Oyuncunun En Güçlü Canavarı Semruk Çok Yakında!

Son
Gün
Kalan Süre

Editör İncelemeleri

Editör İncelemeleri

Monster Abra A5 V6.1 Video İncelemesi

Monster'ın oyuncular için geliştirdiği yeni dizüstü bilgisayar modeli Abra A5 v6.1, sunduğu özelliklere karşın 2999TL olan fiyatı ile bu alanda fiyat/performans liderliğinin en güçlü adayı oluyor. Peki hangi özelliklerle geliyor, performansı ne düzeyde? Hepsi ve daha fazlası inceleme videomuzda.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T7 V6.1 Video İncelemesi

Monster Tulpar serisinden 17.3 inçlik T7 V6.1 dizüstü bilgisayarın donanım, yazılımı ve performansına yakından bakıyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Dünya arenasında bir Türk markası: Monster ile CES Fuarı'nda konuştuk

Uzun yıllardır yüksek performans oyun bilgisayarları hazırlayan Monster, ülkemiz sınırlarını aşarak dünya arenasında boy göstermeye başladı. Farklı coğrafyalara girmek isteyen şirket ile Las Vegas'daki CES 2016 Fuarı'nda kurdukları standlarında konuştuk.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

GTX 980M SLI mı yoksa GTX 980 mi? 40.000TL'lik dizüstüler testte

Monster'ın bir araya getirdiği dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayar bileşenleri toplamda 22.000TL'i aşan dizüstü bilgisayarlar meydana getirdi. Bu videomuzda masa üstü GTX980'li dizüstü bilgisayarı GTX980M SLI'lı rakibi ile karşılaştırdık.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Abra A7 V6.3 İncelemesi

Monster Abra serisinden 17.3 inçlik A7 V6.3 dizüstü bilgisayarın donanım, yazılımı ve performansına yakından bakıyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T5 V5.3 İncelemesi

Monster Tulpar T5 V5.3 İnceleme videomuzda Skylake Core i7 ve GeForce GTX 980M ile gelen dizüstü bilgisayarın detaylarına ve performansına yakından bakıyoruz…

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Abra A5 V5.2.1 Video İncelemesi

Monster Abra A5 V5.2.1 inceleme videomuzda 15.6 inçlik oyuncu dizüstü bilgisayarının bütün özelliklerine yakından bakıyoruz…

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T7 V5.4 Video İncelemesi

Monster’ın masaüstü Skylake işlemcisini bünyesinde barındıran üst seviye performans dizüstü bilgisayarı Tulpar T7 V5.4’ü inceliyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Abra A5 V5.2.1 inceleme videosu "GTX960M'lı en uygun fiyatlı Monster"

Yeni nesil işlemcisi ve 2GB Maxwell mimarili GTX960M ile Monster'ın fiyat/performans oranını hayli yukarı taşıdığı güncellenen Abra A5'in v5.2.1 versiyonunu inceliyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Türkiye'nin en güçlü Dizüstü Bilgisayarı Testte "Monster Tulpar T7 v5 5TB SSD ve fazlası"

Her şeyin en iyisini en hızlısını isteyenler için eşi benzeri olmayan bir özellik tablosu bu dizüstüde sizi bekliyor. 2500MB/sn okuma 1500MB/sn yazma hızıyla 5TB SSD ise sadece başlangıç.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T7 V3.2 Video İncelemesi

Monster Tulpar T7 V 3.2 incelemesinde Broadwell işlemcili ve GTX 970M ekran kartlı 17.3 inçlik dizüstü bilgisayarın tasarım ve performansına yakından bakıyoruz…

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Canlı yayın tekrarı: soru cevap ve Monster Tulpar T7 V5.2 üzerinde GTX980M testi

Sizden gelen öneri ve istekler doğrultusunda Monster Tulpar T7 v5.2'i limitlerine kadar zorlayacak ve bu esnada sıcaklık ve ses konusundaki değişimi gözleyeceğiz. Aynı zamanda Nvidia GTX980M üzerinde yeni nesil oyunları açarak performansını da test etme şansımız olacak. Öneri, soru ve yorumlarınızla yayına katılmak için Twitch kanalımızı takip etmeniz yeterli.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

5.000TL ödüllü Monster Editörlerini Arıyor yarışması Yeni hediyelerle devam ediyor!

