarım durumu hakkında bilgi almak için 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimiz ile 09:00-19:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Servis Kargo
 • Onarımdaki ürünümün teslimat adresini nasıl değiştiririm?

  Adres değişikliği talebinizi ürün bilgileriniz ile birlikte (Seri No, Servis Form Numarası vb.) 0850 255 11 11 numaralı Destek hattımızı arayarak veya destek@monsternotebook.com.tr e-posta adresimize iletebilirsiniz.

 • Servisten gelen ürün kargoda hasar aldıysa ne yapabilirim?

  Kargo görevlisine, kutuda hasar var ise ‘’Hasar Tespit Tutanağı’’, kutuda hasar yok ancak üründe hasar var ise ‘’Durum Tespit Tutanağı’’ hazırlatmanız gerekmektedir. Ürün ile birlikte tutanağı servisimize göndermelisiniz.

 • Kargo takip numaramı nasıl öğrenebilirim?

  Kargo takip numaranız, ürününüz kargoya verildikten sonra oluşmakta olup sistem de kayıtlı olan telefon numaranıza SMS ile iletilmektedir. Ürün bilgileriniz (Seri No, Servis Form Numarası vb.) ile birlikte 0850 255 11 11 numaralı Destek hattımızdan veya destek@monsternotebook.com.tr e-posta adresimizden bilgi alabilirsiniz.

 • Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Kargonuzun teslim edilmesi esnasında paketinizi, kargo görevlisinin yanında açarak satın aldığınız ürünü kontrol edebilirsiniz. Kargo görevlisine, kutuda hasar var ise ‘’Hasar Tespit Tutanağı’’, kutuda hasar yok ancak üründe hasar var ise ‘’Durum Tespit Tutanağı’’ hazırlatmanız gerekmektedir. Ürün ile birlikte Tutanağı Servisimize göndermelisiniz.

Teknik Destek (Yazılım)
 • Cihazımdaki sürücüleri nasıl güncellerim?

  Cihazınızla uyumlu olan güncel sürücüleri, Sürücüler sayfamızdan indirebilirsiniz.

 • FPS performansımı nasıl artırabilirim?

  FPS performansınızı artırmanın birkaç temel adımı bulunmaktadır;

  1. Cihazınızda yüksek hızlı SSD (NVMA) kullanılması veri okuma ve yazma hızlarını arttıracağından dolayı FPS konusunda iyileştirmeler sağlayacaktır.
  2. İşletim Sistemi’nizi ve sürücülerinizi her zaman güncel tutmalısınız. Cihazınızla uyumlu güncel sürücüleri, Sürücüler sayfamızdan yükleyebilirsiniz.
  3. Cihazınızın FPS’sini artırmak için Notebook'larda Performans Ayarları Nasıl Yapılır? Videomuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.
  4. Oyun oynarken bilgisayarınız her zaman prize takılı olmalıdır. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri ayarının Yüksek Performans şeklinde seçildiğinden emin olunuz.
 • Monster Kontrol Merkezi kurulumu / ayarları ile ilgili sorularımı nasıl ulaştırabilirim?

  Monster Kontrol Merkezini Sürücüler sayfası üzerinden cihazınıza yükleyebilirsiniz. Ayrıca, Monster Kontrol Merkezi - Nasıl Kurulur ve Nelere Dikkat Edilmeli? isimli videomuzu da izleyerek detaylı bilgi alabilir veya 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizden 09:00-19:00 saatleri arasında canlı destek alabilirsiniz.

 • Klavye ışıklandırması hakkında bilgi alabilir miyim?

  Monster Notebook ürünlerinde Klavye Aydınlatma Teknolojisi BEYAZ TEK BÖLGE, RGB TEK BÖLGE, RGB 4 BÖLGE, RGB HER TUŞA AYRI RENK olarak 4 gruba ayrılmaktadır. Klavye ışıklandırma ayarları Kontrol Merkezi yazılımı ile yönetilmektedir.

 • Wi-Fi bağlantısı hakkında destek alabilir miyim?

  Cihazınızın Wi-Fi bağlantısında sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle Windows 10 üzerinden BAŞLAT/AYARLAR/AĞ VE İNTERNET/AĞ SIFIRLAMA işlemlerini uygulayarak Ağ Ayarlarınızı sıfırlayınız. Ardından Sürücüler sayfasında ürününüze ait modeli seçerek uyumlu Wi-Fi sürücüsünü tekrar yükleyiniz.

 • Pusat Pro Bluetooth Gamepad Xbox Kontrolcü yazılımını nereden ve nasıl yükleyebilirim ?

  Üründen en iyi performansı alabilmek için Xbox Kontrolcü Yazılımı yüklemeniz gerekmektedir. Yazılım güncelleme işlemleri için Sürücüler adresinde yer alan MONSTER Ekipman Sürücüleri başlığındaki Pusat Pro Bluetooth Gamepad isimli dosyayı indirebilirsiniz. Yükleme talimatları dosyanın içinde bulunmaktadır.

 • FreeDos cihazıma windows'u nasıl yükleyebilirim ?

  İşletim sistemi kurulumu hakkında detaylı bilgi almak için https://www.youtube.com/watch?v=gHBx-Z8b7XA adresinden ''FreeDos Monster Notebook için Windows 10 kurulum rehberi'' isimli videomuzu izleyebilirsiniz

 • İşletim sistemi sorunları genel olarak hangi etkenlere bağlıdır ?

  İşletim sistemi sorunları genel olarak Windows dosyalarının zarar görmesi, sistemin güncel olmaması, sürücü uyumsuzluğu sorunlarının yaşanması veya zararlı yazılımlardan kaynaklı birçok etkene bağlı olarak değişebilir. Bu durumda işletim sistemini yeniden yükleyebilirsiniz.

 • Notebook ürünümde kilitlenme ve donma sorunları yaşıyorum ne yapmam gerekiyor ?

  Donma ve Kilitlenme sorunları genel olarak Windows dosyalarının zarar görmesi, işletim sisteminin güncel olmaması, sürücü uyumsuzluğu sorunları veya cihaza bulaşmış zararlı yazılımlardan kaynaklı birçok etkene bağlı olarak değişebilir. Temel kontrol olarak İşletim sisteminin ve Sürücülerin güncel olduğundan emin olunmalıdır, İşletim sistemi ve sürücüler güncel ise İşletim sistemi yeniden yüklenmelidir. Sorunların devam etmesi durumunda cihazınızı teknik servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook ürünümün klavyesinde tuşlar bazen basılı kalıyor bu konuda ne yapabilirim ?

  Ürününüzün incelenmesi için teknik servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook cihazımda kamera aygıtları bulunamıyor hatası almaktayım ne yapmam gerekiyor ?

  Kamera Aygıtı bulunamıyor şeklinde hata alınması durumunda öncelikle kamera kısayol tuşları kontrol edilmelidir, (Bazı Modellerde Kısayol Tuşu Bulunmayabilir) Standart Tuş kombinasyonu FN+F10 veya F6'dır, yapılan denemeler sonucundan kamera aktif olmuyorsa Windows üzerindeki Aygıt Yöneticisinden kamera aygıtları kontrol edilmelidir, Aygıtlar görünüyorsa devre dışı bırakılarak tekrar aktif edilmelidir ancak Aygıt Yöneticisinde görünmemesi yada görünse bile aygıtı devre dışı bırakıp tekrar aktif ettiğinizde de çalışmıyorsa, sorun işletim sistemi kaynaklı olabilir bu durumda Windows'u yeniden kurmanızı öneriyoruz.

 • Notebook cihazımın mikrofonu çalışmıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Başlat > Ayarlar > Mikrofon gizlilik ayarı (Arama çubuğuna yazılmalı) Açılan menüden Mikrofon izinleri kontrol edilmelidir izinler açıksa, Denetim Masası > ses > kayıt > varsayılan kayıt aygıtı realtek olarak seçilmelidir. Ancak sorun yine devam ediyorsa ses sürücüleri kaldırılarak yeniden kurulmalıdır, Sürücüleri www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ adresinden indirebilirsiniz. Ayrıca Windows sorun gidericiyi kullanarak sürücü sorunları için taramada yapabilirsiniz bunun için Windows'da bulunan görev çubuğundaki ses ikonuna sağ klik yaparak > Ses Sorunlarını Gider seçeneği seçilerek sorunlar kontrol edilmelidir, mikrofonla ilgili sorun bulunması durumunda windows tarafından otomatik onarılacaktır, ancak sorun bulunamadı uyarısı almanız durumunda mikrofon gizlilik ayarlarındaki ''Uygulamaların Mikrofonunuza erişimine izin verin'' seçeneğindeki buton birkaç kez açıp kapatmayı deneyebilirsiniz (Windows kaynaklı hata) bu işlem sonrası ''ses sorunumu yaşıyorsunuz'' başlıklı bir bildirim görebilirsiniz, bildirimin üstüne tıklayarak otomatik olarak mikrofondaki yazılım sorununu Windows tarafından çözümleyebilirsiniz (Bazı sistemlerde bu uyarı çıkmayabilir).Son adım olarak denetim masası > ses > Kayıt adımları takip edilerek varsayılan ses çıkış aygıtı ''Realtek(R) Audio'' olmalıdır. Sorunların tekrar devam etmesi durumunda işletim sistemi kurulumu tekrar gerçekleştirilmelidir.

 • Notebook cihazımın kart okuyucusu çalışmıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Cihazınızın kart okuyucusu çalışmıyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Cihaza takılan SD kartın herhangi bir Kilitleme özelliği olup olmadığı kontrol edilmelidir, Kart kilitli ise kilidi açılmalıdır.
  2. Kart okuyucu sürücüsünün kurulu olduğundan emin olunmalıdır. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından uygun cihaz modeli seçilerek ''Kart Okuyucu Sürücüsü'' indirilmeli ve kurulmalıdır.
  3. Aygıt Yöneticisinde cihazın tüm donanımlarının doğru bir şekilde yüklenmesi gerekmektedir (Herhangi bir ünlem hatası görünmemelidir).
  4. Farklı bir SD Kart ile tekrar deneme yapılmalıdır.
  5. Sorunların devam etmesi durumunda işletim sistemi yeniden yüklenmelidir.

