Kredi Kartı Güvenliği

 1. Kredi Kartı Güvenliği

  monsternotebook.com.tr 24 saat sizlere kesintisiz hizmet verebilmek için en son teknoloji kullanılarak yapılandırılmıştır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın (browser) alt veya yan kısmında bir kilit göreceksiniz. Bu kilit COMODO tarafından sağlanan 128 Bit SSL Sertifikasını temsil etmektedir ve tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görülemez. Sistemimiz hiçbir zaman girdiğiniz kredi kartı bilgilerini saklamaz ve kayıt etmez. Dolayısıyla kredi kartı numaranızı hiç bir zaman bizde dahil olmak üzere hiç kimseye göstermemiş olursunuz. İsteğiniz ve inisiyatifiniz haricinde sizden başkası kredi kartınızı kullanamaz.

  İnternet üzerinde belli başlı sitelerde kredi kartı kullanmak, fiziksel hayatta kullanmaktan çok daha güvenlidir. Bir dükkanda veya restoranda kredi kartınızı fiziksel olarak bir başkasına vermeniz risk yüzdesini artırır. 

  monsternotebook.com.tr, kredi kartı numaranızı girdiğiniz ekranda, bu numarayı COMODO şirketinden lisanslı özel bir şifreleme ile ilgili bankaya aktarır. monsternotebook.com.tr, sadece bankadan geri dönen evet/hayır sonucuna göre işlem yapar veya yapmaz.

  Kredi kartınızın arka yüzünde, normal 16 haneli kart numaranızın devamında 3 haneli bir numara daha vardır. Bu numara, size özel bir CVC2 numarasıdır. Bu numara, kredi kartı kullanımında ekstra bir güvenlik sağlamaktadır. monsternotebook.com.tr' daki kredi kartı işlemlerinde bu numara sizden istenmektedir. Aksi takdirde işlem yapamazsınız.

  Belirli bir kredi kartınız ile yapacağınız ilk alışverişinizde, bankanın Sanal Pos sistemi tarafından provizyon onayı alan işlemin ekstra güvenliğini sağlamak amacıyla, provizyon alınan bankanın Fraud Güvenlik Departmanı’ yla iletişime geçilerek, kullanılan kredi kartının, gerçekten üzerinde adı yazılı olan kart hamili tarafından kullanıldığının yazılı onayı alınır. Gerekli görülen durumlarda, banka ya da monsternotebook.com.tr yetkilileri, kredi kartı hamilini telefonla arayarak sipariş teyidi isteyebilir. Siparişin hazırlanmasından önce onay aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Bu uygulama, her ne kadar sunulan hizmetin hızını etkilese de, daha sağlıklı bir alışveriş deneyimi yaşanması için bankacılık sektörü tarafından da gerekli görülen bir standarttır.
  Kredi kartıyla verilen siparişlerde en az bir adet sabit telefon numarası belirtilmesi zorunludur. Siparişlerinizin güvenlik kontolü aşamasından hızlı geçebilmesi için bankanızdaki kimlik, iletişim ve adres bilgilerinizi güncel tutmanız gerekmektedir. Güvenlik birimimiz tarafından onay alınamayan siparişler iptal edilmekte ve işlem tutarı kredi kartına geri iade edilmektedir. 

  monsternotebook.com.tr' da yüksek tutarlı ürün satışlarında kredi kartıyla ödeme yapılması halinde, alışverişi ve kart sahiplerini güvence altına almak amacıyla KISA SÜRELİ bir güvenlik araştırması yapılır. Yapılan araştırma sonrasında kredi kartının izinsiz kullanıldığı tespit edilirse alım işlemi iptal edilerek kredi kartına ödeme geri aktarılır, alıcı ve satıcıya bilgi verilir.