Monster'ın geleneksek hale getirdiği ve bu yıl 4 kere düzenleyeceği Monster Edötürlerini Seçiyor etkinliği başlıyor. Katılımcılardan Monster dizüstü bilgisayar video incelemeleri yapmalarını isteyen yarışmaya katılmak için videonuzu çekip youtube'a göndermeniz ve Donanım Haber'in Monster forumlarında paylaşmanız yeterli.

Bir Monster dizüstü bilgisayara sahip değilseniz arkadaşınızdan ödünç alabilir veya Fokus bilgisayarın Kadıköy şubesinde sizler için ayrılmış özel alanda seçtiğiniz bir ürünü inceleyebilirsiniz.

Artık düzenli bir şekilde gerçekleştirilecek bu yarışma sayesinde bu döneme katılamasanız bile önümüzdeki 3 dönemden size uygun olanı seçip incelemeleriniz ile yarışmada yer alabilirsiniz.

Yarışmaya katılanlar arasından birinci olan 5.000TL para ödülünü alacakken, 2. olan kişiye 256GB SSD, 3. olan kişiye 128GB SSD verilecek.

Ayrıca yarışmaya katılıp dereceye giremeyenler arasında yapılacak çekilişle de 3 şanslı katılımcı 60GB'lık SSD'nin sahibi olacaklar.

Sonuçlar ilgili dönemin bitişinden 1 ay sonra açıklanacaktır.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

TechnoToday Monster Abra A5 V4.1.2 Notebook İncelemesi

Monster, piyasadaki öncü markaların gaming serilerine her zaman alternatif olabilecek fiyat ve performansıyla cezbedici bir seri oldu. Olmaya da devam edecek gibi. Test merkezimize gelen Monster ABRA A5 V4.1.2 önceki ABRA A5 modellerine göre tasarımda büyük değişikliklere gitmiş...

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Dev GTA V Dizüstü Testi "Bütün Mobil GPU'ları deniyoruz" video inceleme

GTA5'in dizüstü bilgisayarlardaki performansını merak edenler için Nvidia 840M, 860M,950M, 960M, 970M ve 980M üzerinde oyunu oynuyor, ideal grafik ayarlarını araştırıyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Editörlerini Seçiyor "5000TL ödüllü" yarışma başlıyor (3. dönem)

Monster'ın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 4 kere düzenleyeceği Monster Editörlerini Seçiyor etkinliği başlıyor. Katılımcılardan Monster dizüstü bilgisayar video incelemeleri yapmalarını isteyen yarışmaya katılmak için videonuzu çekip youtube'a göndermeniz ve Donanım Haber'in Monster forumlarında paylaşmanız yeterli. Bir Monster dizüstü bilgisayara sahip değilseniz arkadaşınızdan ödünç alabilir veya Fokus bilgisayarın Kadıköy şubesinde sizler için ayrılmış özel alanda seçtiğiniz bir ürünü inceleyebilirsiniz. Artık düzenli bir şekilde gerçekleştirilecek bu yarışma sayesinde bu döneme katılamasanız bile önümüzdeki 3 dönemden size uygun olanı seçip incelemeleriniz ile yarışmada yer alabilirsiniz.

YARIŞMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Nvidia GTX960M taşıyan Monster Abra A5 v5.1 İnceleme Videosu

Oyuncu dizüstüsü olduğunu vurgulayan sert köşeli tasarımı, plastik kasa üzerine işlenmiş ve eskisine göre hem daha sağlam hem de daha iyi görünen Monster logoları ile Abra A5, iyi görünen bir dizüstü bilgisayar. Hoparlör barı altında ve wasd tuşlarında kullanılan kırmızı renk, oyuncu temasını ön plana çıkartıyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Editörünü Seçiyor yarışmasının kazananı belli oldu!