 • Notebook cihazım Ethernet (LAN) Portundan internete bağlanmıyor

  Ethernet (LAN) Portundan internete bağlanmıyorsanız aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır ;
  1.Cihazının işletim sistemi mutlaka güncel olmalıdır. Güncelleştirmeleri denetlemek için BAŞLAT > AYARLAR > GÜNCELLEŞTİRME VE GÜVENLİK > GÜNCELLEŞTİRMELERİ DENETLE adımlarını uygulayabilirsiniz.
  2.Windows üzerinden Ağ ayarları sıfırlanmalıdır. BAŞLAT > Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ Sıfırlama (Bu işlem başlatıldıktan sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır)
  3.Mevcutta yüklü LAN Ethernet sürücüleri kaldırılmalıdır ardından cihaz yeniden başlatılarak https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından uygun cihaz modeli seçilerek LAN Ethernet sürücüleri yüklenmelidir.
  4.Sürücüler sayfasından indirilen Ethernet sürücüleri kurulmalı ve cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  5. Çözüm alınamaması durumunda İşletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

 • Notebook cihazımın kulaklık Jakından ses gelmiyor

  Notebook cihazınızın kulaklık çıkış jakından ses gelmemesi durumunda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  1.Notebook cihazına takılan kulaklığın sadece bilgisayar kulaklığı olduğundan (mikrofon ve ses çıkışı tek bir jak üzerinden olmamalı) emin olunmalıdır.
  2.Kulaklık cihaza takılı durumdayken görev çubuğundaki ses ikonunun çıkış aygıtı Kulaklık Realtek veya Hoparlör Realtek aygıtı olarak görünmelidir (Cihaz modeline göre seçenekler farklılık gösterebilir).
  3.Denetim Masası > Ses > Kayıttan Yürüt > Ses aygıtı varsayılan olarak Hoparlör-Realtek veya Kulaklık - Realtek olarak ayarlanmalıdır. (Cihaz modeline göre seçenekler farklılık gösterebilir).
  4.Adımların uygulanması sonucu kulaklıktan ses gelmemesi durumunda farklı bir kulaklıkla tekrar kontrol edilmeli veya https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından cihaz modeline uygun ses sürücüleri tekrar kurulmalıdır.

 • Cihazıma bağladığım harici mikrofon çalışmıyor

  Cihazınıza bağladığınız mikrofondan ses gelmiyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  1.Takılan mikrofonun telefon kulaklığı olmadığından emin olunuz. Cihazınıza bağladığınız harici mikrofon tek pinli mikrofon olmalıdır (iki adet 3.5 mm jak özelliği olan oyuncu kulaklıklarını tercih edebilirsiniz).
  2.Cihazınızın ses sürücülerini kaldırılıp https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfası üzerinden tekrar kurulmalıdır, ardından cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  3.Başlat > Ayarlar > Arama çubuğuna Mikrofon gizlilik ayarı, Bu alandaki tüm izinlerin açık olduğundan emin olmalısınız.
  4.Realtek Audio Console uygulaması cihazınızda kurulu değilse Microsoft store üzerinden indirilip kurulmalıdır.
  5.Realtek Audio Console > Aygıtın gelişmiş ayarları > Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın, seçeneği seçilmelidir.
  6.Denetim Masası > Ses > Kayıt, menüsünden mikrofon aygıtınız varsayılan aygıt olarak ayarlanmalıdır. Sorunların devam etmesi durumunda işletim sisteminiz yeniden yüklenmelidir.

 • Type-C Portu ile harici monitöre görüntü aktaramıyorum

  Type-C Portu ile harici monitörünüze görüntü aktarımında sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.Type-C portu ile harici monitöre görüntü aktarmak için Portun Thunderbolt 3 veya Thunderbolt 4 özelliğini desteklediğinden emin olmalısınız.
  2.Cihazınızın Thunderbolt desteği varsa https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından uyumlu sürücüleri yüklemelisiniz.
  3.Nvidia Ekran kartı sürücüleri güncel olmalıdır, Güncel değil ise https://www.nvidia.com.tr/drivers adresinden veya Cihazda yüklü olan Nvidia Experience üzerinden güncelleyebilirsiniz.
  3.Nvidia Kontrol Paneline giriş yapılarak Ekran > Birden Çok Ekran Ayarla, seçeneği seçilmeli ve bağlı olan monitörün uygulama tarafından görünürlüğü ''Kullanmak İstediğini Ekranı Seçin'' alanından kontrol edilmelidir. Monitörün panelde görünmesi durumunda monitör isminin yanında bulunan kutucuk seçilmelidir.
  4.Aygıt görünmüyorsa Type-C kablosu farklı bir kablo ile değiştirilmelidir, Çözüm alınamaması durumunda işletim sistemi tekrar yüklenmelidir.

 • Cihazımın USB Portları aygıtları tanımıyor

  USB Portlarına aygıt bağladığınızda Windows tarafından tanınmıyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Cihazınıza birden fazla USB aygıtı bağlıysa aygıtları tek tek takarak kontrol ediniz. Tek olarak denemenize rağmen USB aygıtları tanınmıyorsa işletim sisteminizin güncel olduğundan ve aygıtlarınızda sorun olmadığından emin olunuz.
  2. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfası üzerinden cihaz modelinize uygun SerialIO, ME ve Chipset sürücüleri kurulmalıdır (Yüklü ise tekrar kurulmalıdır).
  3. Sürücü kurulumu sonrası aygıt hataları devam ediyorsa işletim sistemi tekrar yüklenmeli veya cihazınızı teknik servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • HDMI Portu ile harici monitöre görüntü aktaramıyorum

  HDMI Portu ile harici monitörünüze görüntü aktarımında sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız;
  1.Nvidia Ekran kartı sürücüleri güncel olmalıdır. Güncel değilse https://www.nvidia.com.tr/drivers adresinden veya Cihazda yüklü olan Nvidia Experience üzerinden güncellenmelidir.
  2.Nvidia Kontrol Paneline giriş yapılarak Ekran > Birden Çok Ekran Ayarla, seçeneği seçilmeli ve bağlı olan monitörün uygulama tarafından görünürlüğü ''Kullanmak İstediğini Ekranı Seçin'' alanından kontrol edilmelidir. Monitörün panelde görünmesi durumunda monitör isminin yanında bulunan kutucuk seçilmelidir.
  3.Aygıt görünmüyorsa farklı bir HDMI kablosuysa tekrar denenmelidir, Sorunun devam etmesi durumunda işletim sistemi tekrar yüklenmelidir.

 • Cihazım Mavi ekran hataları veriyor

  Cihazınız mavi ekran hatası veriyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  1. İşletim sisteminizden kaynaklı bazı sorunlar mavi ekran hatalarına sebep olabilir, işletim sisteminin yeniden yüklenmesi sistem kaynaklı mavi ekran hatalarını giderebilir.
  2. Sürücü yazılımları uyumlu ve güncel bir şekilde cihazınızda yüklü olmalıdır. Sürücü yazılımlarını https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından indirebilirsiniz.
  3. Cihazınızdaki mavi ekran hatalarını daha detaylı inceleyebilmek hata kodunuzu 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimize ileterek 09:00-19:00 canlı destek alabilirsiniz.

 • Windows 10 Güvenli Modda Başlatma

  İşletim Sistemi üzerinden güvenli moda giriş için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Bilgisayarınızı normal bir şekilde açın.
  2. Klavyenizdeki Windows tuşuna basarak başlat menüsünü açın.
  3. Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  4. Ekran kapanınca Shift tuşuna basmayı bırakabilirsiniz.
  5. Çıkan ekranda Troubleshoot yani Sorun Giderme bölümünü açın.
  6. Buradan Advanced Options yani Gelişmiş Seçenekler menüsünü açın.
  7. Açılan menüden Start-up Settings yani Başlangıç Ayarları ekranını açın.
  8. En altta göreceğiniz Restart yani Yeniden Başlat butonuna tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  9. Start-up Settings yani Başlangıç Ayarları ekranı yeniden açılacak.
  10. Bu ekrandan Enable Safe Mode yani Güvenli Mod seçeneğini klavyenizdeki 4 ya da F4 tuşunu kullanarak seçin.
  11. Bilgisayar yeniden başlatılacak ve Windows 10 güvenli modda açılacaktır.

 • Sound Blaster 5 ''your audio device cannot be detected please check your connection'' Hatasını nasıl çözebilirim

  Sound Blaster 5 Uygulamasının ''Your audio device cannot be detected please check your connection'' hatası vermesi durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.Realtek Audio sürücüsü ve Sound Blaster 5 sürücüsü kaldırılarak cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  2.https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfası üzerinden cihaz modeline uygun Realtek Ses Sürücüsü tekrar yükleyerek cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  3.Sound Blaster 5 uygulamasını yüklemek için Micrrosoft Store > Kitaplığım (Hesap oturumu kapalı olmalıdır) > Sound Blaster Connect adımlarından uygulama tekrar yüklenmelidir.

 • Sound Blaster 6 ''your audio device cannot be detected please check your connection'' Hatasını nasıl çözebilirim

  Sound Blaster 6 Uygulamasının ''Your audio device cannot be detected please check your connection'' hatası vermesi durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Aygıt Yöneticisi > Ses, Video ve oyun denetleyicisi (Aygıt başlığı) > Realtek(R) Audio (Sağ klik yapılarak Sürücüyü Güncelleştir seçilmelidir)
  2. Bilgisayarımdaki Sürücülere Gözat > Bilgisayarımdaki Kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver, seçeneği seçilmelidir.
  3. Açılan menüdeki sürücü listesinden ''realtek high definition audio '' sürücüsü seçilerek sonraki butonuna basılmalıdır. 4. Sürücü yüklemesi tamamlandıktan sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır.

 • Sound Blaster 6 Plus ''your audio device cannot be detected please check your connection'' Hatasını nasıl çözebilirim

  Sound Blaster 6 Plus Uygulamasının ''Your audio device cannot be detected please check your connection'' hatası vermesi durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Aygıt Yöneticisi > Ses, Video ve oyun denetleyicisi (Aygıt başlığı) > Realtek(R) Audio (Sağ klik yapılarak Cihazı Kaldır seçeneği seçilmelidir, ardından açılan menüdeki ''Bu cihazın sürücü yazılımını sil kutucuğuda'' seçilerek ''Kaldır'' butonuna basılmalıdır )
  2. Cihaz Yeniden Başlatılmalıdır.
  3. Aygıt Yöneticisi >Eylem > Donanım Değişikliklerini Tara (Bu işlem ile silmiş olduğumuz aygıt yazılımının windows tarafındaki varsayılan sürücülerini tekrar geri yüklemiş oluyoruz)
  4. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından cihaz modeline uygun Sound Blaster sürücüleri indirilerek RAR arşivinden çıkarılmalıdır.
  5. Aygıt Yöneticisi > Ses, Video ve oyun denetleyicisi (Aygıt başlığı) > Realtek(R) Audio (Sağ klik) > Sürücüyü Güncelleştir > Bilgisayarımdaki Sürücülere Gözat > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi var > Gözat (Açılan menüden sürücüler sayfasından indirilen ''Realtek(R) Audio'' sürücü klasörü seçilerek Aç butonuna basılmalıdır)
  6. Sürücü yüklemesi başlatılarak kısa bir süre beklenmelidir.
  7. Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır.