Monster'ın düzenli olarak gerçekleştirdiği Monster Editörlerini Seçiyor yarışmasının 5000TL ödüllü yeni versiyonunu kazananı belli oldu. Sadece video inceleme kategorisinde yarışmacıların kabul edildiği ve kazanan kişinin 5000TL para ödülü alacağı yarışmada videolar; kurgu, anlaşılırlık, detay ve özgünlük kategorilerinde değerlendirildiler.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T5 V4.1 GTX970M inceleme videosu "Oyun canavarı test masamızda"


İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T5 V1.4 özellikleri

Artık herkes biliyor ki, iyi tasarlanmış bir dizüstü bilgisayar ile piyasadaki tüm oyunlar akıcı şekilde oynanabilir. Monster firmasının Tulpar T5 V1.4 modeli, bu tezi fazlasıyla kanıtlayacak gücü bünyesinde barındırıyor.Bilgisayar gücünü 4. Nesil Intel Core i7-4710MQ dört çekirdekli işlemciden alıyor. Bu işlemci standart kullanımda 2,5GHz, Turbo modda 3,5GHz frekans hızı sunuyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T7 V2.7 özellikleri

Monster’ın güçlü bilgisayarlarından Tulpar T7 V2.7 Techno-Labs'ın konuğu oldu. Tulpar T7 V2.7, markanın üst düzey ürünlerinden biri. Bilgisayar, özellikle online oyun tutkunları, twitch yayıncıları ve sosyal oyuncular için tasarlanmış. Cihazın tasarımı, donanım gücünü başarıyla yansıtıyor. Kaslı bir bilgisayar olan Monster Tulpar T7 V2.7, sadece oyunlarla değil ağır donanım yükü gerektiren yazılımlarla

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T7 V4.1 özellikleri

Monster Tulpar T7 V4.1 en üst düzey grafiklerden vazgeçemeyen ve her zaman her yerde oyun oynamak isteyenler için tasarlanmış bir performans canavarı. Bilgisayarda bulunan 4.Nesil Intel Core i7-4720HQ işlemci, sistem gereksinimleri en acımasız oyunların bile üstesinden gelecek kadar güçlü. Normal kullanımda 2.60 GHz hızında çalışan işlemci, güç gerektiren anlarda hızını 3.60GHz’e kadar çıkarabiliyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Tulpar T5 V4.1 özellikleri

Monster Tulpar T5 V4.1, tüm ihtişamı ve taşınabilirliğiyle karşınızda. Fırçalanmış alüminyum gövdesi, arkadan aydınlatmalı klavyesi, Full HD Mat LED ekranı ve tüm oyunları en yüksek performansla çalıştırabilecek kadar güçlü donanımı bu bilgisayarı farklı kılıyor. Çok güçlü özelliklere sahip olmasına rağmen fazla kalın ve ağır olmayan bilgisayar, her zaman her yerde yüksek performanslı kullanımı mümkün kılıyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Oyun için dizüstü mü? Konsol mu? sizler için yorumladık!

Bu videomuzda Bölüm Sonu Canavarı Editörlerinden Ersin Kılıç ile birlikte oyunlar için uygun fiyatlı bir oyun dizüstüsünü alıyor oyun konsollarıyla kıyaslıyoruz. Bakalı Monster'ın Abra A5 V1.2 modeli modern oyunların üstesinden gelebiliyor mu?

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

5000TL ÖDÜLLÜ MONSTER EDİTÖRÜNÜ ARIYOR YARIŞMASI BAŞLIYOR !

Monster'ın düzenli olarak yapmayı planladığı Monster inceleme yarışmalarının ikincisi 5000TL ödülüyle başlıyor. Bir Monster dizüstübilgisayar video incelemesi çekmeniz istenen yarışmada Monster dizüstü bilgisayarı olmayan kullanıcılara da kolaylıklar sağlanıyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MUSHKIN VENTURA ULTRA 240GB USB 3.0 BELLEK TESTTE

Performans anlamında büyük atılım getiren SSD'lerden sonra USB 3.0'la birlikte USB belleklerde de hem geniş kapasite hem yüksek transfer hızlarını görmeye başladık. Veri depolama çözümleri geliştiren Mushkin'in bugün inceleyeceğimiz ürünü Ventura Ultra da buna iyi bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Monster dizüstü bilgisayarları da oyunseverlerle buluşturan Fokus Bilgisayar tarafından ülkemize sağlanan Mushkin Ventura Ultra, taşınabilir platformda yüksek performans ve yüksek kapasiteyi bir arada bulmak isteyenler için özel bir ürün. Bunu teknik birimleriyle olduğu kadar tasarımıyla da gösteren Ventura Ultra, incelediğimiz modeliyle 240 GB kapasitede. Fakat ürünün elbette farklı kapasite seçenekleri de mevcut. Bunlar arasında 60 ile 120 GB gayet alışılagelmişken, 480 GB'lık olan modelse bir hayli kışkırtıcı görünüyor. Peki, elimizdeki 240 GB'lık Ventura Ultra bizlere neler sunuyor? Şimdi yakından bakalım...

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MUSHKIN VENTURA 240GB USB 3.0 BELLEK İNCELEME

Mushkin, gerek malzeme kalitesi, gerekse aktarım hızı yönünden son derece başarılı bir ürünle karşımızda. Kendisini maruz bıraktığımız testlerin ortalamasında 155 MB/s aktarım hızına ulaşmayı başaran Mushkin Ventura Ultra 240GB USB 3.0 flaş bellek, yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli bir depolama çözümü arayan herkese tavsiye edebileceğimiz bir cihaz.

MUSHKIN VENTURA 240GB USB 3.0 BELLEK İNCELEME
İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MUSHKIN VENTURA 240GB USB 3.0 BELLEK İNCELEME

Mushkin’in USB 3.0 arabirimi ile tasarladığı bellek, aslında bir SSD içeriyor. Bu nedenle de tüm benzerlerinden hızlı.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER TULPAR T7 V1.2'yi enine boyuna test ettik!

Haswell işlemci ve güçlü teknik öğelerle oldukça dikkat çekici bir model. Özellikle AMD Radeon R9 M290X ekran kartına sahip olması ve bunun dilediğinde değiştirilebilir olması Tulpar T7'yi oldukça ilgi çekici bir model haline getiriyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Mushkin Ventura Ultra USB 3.0 240 GB İncelemesi

Bir USB flash disk düşünün ki bilgisayarınızdaki SSD'nin hızlarına erişebilsin. Mushkin Ventura Ultra ile USB 3.0 yuvanızın sınırlarını zorlayacaksınız!

Uzunca bir süredir etrafta bulunan USB 3.0 belleklerin performansı konusunda soru işaretleri mevcut. Zira güncellenen arayüz flash yongalarının performansının önünü açsa da her ürün tatmin edici hızlara ulaşamıyordu. Mushkin'in Ventura Ultra ürünü performans konusunda işi o kadar abartıyor ki sıradan USB belleklere yan gözle bakacaksınız.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER EDİTÖRLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

Monster'ın Monster Editörlerini seçiyor yarışmasının kazananları ödüllerini Donanım Haber ofisinde teslim adlı.

Yarışma sonunda video kategorisinde birinciliği alan Ahmet Ceyhan, Monster Abra A7'nin sahibi oldu. Abra A7, Core i4700MQ işlemcisi, Nvidia GTX860 ekran kartı ve Full HD 17.3" 1920x1080 ekranı ile iştah kabartan bir dizüstü bilgisayar.

Erdi Arıkan ise yazılı incelemede birinciliği alarak Monster Abra A5'in sahibi oldu. Abra A5, işlemci olarka Intel Core i7 4700MQ, ekran kartı olarak GTX840M'e sahipken bunları 15.6" Full HD ekranlı taşıması nispeten daha kolay olan bir kasada sunuyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER HUMA H3 V1.2 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Taşınabilir oyun platformu olarak birçok farklı ebatta dizüstü bilgisayarı sizin seçtiğiniz biçimde düzenleyerek farklı bileşenlerle özelleştiren Monster, 13,3 inçlik Huma dizüstü bilgisayarlarıyla kolay taşınabilirlik konusunda önemli bir adım atıyor. En yeni Nvidia ve Intel bileşenleriyle oluşturulan bilgisayar her türlü çantaya sığacak boyutta.


İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER TULPAR T7 V2.2 Oyun Bilgisayarı İncelemesi

Monster’ın Tulpar T7 serisinden bir dizüstü bilgisayarı, oyun performansı en üst seviyede olacak şekilde donattık ve test ettik. Özellikle 880M’in performansını görmek için de iyi bir fırsat.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER, EDİTÖRLERİNİ SEÇTİ! YARIŞMAYI KAZANANLAR BELLİ OLDU

Monster ve Donanım Haber'in birlikte düzenledikleri ve Donanım Haber editörlerinin en iyi Monster Dizüstü incelemesini yapan kullanıcıyı seçecekleri yarışmanın kazananları belli oldu. Zorlu süreç sonunda yazılı ve video olmak üzere iki farklı kategoride yarışan yarışmacılar süper dizüstülerin sahibi oldular.
İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

TECHNO-LABS ABRA A7 V1.1 Oyun Performansı İncelemesi

Monster’ın ürün portföyünde öyle güçlü dizüstü bilgisayarlar var ki, bu bilgisayarları piyasadaki en güçlü markaların listelerinde bile göremiyoruz. Monster, kullanıcının arzusuna göre ekstra güçlü bilgisayar konfigürasyonları oluşturabiliyor.