 • Tulpar T7 V25 Serisi Cihazımın Ses Sürücülerini kurmama rağmen ses aygıtları tanınmıyor

  Tulpar T7 V25 Serisi Cihazlarda Realtek ses sürücüsü kurulu olmasına rağmen ses sorunu yaşanıyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Realtek ses sürücüsü cihazda kurulu olmalıdır ardından https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasına giriş yaparak Tulpar T7 V25 modeli için Intel SST Sürücüsü indirilmeli ve RAR'dan çıkarılmalıdır (Aynı dosya cihazın yanında gönderilen USB Flash Bellekte de bulunmaktadır).
  2. Windows tarafından tanınmayan ses aygıtları windows Aygıt Yöneticisinde ''Multimedia Audio Controller''olarak görünecektir indirmiş olduğumuz Intel SST dosyasının içinde bulunan ''Production'' Klasörünü Multimedia Audio Controller aygıtına manuel olarak taratarak sürücü yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz. ''Aygıt Yöneticisi > Multimedia Audio Controller (Sağ klik) > Sürücüyü Güncelleştir > Bilgisayarımdaki Sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var > Gözat (Production klasörünü seçin)’’ Klasörü seçtikten sonra kurulum işlemine başlayabilirsiniz, kurulum ilerlerken toplamda 5 defa veya daha az aygıt yükleme onay ekranı açılabilir bu durumda Yükle veya Çalıştır butonlarına tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
  3. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır.

 • Notebook cihazımda Ani Ses Kısılması oluyor

  Ses kısılması sorununu gidermek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Denetim Masası > Ses > Kayıttan Yürüt > Audio - THX Spatial Audio > Gelişmiş > Ses Gelişmelerini Etkinleştir yazısının sol tarafındaki işaret tiki kaldırılmalıdır.
  2. Ses kısılma sorununun devam etmesi durumunda cihazda yüklü olan THX arayüzü ve Realtek Audio ses sürücüleri Ekle-Kaldır menüsünden kaldırılarak cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  3. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ adresinden uyumlu ses sürücüleri indirilerek tekrar yüklemelidir. Sorunların tekrar devam etmesi durumunda İşletim Sistemi yeniden yüklenmelidir.

 • Notebook cihazımın mikrofonu verimli çalışmıyor

  Cihaz Mikrofonundan karşı tarafa cızırtılı bir ses gidiyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Yüklü olan ses sürücüleri kaldırılarak cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  2. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ adresinden cihaz modeline uygun ses sürücüleri tekrar yüklenmelidir.
  3. Sorunun devam etmesi durumunda İşletim sistemi yeniden yüklenmelidir.

 • Notebook cihazımın ekran parlaklığı çok düşük nasıl arttırabilirim

  Ekran Parlaklık sorunları için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır; (İntel Ekran Kartı ile çalışan cihazlarda geçerlidir)
  1.BIOS menüsüne (F2) giriş yapılarak parlaklık seviyesi kontrol edilmelidir. Ekran görünmeyecek kadar karanlıksa cihaz Monster yetkili servisine yönlendirilmelidir, ancak parlaklık seviyesi normal düzeydeyse Intel sürücüleri kaldırılarak tekrar yüklenmelidir.
  2.Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > İntel UHD Grafik > Sürücü > Cihazı Kaldır (Açılan pencereden Bu cihazın sürücü yazılımı kaldır kutucuğu işaretlenmelidir) > Kaldır adımları uygulanarak cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  3. https://downloadcenter.intel.com/download/30381/Intel-Graphics-Windows-10-DCH-Drivers sayfasındaki Available Downloads başlığı altında bulunan güncel ekran kartı sürücüsü kurulmalı ve cihaz tekrar yeniden başlatılmalıdır.
  4. Parlaklık tekrar düşük konumda ve arttırılamıyorsa işletim sistemi yeniden yüklenmelidir.

 • Netflix uygulamasını açınca cihazımın ekranında Mouse'u takip eden yatay siyah çizgiler çıkıyor

  Windows ekranında Mouse'u takip eden yatay siyah bir çizgi olması durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.BAŞLAT > Grafik Ayarları (arama kutucuğuna yazılmalı) > Tercihi Ayarlamak için bir uygulama seçin > Microsoft Store Uygulaması > Gözat > Netflix seçilmeli
  2.Menü içindeki Netflix uygulaması tıklanarak, Seçenekler > Yüksek Performans adımları uygulanmalı ve ayarlar kaydedilmelidir
  3.https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/download/19344/intel-graphics-windows-dch-drivers.html sayfasındaki Intel® Grafikleri - Windows® DCH Sürücüleri başlığı altında bulunan güncel ekran kartı sürücüsü kurulmalı ve cihaz yeniden başlatılmalıdır. (İntel ekran kartı ile çalışan cihazlarda uygulanmalıdır)

 • Windows kurulum ekranında SSD- HDD görünmüyor ve Windows kurulumu yapamıyorum (VMD Mode)

  Windows kurulum ekranında depolama aygıtları görünmüyorsa Raid sürücülerinin yüklenmesi gerekebilir, yükleme işlemi için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır; (Sadece 11. Nesil cihazlar için geçerlidir)
  1. Bios menüsüne giriş yapılarak Advanced > VMD Mode, seçilerek Disabled konumuna alınmalıdır. (Cihazınızın Bios menüsünde VMD Mode seçeneğini göremiyorsanız aşağıdaki adımlar üzerinden devam edebilirsiniz, görünmesi halinde farklı bir işlem yapılmasına gerek yoktur)
  2. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasına giriş yapılarak cihaz modelinize uygun sürücü listesinden ''Raid Sürücüsü'' isimli dosya indirilip içindeki dosyalar RAR dan çıkarılmalıdır.
  3. RAR dan çıkarılan NonVMD ve VMD klasörleri Windows 10’un kurulu olduğu USB Flash belleğin içine kopyalanmalıdır.(Klasörler Windows 10 Flash belleğinin içine kopyalanmalıdır Flash belleğin içindeki Windows dosyalarına ait herhangi bir klasörün içine kopyalanmamalıdır)
  4. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra Windows 10 kurulum ekranına giriş yapılmalı ve ‘’Windows 10’u nereye yüklemek istiyorsunuz?’’ adımına gidilmelidir, ardından Sürücü Yükle > Gözat seçilerek Windows 10 USB Flash belleğine atmış olduğumuz VMD dosyaları yüklenmelidir.
  5. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınızda takılı olan depolama aygıtları ''Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?'' başlığı altında görülecektir.

 • Notebook cihazıma ek olarak taktırdığım HDD - SSD Görünmüyor

  Cihazınızda takılı olan depolama birimleri başlatılmamışsa Windows üzerinde görünmeyebilir, Depolama birimlerinizi başlatmak için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.Başlat Menüsü (sağ tık) > Disk Yönetimi > Açılan menüde cihazda takılı olan sürücüler Disk 0, Disk 1 şeklinde görünecektir.
  2. Başlatılmamış depolama biriminin karşısında siyah bir çizgi görünecektir, Diski başlatmak için Siyah olan çizgiye sağ tık yapılarak > Yeni Basit Birim’’ seçeneği seçilmeli ve açılan menüde herhangi bir değişiklik yapmadan İleri Butonuna basılarak işlemler tamamlanmalıdır.

 • Notebook'umdan farklı bir cihaza Bluetooth Bağlantısı yapamıyorum

  Bluetooth'un kararsız çalışması durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. BAŞLAT > Cihazlar > Bluetooth & Diğer Cihazlar > Adımlarına giriş yapılarak tanımlı aygıtların tümü Cihazı Kaldır seçeneği seçilerek kaldırılmalıdır.
  2. BAŞLAT > Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ Sıfırlama (Sıfırlama işleminden sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır).
  3. https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/download/18649/30584/intel-wireless-bluetooth-for-windows-10.html sayfasından Windows® için Intel® Kablosuz Bluetooth® 10 başlığı altında bulunan güncel Bluetooth sürücüsü indirilmelidir.
  4. Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları > Bluetooth > İntel Wireless Bluetooth > Sürücü > Cihazı Kaldır (Açılan pencereden Bu cihazın sürücü yazılımı kaldır kutucuğu işaretlenmelidir) > Kaldır adımları uygulanarak cihaz yeniden başlatılmalıdır.
  5. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra İntel sayfası üzerinden indirilen Bluetooth sürücü kurulmalı ve cihaz tekrar yeniden başlatılmalıdır. 6. Yapılan işlemler sonrasında Bluetooth kararsız çalışmaya devam ediyorsa işletim sistemi yeniden yüklenmelidir.

 • Aryond Monitörüm shutdown uyarısı vererek kapanıyor

  Aryond Monitörünüzün shutdown uyarısı vererek kapanması durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Menü tuşu ile ''sistem ayarları'' paneline giriş yapılmalıdır.
  2. Timingshutdown seçeneği off konumuna getirilmelidir.

 • Notebook cihazımın mikrofonunda ses boğukluğu oluyor

  Cihazınızın mikrofonundan boğukluğu oluyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  Denetim masası > ses > kayıt > varsayılan aygıta özellikler > gelişmiş düzey seçenekleri > Mikrofon (bass seviyesi sıfıra çekilmelidir).

 • Cihazımın Kontrol Merkezinde Işık Şeridi Ayarı Görünmüyor

  Konu hakkında 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizi arayarak 09:00-19:00 canlı destek alabilirsiniz.

 • Windows yüklü olarak aldığım cihazda işletim sistemini etkinleştiremiyorum

  Monster Notebook'dan Windows yükle olarak alınan cihazlarda Windows Etkinleştirme hatası alınıyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.BAŞLAT > Arama Kutucuğuna CMD (Komut İstemi) yazıp çıkan arama sonucundaki uygulamaya SAĞ TIK > YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR seçeneği seçilmelidir.
  2.Açılmış olan komut istemine ‘’wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey’’ komutunu yazılmalıdır
  3.Anakarta lisans anahtarı gömülü ise ürün anahtarı komut isteminde görünecektir buradaki ürün anahtarı not alınmalıdır.
  4.BAŞLAT>AYARLAR>GÜNCELLEŞTİRME VE GÜVENLİK>ETKİNLEŞTİRME>ÜRÜN ANAHTARINI DEĞİŞTİR adımlarını kullanarak ürün anahtarını gireceğimiz kutucuğu açabiliriz bu alana komut istemin de gördüğümüz ürün anahtarını yazarak SONRAKİ seçeneğini tıklamamız halinde anakarta gömülü olan ürün anahtarı aktif olacaktır.