Bu incelememizde ele alacağımız ürün, Monster firmasının Abra A7 V1.1 kod adlı ürünü. 17,3 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayar, ofisimize özel bir konfigürasyonla geldi. Standart halde 8GB RAM’e ve 1TB mekanik sabit diske sahip olan bilgisayar, bize 24GB RAM ve 120GB SSD takviyesiyle misafir oldu.

Monster Abra A7 V1.1, üst düzey masaüstü bilgisayarlarda görülen performansı 3,2 kilogramlık dizüstü bilgisayar kasasına sığdırmış, üstüne bu konfigürasyonu makul sayılabilecek bir fiyatla sunuyor. Monster Abra A7 V1.1, zorlu grafik/kurgu programlarında da, en güncel oyunlarda da çok yüksek performans vaat ediyor. Bu bilgisayar fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor.

Techno-labs Ürün İnceleme
İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER’ın yeni oyun canavarı ABRA A5 V1.1’i inceledik

Monster Abra A5, oyunseverler için iyi bir model. Oyun performansının yanı sıra güçlü soğutma sistemi sayesinde ısınmadığını gözlemlediğimiz dizüstü, rahat ve aydınlatmalı klavyesiyle de bizden iyi not alıyor. Her ne kadar tasarımıyla pek çekici durmasa ve fan sesi yer yer rahatsız edici olsa da fiyat / performans oranıyla iyi bir noktaya yerleşiyor. Orta – üst segment arasında son dönem popüler oyunları rahat çalıştırabilen bir seçenek arayan oyuncular Abra A5'i yakından inceleyebilirler.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER Tulpar T5 "Nvidia GTX880M ve 3K ekran bir arada" video inceleme

Monster'ın değeri 10000TL'e ulaşan mega oyuncu sistemi Tulpar T5'i inceliyoruz. Elimizdeki düzende Nvidia GTX880M, Intel Core i7 4900QM, 3K ekran, 32GB DDR3 bellek, 3x mSATA 480GB Raid ve fazlası yer alıyor. Mobil oyunculuğun ulaşabileceği son noktayı merak edenler bu videoyu kaçırmasınlar.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Yarışmaya Var mısın? Monster ve Donanım Haber editörlerini arıyor!

Monster Dizüstü Bilgisayar ve Donanım Haber işbirliği ile yine süper bir yarışmada kıyasıya mücadele sizleri bekliyor.

Monster Dizüstü'ye en objektif incelemeyi çekeni mükemmel bir bilgisayar bekliyor.

Monster'ın hediye edeceği dizüstü bilgisayarların ayrıntılarını yarın açıklayacağız. İncelemelerinizi forumlarımızda yer alan Monster bölümünde başlık kısmında "Yarışma:" kelimesi geçecek şekilde yayınlayabilirsiniz.


İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER'ın Oyun Canavarları Testte 17" Ekran GeForce GTX 780M Ekran Kartı

Oyun ve Performans odaklı dizüstü modelleri ile tanıdığımız Monster, Intel'in Haswell tabanlı yeni Core i7 işlemcileri ile yenilediği ürün gamını GeForce GTX780M ve GTX770M GPU'ları ile donatarak oyunlarda en yüksek performansı hedefliyor.

Bu videomuzda 17.6" ekranlı Q48MS-17639 ve 15.6" ekranlı Q47MS-16F40 modelleri test masamızda.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER P370EM DİZÜSTÜ OYUN BİLGİSAYARI İNCELEME

Tüm üretimini üst düzey dizüstü bilgisayarlar üzerine yönlendirmiş olan Monster firmasından masaüstü bilgisayarlara toz yutturan P370EM modelini inceliyoruz. İçerdiği iki SSD disk ve iki ekran kartıyla tam bir performans canavarı olan Monster P370EM’yi oyun editörümüz Macid Beyhan ve Murat Gamsız birlikte değerlendiriyorlar.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER'DAN 11.6" EKRANLI MİNİ OYUN BİLGİSAYARI Q61W110ER01 VİDEO İNCELEME

Özelleştirilebilir donanım seçenekleriyle performans tutkunları için özel dizüstü bilgisayarlar üreten Monster'ın "Ultra Taşınabilir" oyun canavarı dizüstü bilgisayarı mercek altında. Ivy Bridge Core i7 3610QM işlemcisi, Nvidia GT650 GPU'su 8GB belleği ve SSD depolama birimiyle bu minik dev, masa üstü bilgisayarlara kafa tutuyor.İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER MS-16F11 Video İncelemesi

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER GX-660R Video İncelemesi "FİYAT PERFORMANS ODAKLI CANAVAR"

Monster'ın teknik özellikleri yüksek bilgisayarlarına bu sefer Fiyat / Performans oranı ve tasarımıyla da göz dolduran bir model eklendi. Monster GX-660R bütün detaylarıyla bu videoda.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Taşınabilir Canavar Monster T2-REX X8100 İncelemesi


İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

ATI Mobility Radeon HD5870 Video İncelemesi

ATI'ın taşınabilir ortamdaki en hızlı GPU'su Mobility Radeon HD5870'si Monster'ın en hızlı modellerinden biri üzerinde Mobile GTX285 ile karşılaştırıyoruz. Bakalım Mobile GTX480 arifesinde ATI bir önceki neslin en hızlı mobil GPU'sunu alt edebiliyor mu?İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster Dizüstüler Hakkında Her Şey!

Teknoloji Gündemi'nin bu bölümünde Fokus Bilgisayar Genel Müdürü İlhan Yılmaz ile birlikte Monster Dizüstü Bilgisayarlar ve Fokus'un gelecek planları üzerine konuşuyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

GTX280M SLI'lı dizüstü Monster Mercek altında

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlarıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Monster, GTX280M SLI ekran kartlı, 18.4" 1920x1080 Full HD LCD'li yeni dizüstü bilgisayarıyla performans sınırlarını zorluyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER P96Z97V02 Video İncelemesi

Güçlü donanıma sahip bir dizüstü arayanın ilk bakacağı markalardan birisi olan monster, yüksek bir performans sergiliyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster 15.4" GTX260M Ekran Kartlı Dizüstü Bilgisayar

Monster'dan yine 4 çekirdekli işlemciye, Nvidia GTX 260M Ekran kartına sahip full HD ekranlı dizüstü bilgisayarını inceliyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster, Performans Canavarı Dizüstü Video İncelemesi

Monster, giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlar üretiyor olsa da daha çok ismine yaraşır performans canavarı modelleriyle tanınıyor.

Bu videomuzda Monster'ın Mobile GTX280 ekran kartlı, QX9300 işlemcili, 256GB SSD'li, 17.1" 1920x1200 piksel LCD ekranlı yeni canavarını inceliyoruz.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER T2-REX M860TU Video İncelemesi

Dizüstü üreticilerinin kötü pazarlama politikaları yüzünden kullanıcılar oyun dizüstüsü tanımlamasından korkar oldular. Zira günümüzde Mobile 8600 veya X1600 ekran kartı taşıyan dizüstüler hâlâ oyun dizüstü bilgisayarı olarak lanse edilebiliyor.

Evet bu dizüstüler oyunları açabiliyorlar fakat tatmin edici bir oyun deneyimi sunmaktan çok uzaklar. Bu videomuzda Oyun Dizüstü Bilgisayarı tanımını hak eden, donanımsal özellikleri ile göz dolduran Monster T2-REX M860TU'yu test ediyoruz.