 • Windows Ürün Anahtarını Görüntüleme

  Cihazınızda bulunan lisanslı ürün anahtarınız hakkında bilgi almak için 0 850 3902777 numaralı Microsoft destek hattından yardım alabilirsiniz.

 • Pusat Pro Bluetooth Gamepad Pro bilgisayarıma bağlanmasına rağmen eşleştirme ışığı yanıp sönüyor

  Gamepad eşleştirme modundayken windows üzerinden eşleştirme tamamlanıyor ancak Gamepad'in üzerindeki eşleştirme ışıkları yanıp sönmeye devam ediyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Monster Pusat Pro Bluetooth Gamepad aygıtı Bluetooth aygıtlarında kayıtlıysa öncelikle Windows üzerindeki ''Bluetooth & diğer cihazlar'' menüsünden Xbox Wireless Controller aygıtı ‘’Cihazı kaldır’’ butonuna basılarak tamamen kaldırılmalıdır.
  2. Aygıt kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra Aygıt Yöneticisine giriş yapılmalı ve bilgisayarınızın Bluetooth aygıtı devre dışı bırakılarak tekrar devreye alınmalıdır. (Realtek Bluetooth 5 Adaptör – İntel Wireless Bluetooth şeklinde modele göre aygıt isimleri farklılık gösterebilir).
  3. Windows üzerinden ''Bluetooth & diğer cihazlar'' menüsüne giriş yapılarak Monster Pusat Pro Bluetooth Gamepad eşleştirmesi tekrar yapılmalıdır.
  4.Eşleştirme işlemi tamamlandıktan sonra Monster Pusat Pro Bluetooth Gamepad cihazındaki eşleştirme Led’i sabit olarak yanacaktır (Sadece 4’cü Led) ve Gamepad kullanıma hazır hale gelecektir.

 • Pusat Pro Bluetooth Gamepad Ürünümde Bağlantı ve Kontrol Sorunları yaşıyorum

  Pusat Pro Bluetooth Gamepad Ürününde Bağlantı ve Kontrol Sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.Bilgisayara Bluetooth üzerinden bağlı başka bir aygıt varsa bağlantıları kesilmelidir. Windows üzerinden Bluetooth & diğer cihazlar menüsüne giriş yapılarak ''Cihazı Kaldır'' seçeneği seçilmeli ve aygıt tekrar eşleştirilmelidir. (Kontrolcü Xbox Wireless Controller ismi ile görünmelidir, farklı bir isimle görünüyorsa Aygıt Xbox Kontrolcüsü olarak eşleştirilmemiş veya kontrolcü yazılımı yüklenmemiş olabilir)
  2.Pusat Pro Bluetooth Gamepad Xbox kontrolcü yazılımı Gamepad'inizde yüklüyle cihaz Bluetooth üzerinden eşleştirildiğinde 4.ışık sabit yanacaktır.
  3.Xbox Wireless Controller Yüklü değilse https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasında bulunan Pusat Pro Bluetooth Gamepad yazılımı kontrolcünüze yükleyebilirsiniz. Yazılımın yüklenmesi konusunda 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizden 09:00-19:00 canlı destek alabilirsiniz.

 • Notebook cihazımın kısayol tuşlarına bastığımda Windows üzerinden bildirim alamıyorum (Caps Lock,Num)

  Windows üzerinde Klavye Kısayol tuşları hakkında bildirim göremiyorsanız aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır; Monster Kontrol Merkezi > Kolay Ayar (Cihaz modeline göre kontrol merkezi seçenekleri farklılık gösterebilir) > OSD Kapat

 • Pusat K3 Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi Makro Tuşu atayamıyorum

  Monster K3 Klavye Ürününüze Makro ataması yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  Monster K3 Kontrol Merkezi > Makro > Makro ismi (bu alana makro adı yazılmalı) > Kayıt (Bu butona basılarak makro işlemi başlatılmalı ve atanacak tuşlar klavye üzerinden seçilmelidir, işlem bittiğinde Tamam butonuna basılarak Uygula seçeneği seçilmelidir)

 • Notebook cihazım geç açılıyor

  Cihazınız açılış logosunda (Monster) uzun süre kalıyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Cihazınızın işletim sistemi ve sürücüleri güncel olmalıdır.
  2. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları, menüsüne giriş yaparak ''Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'' seçeneğine tıklanmalı ve alt tarafta görünen seçeneklerden ''Hızlı başlatmayı aç'' seçeneği işaretlenmelidir (işaretli değilse)
  3. Başlat > Sistem Yapılandırması (Arama Çubuğuna) > Hizmetler > Uygulama Hazır Olma Durumu (bu seçeneğin kutucuğu kaldırılmalıdır)
  4. Geç açılmaların devam etmesi durumunda işletim sistemini yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizden 09:00-19:00 canlı destek alabilirsiniz.

 • Nvidia Sürücü Yüklemesinde Aygıt Uyumlu Değil Hatası alıyorum

  Nvidia Ekran kartı sürücülerinin kurulumunda Aygıt uyumlu değildir veya İşletim sistemi tarafından desteklenmemektedir, şeklinde hataların alınması durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Nvidia GeForce XXXX Aygıtı kontrol edilmelidir. Aygıt listede görünmüyorsa işletim sistemi veya ekran kartı kaynaklı sorunlar yaşanıyor olabilir.
  2.Ekran kartının görünmesi durumunda https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/ sayfasına giriş yapılarak Experience uygulaması yüklenmelidir.
  3.Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulama üzerinden oturum açılmalı ve sürücü güncellemeleri kontrol edilmelidir, yüklenecek uyumlu sürücüler güncelleme alanında görünecektir.

 • Windows Üzerinden BIOS Menüsüne giriş nasıl yapabilirim

  Windows üzerinden Bios menüsüne aşağıdaki adımları uygulayarak giriş yapabilirsiniz;
  1.Başlat > Aç/Kapat > Yeniden Başlat (Bu seçeneğe basmadan önce Klavyeden Shift tuşuna basılı tutulmalı ve Cihaz Kapanıp yeniden başlayana kadar basılı tutmaya devam edilmelidir)
  2.Cihaz yeniden başladıktan hemen sonra ''Bir Seçenek Belirleyin'' menüsü açılacaktır.
  3.Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > UEFI Donanım Yazılımı > Yeniden Başlat adımları uygulanarak BIOS Menüsüne giriş yapılabilir. (UEFİ Desteği olmayan modellerde bu yöntem çalışmayabilir)

 • Mavi Ekran Hatalarının Başlıca Nedenleri nelerdir

  Yazılımsal Nedenler;
  Yeni yüklenen programlar ve sürücüler
  Eski programlar ve sürücüler
  Bozulmuş sistem dosyaları
  Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar
  Uyumsuz BIOS sürümü
  Donanımsal Nedenler;
  Yetersiz hava dolaşımı
  Yetersiz depolama alanı
  Bilgisayara bağlı fazlalık donanımlar
  Gevşek anakart kabloları ve donanımlar
  Bozulmuş bir donanımsal birim

 • Windows için Lisans Doğrulamasını nasıl yapabilirim ?

  Windows 10 Lisansının Orjinallik Doğrulaması için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Başlat > cmd (yönetici olarak çalıştırılmalıdır)
  2. C:\WINDOWS\system32>slmgr /dlv (bu komut yazıldıktan sonra Enter tuşuna basılmalıdır ve açılacak olan menüden ''Lisans Durumu'' başlığı kontrol edilmelidir.Eğer ''Lisanslı'' yazısı mevcutsa ürün lisansı orjinaldir)

 • BIOS Üzerinden SSD ye koyduğum şifreyi unuttum bu durumda ne yapmalıyım ?

  Şifre girişi yapılmadan SSD'ye erişmek mümkün değildir.

 • Type-C veya USB Girişli Mikrofonlu Kulaklık kullandığımda mikrofon çalışmıyor.

  Mikrofonunuzun çalışmadığı durumlarda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  1.Realtek Audio Konsol çalıştırılır. (Cihazınızda yüklü değilse Microsoft Store üzerinden yükleyebilirsiniz).
  2.Sol tarafta bulunan seçenekler menüsünden Aygıtın Gelişmiş Ayarları seçeneği seçilmelidir.
  3.Açılan menüden Kayıt Aygıtı başlığı altında yer alan ''Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtı olarak ayırın'' seçeneği seçilmelidir.

 • Windows Üzerinden BIOS Versiyon numarasını nasıl öğrenebilir.

  Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın bios versiyon numarasını görüntüleyebilirsiniz;
  BAŞLAT > Sistem Bilgisi veya msinfo32 (Arama Kutucuğuna Yazılmalı) > Açılan Paneldeki sistem özeti menüsünden ''BIOS/Sürümü Tarihi'' başlığından BIOS versiyon numarasını öğrenebilirsiniz.

 • Monster Pusat 1080p Full HD Webcam çalışmıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Monster Pusat 1080p Full HD Webcam Ürününüz çalışmıyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  Aygıt Yöneticisi > Kameralar > fullhdWEBCAM (Sağ tık yapılarak cihazın etkinleştirilmesi gerekmektedir.)

 • USB Flash Bellek ile Wifi Sürücüsünü kurarken extentions/pieextentions.INF hatası alıyorum.

  Cihazınızın yanında gönderilen USB Flash bellek ile driver kurulumu gerçekleştiriyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  Wi-Fi Driver klasöründe bulunan WirelessSetup ve setup dosyalarını Extensions klasörünün içine taşıyarak WirelessSetup kurulum dosyasının çalıştırarak kuruluma başlayabilirsiniz.

 • Cihazımdaki mevcut depolama birimlerinin boyutunu nasıl bölebilirim ?

  Mevcut Depolama Birimini 2 birim haline getirmek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1.Başlat Menüsüne Sağ tık yapılarak Disk Yönetimine Giriş Yapılmalıdır.
  2.Disk Yönetiminde görünen sürücülerden (Mavi veya Siyah Çizgili) hangisi üzerinde değişiklik yapılacaksa Sağ tık yapılarak Birimi Küçült seçeneği seçilmelidir.
  3.Açılan menüden birim ikiye bölünebilir ancak, maksimum bölünecek bölüm alanı sistem tarafından otomatik belirlenir daha düşük bir alan belirlenmesi gerekiyorsa ihtiyaca göre birim boyutu tekrar yazılmalıdır.
  4.Birim boyutu belirlendikten sonra Küçült butonuna basılması yeterli olacaktır.

 • Cihazıma aynı anda iki adet harici Ekran Bağlıyken oyun esnasında ''Video Scheduler Internal Error'' hatası alıyorum.

  Video Scheduler Internal Error hatası almanız durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından Anakart Sürücüleri tekrar yüklenmelidir veya https://downloadcenter.intel.com/ Intel® Driver & Support Assistant yazılımını yükleyerek intel tabanlı aygıtların sürücü güncelleştirmeleri yapılmalıdır.
  2. Mevcut İntel UHD Sürücüleri kaldırılmalı ve https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/download/19344/intel-graphics-windows-dch-drivers.html sayfasından veya İntel® Driver & Support Assistant yazılımı ile İntel UHD Grafik sürücüsünün güncel sürümleri yüklenmelidir. (Yüklü olan sürüm güncel ise tekrar kurulmasına gerek yoktur)
  3. Mevcut Nvidia Sürücüleri kaldırılmalı ve https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından Nvidia Ekran Sürücüleri Yüklenmelidir (Sürücü uyumluluk sorunu yaşanmaması için eski sürüm ile denenmelidir)
  4. Cihazda Windows 10 en güncel sürümü yüklü ise daha alt bir sürümü geçiş yapılmalı veya güncelleme ile 21H1 sürümüne yükseltme sağlamışsa yüklü güncelleştirmeler bölümünden 21H1 güncellemesi kaldırılmalıdır. (Sistem yazılımının daha alt bir sürüm olması Nvidia Ekran kartı sürücü uyumsuzluğu sorunlarını giderebilir)
  5. Adımların uygulanmasına rağmen sorunların devam etmesi durumunda işletim sistemi yeniden yüklenmelidir.

 • Cihazımdaki depolama birimi sürekli %100 olarak çalışıyor ve donma sorunları yaşıyorum

  1. Başlat Menüsü > “services.msc veya Hizmetler yazılmalı (Arama Kutucuğuna) ardından Hizmetler uygulaması açılmalıdır.
  2. Hizmetler Uygulamasındaki Hizmetler Yerel başlığı altında bulunan seçeneklerden Windows Search bulunmalıdır. (Windows Search uygulaması devre dışı bırakılacak)
  3. Windows Search’a Sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini seçilmeli ardından Başlangıç türü seçeneği “Devre dışı” olarak işaretlemelidir, Hizmet Durumu seçeneği de “Durdur” olarak seçilmelidir, ardından ayarlar kaydedilmelidir.
  4. Bu Bilgisayar > Sorunun yaşandığı sürücüye Sağ tık yapılarak Özellikler seçeneği seçilmelidir, ardından En alt kısımda görünen “Bu sürücüdeki dosyaların, dosya özelliklerine ek olarak içeridekilerin de dizin haline getirilmesine izin ver” seçeneğinin yanında bulunan kutucuktaki işaret tiki kaldırılmalıdır ve tamam butonuna basılmalıdır.
  5. Tamam butonuna basıldıktan sonra Öznitelik değişikliklerini onayla penceresi açılacaktır, Bu alanın alt tarafında bulunan “Değişiklikleri Sürücü İsmi (İşlemi yaptığınız sürücü ismi yazacaktır), alt klasörlere ve dosyalara uygula” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyerek Tamam butonuna basılmalıdır (Yönetici izni gerekebilir). Ardından işlem penceresi açılabilir bu alandaki işlemlerin tamamlanması ortalama 10 dakika sürebilir işlem tamamlandıktan sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır.

 • Cihazında ki tüm oyunlar 60 FPS çalışıyor, bu durumda neler yapmalıyım ?

  Cihazınızdan prize takılı olmasına rağmen 60 FPS alıyorsanız aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  GeForce Experience > Ayarlar > Genel > Whisper Mode (Mod açıksa kapalı konuma getirilmelidir)

 • Cihazımıda Unexpected Store Exception Hatası alıyorum

  Unexpected Store Exception hatası almanız durumunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Cihazınızda yüklü olan sürücüler kaldırılıp https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfası üzerinden tekrar kurulmalıdır.
  2. Hatanın devam etmesi durumunda İşletim sisteminin yeniden yüklenmesini öneriyoruz.

 • Cihazımdaki SSD - HDD Bios da görünüyor ancak Disk Yönetiminde görünmediği için depolama aygıtını başlatamıyorum

  Cihazda takılı olan depolama birimleri Disk Yönetiminde görünmüyorsa aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;
  1. Başlat > Depolama Alanlarını Yönet (Arama kutucuğuna yazılmalıdır) uygulamasına giriş yapılmalıdır.
  2. Uygulamaya giriş yaptığınızda depolama aygıtları, ''Depolama Havuzu'' başlığının altında görünecektir.
  3. Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan ''Ayarları değiştir'' seçeneğine tıklanmalıdır (Kullanıcı hesabı denetim onayı çıkması durumunda Evet seçeneği seçilmelidir), ardından sol üst köşede bulunan ''Yeni havuz ve depolama alanı oluştur'' seçeneğine tıklanmalıdır (Kullanıcı hesabı denetim onayı çıkması durumunda Evet seçeneği seçilmelidir).
  4. Depolama Havuzu başlığı altında bulunan ''depolama alanı oluştur'' seçeneği seçilmelidir.
  5 Aktif edilecek aygıt için ''Depolama alanı için ad, dayanıklılık türü ve boyut girin'' menüsünden Ad, Sürücü Harfi, Dosya Sistemi (NTFS) ve Dayanıklılık Türü (Basit, dayanıklılık yok) belirlenmelidir.
  6. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra ''Depolama Alanı Oluştur'' seçeneği seçilmelidir, işlem sonrası depolama aygıtınız aktif konuma gelecektir.

 • Cihazımda ki SSD - HDD Bios menüsünde görünüyor ancak Windows'u başlatamıyorum

  Cihazınızın depolama biriminden başlamaması Bios Modu kaynaklı olabilir bu durumda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır; (Bu adımlar sadece UEFI OS desteği olan modeller için geçerlidir)
  1. Cihaz F2 tuşu ile başlatılarak BIOS menüsüne giriş yapılmalıdır.
  2. Advanced > OS Support (Bios modu ''UEFI OS'' olarak seçilmeli ve ayarlar kaydedilmelidir)

 • Notebook cihazınızın yanında gönderilen Sürücü Flash Belleğinde hangi içerikler bulunuyor

  Cihazların yanında gönderilen USB Flash belleğin içinde donanımların çalışmasını sağlayan sürücü yazılımları bulunmaktadır.

 • Oyunlarda VRAM hatası alıyorum bu konuda ne yapmam gerekiyor.

  Sanal Bellek kapasitesini Manuel olarak ayarlayarak bu tarz sorunları çözümleyebilirsiniz ayrıca Kullanılacak Alanı kişisel olarak belirleyebilirsiniz. Bu işlemler için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  1. Başlat Menüsü (Arama Kutucuğu) > Sistem (Arama Kutucuğuna Yazılmalı) > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Ayarlar (Performans Başlığının Altında Bulunan)
  2. Performans Seçenekleri Menüsünden > Gelişmiş > Sanal Bellek (Bu başlığın altındaki Değiştir seçeneği tıklanmalıdır)
  3. Açılan Sanal Bellek Menüsünden ''Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet'' seçeneğinin işaret kutucuğu kaldırılmalıdır.
  4. Bellek boyutlarını yönetebilmemiz için aktif olan seçeneklerden ''Özel'' kutucuğu işaretlenerek kullanılacak bellek boyutu manuel isteğinize göre ayarlayıp kaydedebilirsiniz.

 • Kontrol Merkezi yüklü olmasına rağmen kısayol simgesi görünmüyor

  Windows 10 kullanıyorsanız işletim sistemi sürüm numarası 2004 ve üzeri olmalıdır. Daha alt Windows 10 sürüm numaralarında Kontrol Merkezi çalışmamaktadır. Windows versiyon numaranızı öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;
  1. Başlat > winver (Başlat menüsü arama çubuğuna yazılmalıdır)
  2. Çıkan arama sonuçlarından ''winver'' (windows hakkında) uygulamasını çalıştırarak Windows versiyon numaranızı öğrenebilirsiniz.

 • Oyun oynarken veya açık bir program esnasında Caps Lock tuşuna bastığım zaman tüm uygulamalar kapanıyor

  Cihazınızda Control Center 3 (Monster Kontrol Merkezi) yazılımı yüklüyse, sağ alt tarafta bulunan görev çubuğundaki Control Center 3 simgesine sağ klik yapılarak açılan menüden, OSD seçeneği devre dışı bırakılmalıdır.

 • Cihazımın touchpad özelliğini devre dışı bırakmak istiyorum

  Notebook cihazlarınızda bulunan Touchpad özelliği Windows da yer alan 'Dokunmatik Yüzey Ayarları' ve "Aygıt yöneticisi" paneli ile devre dışı bırakılabilmektedir. Bu ayarlar ile Touchpad özelliği devre dışı bırakıldığında, Touchpad Klavye kısayolu ve Touchpad alanının sol üst köşesinde bulunan ON/OFF sensörü de (bazı modellerde bulunmaktadır) kullanım dışı kalacaktır. Böylelikle klavye kullanımı esnasında elinizin istem dışı Touchpad bölgesine veya sensörüne temas etmesi durumunda Fare ikonu hareket etmeyecektir.

  1. Yöntem;
   • • Windows arama çubuğuna "Aygıt Yöneticisi" yazarak Enter’a basın.
   • • Açılan "Aygıt Yöneticisi" menüsünden İnsan Arabirim Cihazlarına (sol tarafında bulunan aşağı yöndeki oka tıklanarak içerik genişletilmeli) tıklanarak seçenekler genişletilmelidir.
   • • Genişletilen seçenekler arasından "IAC uyumlu dokunmatik yüzey" aygıtına tıklanmalıdır
   • • Açılan özellikler menüsünden Sürücü adımına gelerek "Cihazı devre dışı bırak" seçeneğine tıklanmalıdır, bu seçenek Touchpad özelliğini tamamen devre dışı bırakacaktır.
   • Not: Touchpad özelliğini tekrar aktif hale getirmek için Aygıt Yöneticisinde bulunan "IAC uyumlu dokunmatik yüzey" aygıtına sağ tık yaparak Cihazı Etkinleştir seçeneği seçilmelidir.

  2. Yöntem ;
   • • Windows arama çubuğuna "Dokunmatik yüzey ayarları" yazarak Enter’a basın.
   • • Dokunmatik yüzey ayarları menüsünden "Dokunmatik yüzey" seçeneğini Kapalı konuma getirin.
   • Harici Mouse takılıyken Touchpad özelliğini, Touchpad Klavye kısayolu ve Touchpad alanının sol üst köşesinde bulunan ON/OFF sensörünü devre dışı bırakmak için;
   • • Dokunmatik yüzey menüsünde bulunan "Fare bağlandığında dokunmatik yüzeyi açık bırak" seçeneğinin tiki kaldırılmalıdır.

 • Oyun esnasında cihazımın harici ekran kartı değerlerini nasıl görüntüleyebilirim?

  Ekran kartı kullanımınızı görüntülemek için GeForce Experience programını kullanabilirsiniz.

  • • GeForce Experience programını açın ve ‘’Oyun içi yer paylaşımını aç’’ seçeneğine tıklayın.
  • • Açılan sekmede ’Oyun içi yer paylaşımını aç’’ bölümünden Ayarlara tıklayın.
  • • HUD düzeni seçeneğine tıklayın.
  • • Performans seçeneğine tıklayın.
  • • Panelin ekranınızın hangi bölgesinde görünmesini istiyorsanız Konum bölümünden ayarlayabilirsiniz.
  • • Oyun deneyimi sırasında ALT+R kısayol tuşlarını kullanarak FPS değerleri, GPU - CPU değerleri ve Sıcaklık değerlerini doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
 • Notebook cihazımın audio jak girişine kulaklık bağladığımda ses hoparlörden geliyor ne yapabilirim?

  Realtek Audio Sürücüsünün yüklü olmaması veya Realtek Audio Konsolunda bulunan "Oto Açılır Pencere" ayarlarının doğru bir şekilde yapılandırılmamış olması, Audio Jak girişine kulaklık bağlandığında sesin hoparlörden gelmeye devam etmesine neden olabilir. Realtek Audio Sürücüsünün yüklü olması veya Oto Açılır Pencere ayarlarının yapılandırılması sorunu çözecektir.

  Realtek Audio Sürücüsü Yüklemesi

  Cihazınızda "Realtek Audio Console" uygulaması yüklü olmalıdır. Yüklü değil ise Windows’un içinde bulunan Microsoft Store Mağaza uygulamasından yükleyebilirsiniz (mağaza oturumu kapalı olmalıdır).

  Realtek Audio Console Oto Açılır Pencere Ayarı

  • • Windows arama çubuğuna "Realtek Audio Console" yazarak Enter tuşuna basınız.
  • • Realtek Audio Console uygulama menüsünden Aygıtın gelişmiş ayarları" seçeneğine tıklayın.
  • • Konektör Ayarları menüsünde bulunan "Aygıt takıldığında oto açılır pencereyi etkinleştir" seçeneğini Kapalı konuma getirin.
 • Notebook’umu görüntü çıkış portları ile monitöre bağladığımda hangi ekran kartının (İntel, Nvidia) kullanıldığını nasıl öğrenebilirim?

  "Nvidia Control Panel" uygulamasını kullanarak cihazınızda bulunan ekran çıkış portlarının hangi ekran kartını kullanarak görüntü aktardığını öğrenebilirsiniz.

  • • Windows başlat menüsünde bulunan Arama kutucuğuna "NVIDIA Control Panel" yazılarak arama yapılmalıdır. Arama tamamlandıktan sonra, en iyi eşleşmelerin altında uygulamanın kısayolu görünecektir. Üzerine tıklayarak Nvidia Control Panelini açabilirsiniz.
  • • Nvidia Control Panelinin sol tarafında bulunan "Surround, PhysX Yapılandırması" seçeneğine tıklanarak Yapılandırma menüsü açılmalıdır.
  • • Yapılandırma menüsünde bulunan "PhysX" görsel şeması, cihazın çıkış portlarının hangi ekran kartını kullandığını göstermektedir.

  Port Görselleri Hangi Anlama Gelir?

  • • Nvidia Ekran kartının Mini DP veya DP Port çıkışı üzerinden harici monitöre görüntü aktardığını gösterir (Bazı cihazlarda HDMI portunu da ifade edebilir).
  • • Nvidia Ekran kartının HDMI Port çıkışı üzerinden harici monitöre görüntü aktardığını gösterir.
  • • Nvidia Ekran kartının Type-C Port çıkışı üzerinden harici monitöre görüntü aktardığını gösterir (Bazı modellerde bu görsel, cihazın kendi panelinin bağlı olduğu ekran kartını da göstermektedir).
  • Önemli Not: Bazı modellerde ’PhysX’’ görsel şeması üzerinden Nvidia kartını kullanan çıkış portlarının görünebilmesi için cihazın Harici Ekrana bağlı olması gerekir.

 • Windows görev çubuğunda bulunan "Haberler ve İlgili Alanlar" panelini devre dışı nasıl bırakabilirim?

  ’Haberler ve İlgili Alanlar’’ paneli hava durumu, ekonomi ve güncel haberler hakkında bilgi almanızı sağlayan bir windows özelliğidir. Panele giriş kısayolu windows görev çubuğunda şu şekilde görünmektedir:

  Paneli devre dışı bırakmak için;

  Panel Simgesine veya Görev çubuğundaki boş bir alana sağ tık yapılarak açılan menüden "Haberler ve ilgi alanları > Kapat" seçenekleri seçilmelidir.

 • Oyunların ve Uygulamaların harici Nvidia Ekran Kartını kullandığını nasıl anlayabilirim?
  • • Windows masaüstüne sağ tık yaparak "Nvidia Denetim Masası" seçeneğine tıklayın.
  • • NVIDIA Denetim Masasında bulunan "Masaüstü" sekmesine tıklayarak "Bildirim Alanında GPU Etkinliği Simgesi Görüntüle" seçeneğini işaretleyiniz.
  • • Windows görev çubuğuna eklenen "NVIDIA GPU Etkinliği" simgesine tıklayınız.
  • • Harici Nvidia Ekran Kartını kullanan oyunlar ve uygulamalar "Bu GPU’da çalışan uygulamalar" başlığı altında listelenecektir.
 • Windows açıldığın da otomatik açılan uygulamaları nasıl kapatabilirim?
  • • Windows arama çubuğuna "Görev Yöneticisi" yazın.
  • • Görev Yöneticisi menüsünden "Başlangıç" seçeneğine tıklayın.
  • • Başlangıçta otomatik olarak açılmasını istemediğiniz uygulamaların üzerine sağ tık yapın ve açılan seçenekler menüsünden "Devre dışı bırak" seçeneğini seçin.
 • Notebook cihazım açıkken güç düğmesine bastığımda uyku moduna geçiyor, tamamen kapanması için ne yapabilirim?
  • • Görev çubuğu üzerinde sağ alt köşede saatin hemen yan (sol) tarafında yer alan Pil Durum simgesine (Windows 10 için) sağ tıklayın ve ardından Güç Seçenekleri’ ne tıklayın.
  • • Açılan "Güç Seçenekleri" penceresinde sol bölmede yer alan "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin" seçeneğine tıklayın.
  • • Gelen pencerede “Güç düğmesine bastığımda" seçeneğinin karşısında bulunan kutucukları cihazını hangi koşulda kullanırken "Güç tuşuna" basıldığında kapanmasını istiyorsanız Pilde>Kapat veya Prize Takılı>Kapat şeklinde ayarlayabilirsiniz.
  • • Yapılan değişikliklerin kalıcı olarak kaydedilmesi için pencerenin alt kısmındabulunan "Değişiklikleri Kaydet" seçeneğine tıklayın.
 • Cihazım ile ilgili teknik özellikleri nasıl görüntüleyebilirim?

  Görev çubuğunda bulunan Windows arama kutusuna “dxdiag“ yazın ve entertuşuna basın. Arama kutusunu Windows tuşu + S tuşuna basarak açabilirsiniz.

  Açılan DirectX Tanı Aracı penceresinde bulunan Sistem sekmesinde cihazınızın:

  • • İşletim Sistemi
  • • Model adı
  • • BIOS versiyonu
  • • İşlemci
  • • RAM ile ilgili teknik özelliklere ulaşabilirsiniz.

  Diğer sekmelerde de cihazda yer alan dahili ve harici ekran kartı bilgileri, ses kartı özellikleri ve cihaza dışarıdan takılan aygıtların adlarını görüntüleyebilirsiniz.

 • Oyun oynarken Discord görüşmesi açıksa oyunun sesinde azalma oluyor ne yapabilirim?
  • • Windows görev çubuğunun Sağ alt köşesinde bulunan Hoparlörler simgesine sağ tık yaparak "Ses Efekti" seçeneğini seçin.
  • • Açılan ses menüsünden "İletişim" sekmesine tıklayınız, ardından "Hiçbir şey yapma" seçeneğini işaretleyerek Uygula butonuna tıklayınız.
Teknik Destek (Donanım)
 • Cihazıma güç gelmiyor / cihaz açılmıyor. Ne yapabilirim?

  Cihazınızı Teknik Servise yönlendirmeden önce aşağıdaki adımları uygulamanızı öneriyoruz;

  1. Şarj Adaptörünün bağlantısını keserek öncelikle güç düğmesine 25 sn. basılı tutunuz.
  2. Klavyede bulunan FN, B tuşlarını ve güç düğmesini aynı anda 30 sn. boyunca basılı tutunuz.
  3. Cihazınızın şarj adaptörünü tekrar takınız, güç düğmesini 3 sn. boyunca basılı tutarak cihazınızı açmayı deneyiniz.
  4. Cihazınız halen çalışmıyorsa ürününüzü yetkili servislerimize yönlendirebilirsiniz.
 • Ekranımda ölü piksel var. Ne yapabilirim?

  MONSTER notebook modellerinde, ilk 30 gün içinde çıkabilecek piksel hataları için panel değişimi yapılmaktadır.

 • Ekranımda yatay / dikey çizgiler var. Ne yapabilirim?

  Yaşamış olduğunuz durum yazılım veya donanım kaynaklı olabilir. Bunu tespit edebilmek için, cihazınızın açılışı sırasında F2 tuşuna basarak BIOS menüsüne girebilirsiniz. BIOS ekranında herhangi bir çizgilenme bulunmuyorsa; tekrar Windows’a giriş yaparak, Nvidia ve Intel ekran kartı sürücülerini cihazınızdan kaldırınız ve Sürücüler sayfamızı ziyaret ederek, ekran kartı sürücülerini yeniden yükleyiniz.

 • Cihazımdan cızırtı / parazit geliyor. Ne yapabilirim?

  Cihazınızın kullanımı sırasında bileşenlerden düşük frekanslı sesler duyulması normaldir. Ancak kullanımı etkileyen çok yüksek seviyede sürtünme, takılma, tıkırtı gibi seslerle karşılaşıyorsanız ürünün uzman teknisyenler tarafından incelenmesi için cihazınızı yetkili servisimize ulaştırmanızı öneririz.

 • Touchpad / Dokunmatik Yüzey çalışmıyor. Ne Yapabilirim?

  Klavye üzerinde yer alan FN ve F5 (bazı modellerde F1 veya F3) tuşlarına aynı anda basıp Touchpad’inizi etkin veya pasif hale getirebilirsiniz.

  Bazı modellerde Touchpad’in sol üst köşesinde yanan LED ışığı Touchpad’in kapalı olduğunu ifade eder; yeniden açmak için aynı bölgeye çift tıklayınız.

  Windows 10 üzerinden: BAŞLAT/AYARLAR/CİHAZLAR/DOKUNMATİK YÜZEY adımları üzerinden Touchpad’i açıp kapayabilirsiniz.

  Sürücüler sayfası üzerinden Touchpad sürücülerini yükleyebilirsiniz (Bazı modellerde sürücü ismi Serial IO veya Dokunmatik Fare Sürücüsü olarak geçmektedir).

 • Adaptör girişi tam oturmuyor / Adaptör cihaz tarafından tanınmıyor / Notebook şarj edilemiyor.

  Adaptörünüz cihazınıza tam oturmuyor veya şarjda kesintiler yaşanıyorsa, cihazdaki güç girişi veya adaptörünüzün ucu zarar görmüş olabilir. Notebook cihazınız ve adaptörünüzün yetkili servis tarafından incelenmesi gerekir.

 • Notebook cihazımın adaptörü çok ısınıyor.

  Notebook kullanımı sırasında, enerji tüketimine bağlı olarak, cihazın adaptörü belli oranda ısınabilir. Örnekse; cihaz beklemede iken adaptör daha az ısınacak, oyun esnasında CPU ve GPU daha çok enerjiye ihtiyaç duyduğu için adaptör ve kablosu daha fazla ısınacaktır. Notebook cihazınızla herhangi bir işlem yapmıyorken adaptörünüzün el değmeyecek şekilde aşırı ısınması ise bir sorunu işaret ediyor olabilir. Böyle bir durumda, kullanımı hemen durdurmalı ve incelenmesi için adaptör ve notebook cihazınızı Monster Yetkili Servisine ulaştırmalısınız.

 • Notebook cihazımın adaptöründen sesler geliyor.

  Kulağınızı adaptörünüze yaklaştırdığınızda duyacağınız bazı tiz sesler normal olarak kabul edilebilir ve bu durum herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Bu sesler 1-2 metre uzaklıktan duyulacak kadar yüksek çıkıyorsa, incelenmesi için notebook adaptörünü Monster Yetkili Servisine ulaştırmalısınız.

 • Gaming mouse ürünümde donma ve takılma sorunları yaşıyorum

  Pusat serisi mouse ürünlerini kullanırken, imleçte takılma, donma, titreme, kendiliğinden hareket etme, veya çalışmama gibi sorunlar yaşıyorsanız, incelenmesi için ürününüzü Monster Yetkili Servisine ulaştırabilirsiniz.

 • Notebook cihazım çok ısınıyor, bu konuda ne yapabilirim ?

  Notebook ürünleri kullanım sırasında belli oranda ısınabilmektedir. Kabul edilebilir sıcaklık değerleri cihaz boşta çalışırken 50-67 C° arasında ve performans gerektiren uygulamalarda 85-95 C° arasındadır. Cihazınızın Performans ve ısı değerlerini iyileştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  Önemli Not: Cihazınızın modeline ve termal soğutma performansına göre ısı değerleri değişkenlik gösterebilir:

  1. Denetim Masasını açarak; Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir\İşlemci Güç Yönetimi > panelde Prize takılı seçeneklerinin değer oranları %97 veya %98 seviyelerine getirilmelidir. Kullanım tercihlerine bağlı olarak bu oranlar değiştirilebilir.
  2. Monster Kontrol Merkezindeki, Güç ayarları profili Ofis Modu olarak seçilmelidir. Fan ayarları, Normal veya Hızlı Soğutma olarak belirlenebilir. Bu işlemin ardından işlem hacmi ve güç kullanımı azalacağı için ısınma konusunda iyileşmeler görülecektir.
  3. Monster Kontrol Merkezindeki, Power Mod ayarları "Güç Tasarrufu" olarak seçilmelidir.
  4. Arka planda çalışan uygulamaların azaltmalısınız. Ctrl, Alt ve Del tuşlarına aynı anda basarak, görev yöneticisini açın ve kullanılmayan işlemlerin üzerine sağ tıklayarak görevi sonlandırın.
  5. Nvidia ve Intel Ekran Kartı sürücü yazılımlarının güncellemelisiniz. Bu sayede sistem daha kararlı şekilde güç tüketecek ve ısı değerlerinde iyileştirme sağlanacaktır.
  6. Güncel chipset sürücüsü kullanmalısınız. https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/download/19347/chipset-inf-utility.html adresinden indirebilirsiniz (İntel sayfası üzerinden indirilen chipset yazılımı 10. ve 11. Nesil cihazlar ile tam uyumludur alt nesile sahip cihazlar için https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer/ sayfasından ilgili cihaz modelini seçerek Anakart – İntel Yonga Sürücüsü’nü kurabilirsiniz veya İntel'in chipset sayfasından devam etmeniz halinde ilgili Sürüm Notlarını kontrol ederek cihazınızın uyumluluk durumunu teyit edebilirsiniz).
  7. Yazılımsal olarak yapılan işlemler sonuç vermiyorsa, sistemi temizleyebilir, arka planda güç tüketen uygulamaları kapatamıyorsanız temiz sistem kurulumu yapmayı deneyebilirsiniz. Sistem tamamen sıfırlanacağı için kaynak kullanımı azalacaktır ve CPU daha az veri işleyecektir.
  8. BIOS-EC yazılımın güncel olması ısı değerlerinde olumlu etkiler yaratabilir. Cihazdaki BIOS-EC sürümünün güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir. 0 850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bu konuda destek alabilirsiniz. Güncel BIOS sürümünde, işlemcinin kullandığı güç değerleri tekrar belirlenmiş olabilir ve işlemcinin daha az enerji kullanarak kararlı bir şekilde çalışması sağlanabilir. Bu durumda ısı değerlerinin düştüğü görülebilir.
  9. Yukarıdaki adımlar uygulandığında sonuç alınamıyorsa ve cihaza 6 aydan uzun süredir bakım yapılmadıysa bakım hizmeti almak için cihazınızı Monster Yetkili Servisine ulaştırabilirsiniz.

 • Notebook cihazımdan yanık kokusu geliyor

  Lütfen güç düğmesine uzun süreli basarak cihazı kapalı konumuna getirin. Cihazın adaptörünü fişten çekin ve bilgisayardan sökün. İncelenmesi için notebook ve notebook adaptörünü en kısa sürede Monster Yetkili Servisine ulaştırmalısınız.

 • Notebook cihazımdan ince tiz sesler geliyor

  Notebook cihazlarının anakartından kullanım esnasında yüksek olmamakla birlikte coil whine olarak da adlandırılan ince tiz bir ses gelebilmektedir. Bu durum normal olarak kabul edilir, cihazınızda herhangi bir arızaya sebep olmamaktadır. Sesin yüksek ve rahatsızlık verecek düzeyde olması durumunda ise cihazınızı incelemek üzere yetkili servislerimize ulaştırabilirsiniz.

 • Notebook cihazımın batarya süresini nasıl uzatabilirim?

  Monster Notebook ürünleri yüksek performansla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Yüksek kaynak tüketimi gerektiren uygulamalarda, ürün modeline bağlı olarak 2 saat ve üzerinde pil süresi öngörülebilmektedir. (*Huma serisi modellerde, standart uygulamalarda pil süreleri 10 saate kadar çıkabilmektedir) Windows İşletim Sisteminde, pil tasarrufu modunu açarak pil kullanım süresini uzatabilirsiniz. Tasarruf ayarları için aşağıdaki değerleri belirleyebilirsiniz; Güç Seçenekleri > Güç planı oluştur > Güç tasarruf Modu. Ek olarak, Monster Kontrol merkezi uygulamasın içinde bulunan "Ofis veya Tasarruf Modu”’nu seçebilirsiniz. Modele göre bu seçenekler farklılık gösterebilir.

 • Notebook cihazım prize takılı olmasına rağmen bataryayı şarj etmiyor

  Adaptör takılı olduğu halde notebook cihazınızın pili dolmuyorsa, incelenmesi için ürün ve adaptörü Monster Yetkili Servisine yönlendirmelisiniz.

 • Notebook ürünümün bataryası şişti bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Lütfen ürünü kullanmayı durdurunuz ve priz, adaptör bağlantılarını çıkartınız. İncelenmesi için ürün ve adaptörü Monster Yetkili Servisine yönlendirmenizi öneririz.

 • Notebook cihazımı sadece batarya ile çalıştırırken oyunlarda takılma oluyor.

  Batarya modunda oyun oynarken yaşanan takılmalar normaldir ve herhangi bir sorun olduğu anlamına gelmemektedir. Sistem kaynaklarını yoğun şekilde kullanan uygulamalarda, CPU ve GPU için gereken enerji tek başına batarya tarafından karşılanamayabilir; Bu uygulamaları kullanırken adaptörünüz cihaza takılı olmalıdır.

 • Batarya dolu görünmesine rağmen, prizden çektiğim anda notebook cihazım kapanıyor.

  Batarya doluluk oranı yüksek göründüğü halde, adaptörü çıkardığınızda notebook ürününüz kapanıyorsa, incelenmesi için cihazınızı teknik servise yönlendirmelisiniz.

 • Notebook cihazımın fan devir hızlarını nasıl ayarlayabilirim ?

  Fan devir hızları, Monster Kontrol Panelinde bulunan Güç Ayarları / Fan Ayarları menüsünden ayarlanabilir (Versiyon Numarasına göre değişmektedir). Turbo Fan tuşu bulunan modellerde, düğmeye basarak yüksek ve düşük modlar arasında geçiş yapılabilir: https://youtu.be/oijTp7uIjRA

 • Notebook cihazımın fanları düşük devirde veya hiç çalışmıyor

  Notebook cihazınız fan devir hızlarını ısınma durumuna göre otomatik olarak ayarlamaktadır, ancak fanlar hem normal kullanımda hem de cihaz yük altında olduğu esnada çalışmıyorsa (bu durumda cihazda ani kapanmalar görülebilir) cihazınızı teknik servise yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook cihazımın fanları çok sesli çalışıyor

  Cihazın ısı değerleri yükseldikçe fanların çalışma hızları orantılı bir şekilde yükselebilir ve bu durum da fanların ses seviyesinde artış olabilir. Fanların biri saat yönüne diğeri de tersine hareket etmektedir, bu durum hava sirkülasyonu oluşturabileceğinden hafif tiz ses veya benzeri sesler duyulabilir bu durum normal olarak kabul edilir, ancak bunların dışında fanlardan sürtme ve benzeri yüksek sesler gelmesi durumunda cihazın teknik servise yönlendirilmesi gerekmektedir.

 • Notebook cihazımın kasasında renk soyulması fark ettim ne yapmalıyım ?

  Notebook ürününüzün kasasında kullanıma bağlı olarak gelişen herhangi bir renk soyulması veya deformasyon varsa ürününüzü teknik servise yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook ürünümün ekranı zorlanarak açılıyor ayrıca menteşelerden gelen bazı sesler duyuyorum

  Notebook Ekran kapağının açılıp kapanırken zorlanması veya menteşe bölgesinden sürtme sesleri gelmesi durumunda ürününüzü teknik servise yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook cihazımın menteşelerinde açılma meydana geldi ne yapmalıyım ?

  Ürününüzün ekran çerçevesinde açılma veya kırılma varsa teknik servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook cihazım Anti Ghosting Klavye özelliğini destekliyormu ?

  Anti Ghosting özelliği klavye de dört veya daha fazla tuşa aynı anda basıldığında algılanmasını sağlayan çoklu tuş kullanımı özelliğidir. Cihazınızın özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizden 09:00-19:00 canlı destek alabilirsiniz.

 • Notebook cihazımın klavyesindeki tuşlar basmıyor veya belli aralıklarla çalışıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Ürününüzün incelenmesi için teknik servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • Notebook cihazımın klavyesindeki tuşlar kırıldı veya baskısı silindi bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Klavye üzerindeki tuşlarda soyulma veya deformasyon olması durumunda ürününüzü teknik servise yönlendirebilirsiniz veya 0850 255 11 11 numaralı çağrı merkezimizden 09:00-19:00 canlı destek alabilirsiniz.

 • Abra Notebook'umda Ekran kartı değişikliği yapabilirmiyim ?

  Abra Modellerinde Ekran Kartı değişikliği desteklenmemektedir.

 • Huma Notebook'umda Ekran kartı değişikliği yapabilirmiyim ?

  Huma Modellerinde Ekran Kartı değişikliği desteklenmemektedir.

 • Markut Notebook'umda Ekran kartı değişikliği yapabilirmiyim ?

  Markut Modellerinde Ekran Kartı değişikliği desteklenmemektedir.

 • Tulpar Notebook'umda Ekran kartı değişikliği yapabilirmiyim ?

  Ekran kartı değiştirme desteği K serisi işlemciye sahip modeller tarafından desteklenir. K serisi dışındaki Tulpar modellerinde ekran kartı değişikliği desteklenmemektedir.

 • Notebook cihazımdan Bip Sesi geliyor

  Notebook cihazınızdan belli aralıklarla veya sürekli tekrarlayan Bip sesleri geliyorsa cihazınızın teknik servisimize getirebilirsiniz.

 • Cihazımın Ekran Kartı Kod43 Hatası veriyor

  Cihazınızın Ekran kartından veya diğer donanım aygıtlarından Kod 43 hatası alıyorsanız, ürününüzü yetkili servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • Bios Hata Sesleri ve Anlamları

  Bios Hata Sesleri ve Anlamları Aşağıdaki gibidir; Cihazınızdan aşağıdaki gibi tekrarlayan sesler gelmesi durumunda cihazınızı yetkili servislerimize yönlendirebilirsiniz.

  Sürekli bip = Güç Kaynağı arızası
  1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  4 Kısa bip = Timer hatası
  5 Kısa bip = İşlemci hatası
  6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  7 Kısa bip = İşlemci hatası
  8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  9 Kısa bip = BIOS ROM hatası
  10 Kısa bip = CMOS (okuma/yazma) hatası
  11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası

 • Cihazım Sıvıya Maruz Kaldı bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

  Cihazınız sıvıya maruz kaldığında öncelikli olarak Batarya bağlantısı kesilmelidir, bataryanın gömülü olduğu modellerde eğer cihazınızın içini açma durumunuz varsa bataryanın anakart bağlantısını kesebilirsiniz, cihazınız yoğun bir sıvıya maruz kaldıysa fazlalık sıvı kurutularak ürününüzü Teknik Servislerimize yönlendirebilirsiniz.
  Kargo Adresimiz: Osmanağa Mh. Mühürdar Fuat Sk. No: 10 Kadıköy – İstanbul

 • Memory Management Mavi Ekran hatası alıyorum

  Memory Management Mavi Ekran hatası alıyorsanız cihazınızdaki RAM'lerde donanımsal bir sorun olabilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak Windows üzerinden RAM testi yapabilirsiniz;
  1. Cihazın Priz bağlantısı kesilerek içi açılmalıdır
  2. Cihazın Batarya Bağlantısı Kesilmelidir.
  3. Birden fazla RAM varsa RAM'ler tek tek denemelidir. Bu şekilde arızalı RAM tespit edilebilir. Ayrıca RAM arıza tespiti için Windows içinde bulunan ''Windows Bellek Tanılama'' aracını çalıştırarak testi başlatabilirsiniz.
  4. RAM Testi sırasında da hata alıyorsanız ürününüzü teknik servislerimize yönlendirebilirsiniz.

 • Yeni Nesil Notebook Ürünlerinde Güvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0 varmı ?

  Yeni Nesil Monster Notebook ürünlerinde Güvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0 chip yongası bulunmaktadır.

 • Notebook Cihazımın Intel Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) desteği varmı ?

  Kullandığınız cihazın işlemcisi Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) desteğine sahipse sanallaştırma Bios üzerinden aktif olacak şekilde önceden programlanmıştır, Windows üzerinden özelliği açmak için ''Windows özelliklerini aç veya kapat'' menüsüne girerek Hyper-V seçeneğini işaretleyebilirsiniz (Bazı modellerde VT-x ayarı Bios üzerinde görünmeyebilir ancak opsiyon olarak açıktır). Cihazınızın işlemcisi hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/support.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 • Cihazımda GEN4 SSD Desteği Varmı

  11. Nesil İntel işlemciye sahip tüm Notebook ürünlerinde sadece 1 Port GEN4 SSD desteği bulunmaktadır. (Okuma: 7000 MB/s - Yazma: 5100 MB/s)

Fatura
 • Faturamda nasıl değişiklik yapabilirim?

  Fatura değişikliği talepleriniz için 15 gün içinde muhasebe@monsternotebook.com adresine talebinizi iletebilirsiniz.

 • KDV muafiyetinden nasıl yararlanabilirim?

  Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan almış olduğunuz KDV muafiyet yazısını veya KDV'den muaf olduğunuzu gösteren belgeyi kurumsalsatis@monsternotebook.com.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

 • Proforma fatura talebini nasıl gerçekleştirebilirim?

  Talebinizle ilgili detayları (ürün özellikleri, adet ve fatura bilgileriniz) kurumsal@monsternotebook.com.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Ücret İadesi
 • Ücret iadesi için nasıl başvuruda bulunabilirim?

  Satın almış olduğunuz ürünleri ilk 15 gün boyunca iade edebilirsiniz. Ücret iadesi başvurunuz için 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimiz ile 09:00-19:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

 • Ücret iadesi hakkındaki başvurumun durumunu nasıl öğrenebilirim?

  Ücret iadesi hakkındaki başvuru durumunuzu öğrenmek için 0850 255 11 11 No.’lu çağrı merkezimiz ile 09:00-19:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz. Ücret iadenizin onaylanması durumunda ödeme tutarınız Hesap veya Banka Kartınıza 1 ile 10 iş günü içinde iade edilmektedir.

Ürün İadesi
 • Ürünümü nasıl iade edebilirim?

  Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

  Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartlara https://www.monsternotebook.com.tr/iptal-ve-iade-kosullari/ linkinden ulaşabilirsiniz. İlgili linkte bulunan şartlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

  Önemli Not: 15 günlük iade garantisi, Monster bilgisayarların blokzinciri işlemleri, kripto para madenciliği veya benzer amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi halinde geçersiz olacaktır.

Kampanya ve Duyurular
Oyun Kodu
 • Oyun kodu hakkında sorularımı nasıl ulaştırabilirim?

  Oyun kodu ile ilgili sorularınızı info@monsternotebook.com.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Sponsorluk
 • Sponsorluk başvurusunu nasıl gerçekleştirebilirim?

  İçerik ve iletişim bilgilerinizi ekleyerek talebinizi kurumsal.iletisim@monsternotebook.com.tr adresimize e-posta ile göndermenizi rica ederiz.

Adres ve Çalışma Saatleri
İş Başvurusu
 • İş başvurusu / staj başvurusunu nasıl yapabilirim?

  Ekibimizden biri olmak istediğin için çok mutlu olduk. www.kariyer.net Monster Bilgisayar sayfasında yer alan açık pozisyonlara başvurabilirsiniz.

Çalıntı Kaydı
 • Çalıntı kaydını nasıl oluşturabilirim?

  Başınıza gelen bu üzücü olaydan ötürü geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Sistemimizde bir çalıntı kaydı açılabilmesi için, polis tutanağını destek@monsternotebook.com adresine iletebilirsiniz (Polis tutanağında ürün seri numarası ve modeli bulunmalıdır). Yetkili servislerimize getirilmesi durumunda cihaz tamir edilmeyecek ve ilgili emniyet birimine teslim edilecektir.

Diğer

Teknik Destek ile ilgili tüm sorularınız için destek@monsternotebook.com.tr adresinden, diğer tüm sorularınız için info@monsternotebook.com.tr e-posta adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.