Mobile 9800GTS, Intel T9600 ve 4GB 1066MHZ DDR3 belleğiyle bakalım T2-REX modern oyunların üstesinden gelebilecek mi?
İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER T2-REX M860TU Video İncelemesi

Son derece güçlü birleşenleriyle Monster T2 Rex, bütçesi olanların kaçırmaması gereken bir dizüstü.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER T77M571RU8803 Video İncelemesi

Yüksek grafik ve işlemci performansı ile hem iş hem de eğlence için kullanabileceğiniz son derece güçlü bir ürün.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Intel Santa Rosa ve Monster T73FL901 Video İncelemesi

Intel'in Centrino platformuyla dizüstü bilgisayarlarda pil ömrü ve kablosuz ağ yetenekleri konusunda pek çok iyileştirme yaptığı bir gerçek. Intel, Santa Rosa kod isimli yeni Centrino platformu ile dizüstü bilgisayarları günümüz ihtiyaçlarına göre revize ediyor.

Bu videomuzda Intel'in Santa Rosa ile Centrino platformuna kattıklarını ve Santa Rosa platformuna sahip bir dizüstü bilgisayar olan Moster T73FL901'i ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

Santa Rosa bir çok yenilik ile birlikte geliyor. Yapılan güncellemelerle Centrino Platformu Vista'ya tam hazır hale gelirken, günümüz ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek düzeye getirilmiş oluyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Monster T2-Rex 17" T72M575U1 Dizüstü Bilgisayar Video İncelemesi

Bu videomuzda Monster marka dizüstü bilgisayarların, performans isteyen kullanıcılara yönelik modellerinden oluşan T2-Rex ailesinin yeni üyesi; MONSTER T72M575U1 17"'i inceliyoruz. İlk başta 17" lik dev ekranı ile ilgiyi üzerine toplayan cihaz, sahip olduğu Core 2 Duo T7200 işlemci, Nvidia 7950GTX 512MB ekran kartı, 2GB bellek ve 7200RPM 100GB disk ile performans isteyenleri fazlasıyla tatmin edecek gibi görünüyor.

Donanımsal özellikleri oldukça gelişmiş olan dizüstü bilgisayarla günümüz oyunlarının hepsini, üst düzey grafik ayarlarıyla hiç zorlanmadan oynamak mümkün. Cihaz sahip olduğu donanımsal özelliklerle modern donanım bileşenlerine sahip masaüstü bilgisayarların iş ve oyun performansını sunuyor.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

MONSTER T2 REX T72W1502 Dizüstü Bilgisayar Video İncelemesi

Yeni bir video incelemede yine performansa yönelik bir dizüstü bilgisayar ile birlikteyiz. İlk olarak geçtiğimiz sene dizüstü bilgisayarlarını inceleme fırsatı bulduğumuz Monster, performansa yönelik ve diğer markalara göre nispeten daha uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarıyla dikkat çeken bir marka.

Video inceleme konumuz olan Monster T2 REX T72W1502, Intel'in yeni nesil çift çekirdekli işlemcisilerinden Core 2 Duo T7200, 512MB belleği bulunan Nvidia Go 7600 ekran kartı, 15,4" yatayda uzun TFT ekran ve tümleşik (Mini PCI yuvasına takılı) karasal dijital yayınları almaya uygun TV kartıyla performans ve fonksiyonellik arayan kullanıcılara hitap eden bir ürün.

Donanımsal özellikleri oldukça gelişmiş olan dizüstü bilgisayarla günümüz oyunlarını kabul edilebilir garfik detayları ile akıcı bir şekilde oynamak mümkün. Dizüstü bilgisayarın beraberinde dijital karasal yayınları almaya uygun bir TV kartının geliyor olması ise ayrı bir artı. Ülkemizde test yayınlarına başlanmış olan dijital karasal yayın sayesinde taşınabilir cihazlarla yolculuk halinde dahi uydu kalitesinde TV yayını izlemek mümkün.

Ürün hakkında eleştirilecek yönler ise her performansa yönelik dizüstü bilgisayarda olduğu gibi ağırlık ve düşük batarya süresi. Ne yazık ki performansa yönelik donanımların güç ve soğutma ihtiyaçlarını hafif, küçük bir dizüstünde çözümleyip bunu uygun bir fiyatla satışa sunmak şu an için çok uzak görünüyor. Ürünle beraber gelen TV kartının, ülkemizdeki dijital karasal yayın testlerini almak için gerekli ayarları, hazır olarak sunuluyor olsaydı daha iyi olurdu. Ayrıca işletim sisteminin standart seçenekte Linux olması ve Windows XP Home Edition için ek 89+KDV ödemesinin gerekiyor olması da dikkatimizi çeken detaylar arasında.

İNCELEME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN